Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

nafaka ve avukat

Konuyu Kilitleyin
Old 27-09-2013, 16:28   #1
Konuk

Varsayılan nafaka ve avukat

merhabalar ben eşime önlem nafakası davası açmıştım maddi durumum iyi olmadığı için barodan ücretsiz avukat isteğinde bulundum bana bir avukat verdiler. 16 temmuzda davamız sonuçlandı ve davayı kazandık, hakim çocuğumla bana 850 tl nafaka bağlanmasına karar verdi. avukat nafakayı ve avukatlık ücretini alabilmek için eşimi icraya verdi, eşimin başka bir bankadanda icrası olduğu için avukatın parası bir kaç ay sonra ödenecekmiş avukat öyle söyledi. benim nafaka parasıda 2 ay sonra 500 ve 850 tl. olmak üzere 1350 tl para olarak icraya yatmış fakat avukat bana paranın hepsini vermedi 500 tl kendisinin olduğunu söylüyor ve kendisininde masraflar yaptığını söyleyerek bana sadece 700 tl para verdi. ve ben mahkeme için ona verdiğim vekaleti iptal etmek istemiyor vekaleti iptal edersek kendisi eşimden para alamayacağını söylüyor.vekaletim onda olduğu için her ay nafaka parasının kendisinin alacağını ve kendisinin bana vereceğini söylüyor. çok zor durumdayım ne yapacağımı bilemedim lütfen bilgilendirirseniz çok sevinirim. avukattan vakaletimi iptal edemezmiyim ve parayı kendim alamazmıyım
Old 28-09-2013, 21:33   #2
av. nevzat tombulca

avukatı doğru anladığınızı sanmıyorum. avukatınızla tekrar görüşmenizde fayda var. Kaldı ki, avukat dava ve icra vekalet ücretini öncelikli olarak alma hakkına sahiptir. dava vekalet ücreti ayrıdır,
icra vekalet ücreti ayrıdır.
ayrıca icra işlemleri için masraf yapılmakta, para çekilirken bir miktar parayı da tahsil harcı olarak icra dairesi almaktadır.
Old 29-09-2013, 15:10   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar ben eşime önlem nafakası davası açmıştım maddi durumum iyi olmadığı için barodan ücretsiz avukat isteğinde bulundum bana bir avukat verdiler. 16 temmuzda davamız sonuçlandı ve davayı kazandık, hakim çocuğumla bana 850 tl nafaka bağlanmasına karar verdi. avukat nafakayı ve avukatlık ücretini alabilmek için eşimi icraya verdi, eşimin başka bir bankadanda icrası olduğu için avukatın parası bir kaç ay sonra ödenecekmiş avukat öyle söyledi. benim nafaka parasıda 2 ay sonra 500 ve 850 tl. olmak üzere 1350 tl para olarak icraya yatmış fakat avukat bana paranın hepsini vermedi 500 tl kendisinin olduğunu söylüyor ve kendisininde masraflar yaptığını söyleyerek bana sadece 700 tl para verdi. ve ben mahkeme için ona verdiğim vekaleti iptal etmek istemiyor vekaleti iptal edersek kendisi eşimden para alamayacağını söylüyor.vekaletim onda olduğu için her ay nafaka parasının kendisinin alacağını ve kendisinin bana vereceğini söylüyor. çok zor durumdayım ne yapacağımı bilemedim lütfen bilgilendirirseniz çok sevinirim. avukattan vakaletimi iptal edemezmiyim ve parayı kendim alamazmıyım

"Dava sonuçlandı" demişsiniz. Kesinleşti ise ve avukatınız adli yardım bürosunca atandığı için, kesinleşme tarihinde avukatınızın görevi sona erer.

Mesajınızdaki bilgiler yeterli değil. Bu nedenle, dosyanızdaki belgelerle birlikte adli yardım bürosuna giderek yapmanız gerekenleri öğrenmenizde fayda vardır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi