Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Kızını zincir tasma takıp gezdiren baba

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-01-2007, 12:30   #1
Y£LİZ

Varsayılan Kızını zincir tasma takıp gezdiren baba

19 Ocak 2007Emin ADIGÜZEL (DHA) Sinop’un Durağan İlçesi’nde, nüfus kaydındaki yaşı 12 görünen, ama daha büyük olan kızı Melek Yıldız’ı boynuna zincir takarak sokakta dolaştıran 60 yaşındaki Mustafa Yıldız, yardım için başvurduğu Kaymakam Ali Bezirgan tarafından polise şikayet edildi. Baba hakkında soruşturma açıldı.

DURAĞAN Kaymakamı Ali Bezirgan, geçen salı günü, Mustafa Yıldız’ı kızı Melek’i boynuna taktığı zincirle sokakta dolaştırırken gördü. Mustafa Yıldız, bu duruma tepki gösteren Kaymakam Bezirgan’a "Kızımı durumunu görüp tedavi ettirmeniz için size getiriyordum" dedi. Kaymakam Ali Bezirgan, hemen polisi arayarak kızını zincire vuran Mustafa Yıldız’ı şikayet etti. Gözaltına alınan Mustafa Yıldız, kızıyla birlikte adliyeye götürüldü. Adliyede de kızının boynundaki zinciri çözmeyen Mustafa Yıldız, şunları söyledi:

ERKEKLER ZARAR VERİR

"İnsan, evladını zincire vurur mu? Serbest bıraktığım zaman evden kaçıyor. Allah korusun, kötü amaçlı insanların eline düşerse başına kötü şeyler gelebilir. Erkekler ona zarar vermesin diye böyle yaptım. Bunun için de kızımı zincire bağlıyorum. Başka türlü zaptedemiyorum. Amacım kızımı sokaklarda gezdirmek değildi. Kaymakam Bey görsün de kızımı tedavi ettirsin diye getirmiştim."

BİR ÇOCUK SEVİYORUM

Akli dengesinin bozuk olduğu ileri sürülen Melek Yıldız ise "Ben 17 yaşındayım. Bir çocuğu seviyorum ama babam beni onunla evlendirmiyor. Ben de bu yüzden evden kaçıyorum" dedi.

Mustafa Yıldız, savcıya ifade verdikten sonra nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, Melek Yıldız’ın ailesinden alınmasına ve akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gönderilmesine karar verdi. Hastaneden gelen rapor doğrultusunda Melek Yıldız’ın Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne teslim edilebileceği belirtildi.

Savcılık baba Mustafa Yıldız hakkında da soruşturma başlattı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/58...rid=3430&oid=4
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi