Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Aile içi şiddet kadına şiddet çocuğa şiddet

Konuyu Kilitleyin
Old 16-04-2020, 02:47   #1
Konuk

Acil Aile içi şiddet kadına şiddet çocuğa şiddet

Merhaba,yıllardır annem ben ve iki tane kız kardeşim babamdan şiddet görüyorduk ve devamlı bize iğrenç küfürler ediyordu.En son büyük kız kardeşimi(16) dövecekti kardeşim abla ne olur beni koru diye arkama saklandı daha sonra babam beni odanın içerisinde sağa sola savurarak darp etti devamında beni duvara yaslayarak çok kuvvetli bir şekilde boğazımı sıktı daha sonra omuzlarımdan bastırarak beni yere itti arkadan elleriyle boğazımı sıkmaya devam ederken ben çok nefessiz kaldım ve elini ısırarak kurtulabildim.Bu eylemleri esnasında çok ağır küfürler etti bana ve kardeşime.Ve ben artık dayanamadım şikayetçi oldum.Darp raporumda btm yazıyor.İddianame bana karşı btm, kardeşime karşı btmye teşebbüs ,ve kardeşim ve bana karşı ayrıca hakaretten düzenlendi.Ve küçük kardeşim(13) tanık olarak yer alıyor.
Ben bu şahsın hagb gibi hafif bir ceza almasını istemiyorum.Her ne kadar raporda Btm yazsa da boğaz sıkmak öldürme fiiline yöneliktir.Bu konu hakkında görüş bildirecek kişilere teşekkürler şimdiden.
Old 16-04-2020, 08:52   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba,yıllardır annem ben ve iki tane kız kardeşim babamdan şiddet görüyorduk ve devamlı bize iğrenç küfürler ediyordu.En son büyük kız kardeşimi(16) dövecekti kardeşim abla ne olur beni koru diye arkama saklandı daha sonra babam beni odanın içerisinde sağa sola savurarak darp etti devamında beni duvara yaslayarak çok kuvvetli bir şekilde boğazımı sıktı daha sonra omuzlarımdan bastırarak beni yere itti arkadan elleriyle boğazımı sıkmaya devam ederken ben çok nefessiz kaldım ve elini ısırarak kurtulabildim.Bu eylemleri esnasında çok ağır küfürler etti bana ve kardeşime.Ve ben artık dayanamadım şikayetçi oldum.Darp raporumda btm yazıyor.İddianame bana karşı btm, kardeşime karşı btmye teşebbüs ,ve kardeşim ve bana karşı ayrıca hakaretten düzenlendi.Ve küçük kardeşim(13) tanık olarak yer alıyor.
Ben bu şahsın hagb gibi hafif bir ceza almasını istemiyorum.Her ne kadar raporda Btm yazsa da boğaz sıkmak öldürme fiiline yöneliktir.Bu konu hakkında görüş bildirecek kişilere teşekkürler şimdiden.

Merhaba

-Öncelikle geçmiş olsun, umarız bir daha böyle üzücü bir olay yaşamazsınız.

-Babanız hakkında dava açıldığı; size karşı BTM, kardeşinize karşı BTM ye teşebbüs ve hakaret suçlarıyla iddianame düzenlendiğini söylemektesiniz.

-BTM bir suç değildir. BTM demek basit tıbbi müdahale ile tedavi edilebilir, hayati tehlikesi yoktur anlamına gelmektedir. Anladığım kadarıyla İddianameye göre babanız size müessir fiil uygulamış, darp etmiş ve gittiğiniz hastanede bu darbın BTM ile iyileşeceğine dair rapor vermiş. Ama sizde babanızın öldürmeye teşebbüsten yargılanmasıni istemektesiniz.

-Bu durumda davada kendinizi iyi ifade etmeniz gerekmektedir. Yani olayları olduğu gibi anlatarak, babanızın müessir fiilinin öldürmeye yönelik olduğunu ve bu hususta tanıklarınızı da dinleterek, iddialarınızı ifade etmelisiniz. Mahkeme olayda öldürme kastı olduğu kanaatine varırsa savcılıktan ek iddianame isteyebilir ve dosyayı ağır ceza mahkemesine de gönderebilir.

-Size barodan avukat tayin edeceklerdir, eğer tayin etmemişlerse barodan bir avukat talebinde bulunmanız gerekmektedir, avukatınızla dava hakkında irtibatta olmanız yani davanız ile yapılması gereken şeyleri sormanız yararınıza olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi