Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşansakta kurtulamıyoruz kanundaki boşluklar

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-01-2012, 23:14   #1
Konuk Oya CAN

Varsayılan Boşansakta kurtulamıyoruz kanundaki boşluklar

Selam.Ben şiddietli geçimsizlik yüzünden eşimden 2007den beri ayrıyım.2 sefer olmak üzere 6 ay evden uzaklaştırıldı.2008 yılında baoşanma davası açtım mahkemelerin biraz geç başlaması günlerin verilmesi uzun sürdüğü için 2009 Şubat ayında mahkeme açıldı.Ve biz o zamandan beriş ayrı yaşıyoruz.Ben yerel bir gaz<etede çalışmaktayım.2010 da da yerel mahkeme tarafından boşanmamıza karar verildi fakat o bütün zorlukları yaşamam için temyize yolladı ve temyizden gelmesi bildiğiniz üzere uzun sürede sonucunda geldi.Fakat 2011 yılında asker olan kişiyle nişanlandım.O bize saldırdı ve biz yine mahkemelik olduk.sorum şu ha bu arada barodan avukat isteğim oldu ama ne yazıkki 2 avukatı bırakın ilgilenmeyi telofonla arayıp zorla mahkemelere getirdim ama yinede kendimi kendim savunmak zorunda kaldım ya zaten paramız olsa veririz neden böyle yaptıklarınıda anlamadım.
1 Eğer evlenirsek asker olan nişanlım bir zarar görürmü
2- boşandığım kişi sırf kötülük olsun diye bunu yapıyor ben ne yapabilirim lütfen bana yol gösterip yardımcı olun şimdiden size teşekkür ederim
Old 18-01-2012, 10:41   #2
Av. Engin EKİCİ

Sayın Konuk;

Boşanma davanızda baro tarafından görevlendirilen avukatların görevlerini tam anlamıyla yerine getirmediklerini ifade etmişsiniz. Bu tür şikayetler olabilmekle birlikte kimi zaman, ilgilenilmediği söylenen dosyada avukatın görevini layıkıyla yerine getirdiğini görmekteyiz. Çeşitli kurumlardan mahkemeye intikali beklenen evraklar söz konusu olduğunda, başka adliyelerde duruşmalarının olması vb. mesleki nedenlerle nadiren de olsa meslektaşlarımızın mazeret bildirdikleri durumlar da olmaktadır. Sonuç itibariyle boşanma davanız sonuçlanmış.

Sözlerinizden anlaşıldığı kadarıyla nişanlınız askerlik mesleğini ifa ediyor. Evlilik birlikteliği kurmanızda kendisi açısından ne gibi bir mahzur olabilir ki? Yasalara ve toplumsal vicdani hassasiyetlere aykırı bir davranışınızın olmaması durumunda mesleki açıdan zor durumda kalması mümkün değildir.

Boşandığınız şahsın söz konusu davranışlarının maksatlı olduğunu ve halihazırda kendisinin size saldırması olayıyla ilgili devam etmekte olan bir dava olduğunu ifade etmişsiniz. Mahkemenin vereceği kararı beklemelisiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi