Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sen Nelere Kadirsin Ey Aşk/kıskançlık

Yanıt
Old 07-03-2004, 02:47   #1
Gemici

Varsayılan Sen Nelere Kadirsin Ey Aşk/kıskançlık

Almanların “die schönste Nebensache der Welt” diye bir sözleri var. Tam anlamını verebilmek biraz zor; istiyen dünyanın önemli olmayan en güzel şeyi, istiyen dünyanın ikinci derecede önemli en güzel şeyi diye anlar. Kimin işine nasıl gelirse.

Bu söz seks için oldukça sık kullanılır. Futbol için kullananlarda var.

Muhakkak öncedende bu konuda insana “Allah Allah böyleside mi olurmu?” dedirtecek olaylar yaşanıyordu ama ben fazla önemsemiyordum. Bu konudaki ilk mesajım “Bekaret kemeri” olayından sonra bu tür olaylar ya sıklaştı yada ben fazla üzerinde duruyorum.

Son zamanlarda basında yer alan bir iki olayı aktarmak istiyorum.

Birincisi:
bundan bir iki hafta önce mahkeme tutanaklarına geçen bir olay. Şahit kadın sanığın kendisini birkaç sefer, eğer başka erkeklerle ilişki kurarsa, cinsiyet uzvunu dikmekle tehdit ettiğini bildiriyor. Buda bekaret kemeri nin bir başka türlüsü.

İkincisi:
son bir haftadır Alman basınını meşgul eden bir olay.
Federal Almanya Sosyal Yardım Kanunu devletin kendi gücü ile geçimini sağlıyamıyacak durumda olan herkese maddi yardımda bulunmasını öngörüyor. Gerekçe: sosyal devletin herkese insanlık onuruna yakışır bir hayat sürme imkanını sağlama yükümlülüğü. İnsanlık onuruna yakışır bir hayat sürmenin belli başlı kıstasları, konut ve yiyecek giyecek masraflarının karşılanması sosyal ve kültürel etkinlikleri katılabilme imkanının karşılanması.

Sosyal yardım dairesine karşı dava açan kimse, Almanyadaki deyimi ile “seks turizmi” için sık sık Taylanda giden bir kişi. Bundan üç sene önce Taylandlı bir kadınla evlenmiş. Kadın şimdi Taylandda ve parasızlıktan geri dönemiyor. Davacının uçak masraflarının karşılanması için verdiği dilekçeye red cevabı gelmiş.

Olayımız işte burada başlıyor. Davacıya göre seks ihtiyacının karşılanması insanlık onurunu ilgilendiren bir konudur ve bu ihtiyacın giderilmesi için devlet mali yardımda bulunmak zorundadıdr. Sosyal yardım dairesinden red cevabı aldıktan sonra, davacı mahkemeye baş vuruyor ve daireden genelev ücretini, seks videosu ve şişirme bir seks bebek için gereken parayı alabilmek için dava açıyor. Basındaki haberlere göre davacının gerekçelerinden birisi şu; eğer geneleve gitmeyipte başka bir kadınla ilişki kurarsam karıma ihanet etmiş olurum.

Mahkeme davayı red etti. Davacı temyize gideceğini bildirmiş.

Üçüncü olay:
Mahkeme emekli bir hakimi 21 ay hapis cezasına çarptırıyor ve cezayı tecil ediyor. Hakimin suçu: arkadaşlık yaptığı bir hayat kadınına eroin parası vermek. Hakim diye erkekliğinden olmadı ya!

Sen nelere kadirsin ey dünyanın ikinci derecede en güzel şeyi.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi