Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

yeni kadin siddet yasasi/kanunu

Konuyu Kilitleyin
Old 19-03-2012, 19:27   #1
Konuk

Varsayılan yeni kadin siddet yasasi/kanunu

önceden verdigniz destek icin cok tessekür ederim.türkcem pek iyi sayilmaz..yurt disinda dogdum ve gecen seneye kadar orda yasadim..ama düzgün yazmaya özen göstericem..simdiden cok özür dilerim hatalarim icin.

ben türk vatandasi olan ama almanyada dogup büyüyen bir kadinim.2003 yilinda evlilik disi bir oglum oldu babasi türkiyede yasiyor.2009 senesine kadar bir hayli ugrasdimki oglunu kabul etsin diye ama aksi oldu beni 2kez öldürmeye kalkisdi(bir 2004 senesinde 2.de mayis 2009 senesi)

oglumun babasi agir alkolik bagimlisi ve 2009 da beni öldürmeye kalkismasinin nedeni...babalik davasi acicagmi söyledigimden(ama yurt disina geri döndüm tedavi olmam gerekiyordu ve korkumdan ancak 2011 senesinin 6.ayinda babalik davasi acdim ve bu dava bu zamana kadar yürüyor).bu dava hala yürüyor...ama sirf tehdit ve ruhsatsiz silah bulundurdugndan.ayrica kendini savunmak icin "benim bu kadinla(yagni benimle)birlikte bir oglum var(ismini ve yasini söyleyerek) ve onu ziyaret edip aldigm hediyeyi vericektim"..diye kendini savundu.bense beni öldürmeye kalkisdigni ve darp etdigni söyledim..iki sahit de vardi o an ve aynisini onlarda söyledi.
1-sorum
ceza alirmi ve nekadar alir?üstelik behcet hastasiyim ve o saldiridan sonra hastaligim yeniden tetiklendi ve bu zamana kadar kemo tedavilerle biraz durdurulabildi!

2.yeni kadinlar siddet kanununa göremi yargilanacak yoksa eskisine göremi?

3.2011 senesinde acdigm babalik davasinda ama oglunu red ediyor ve kabul edmiyor.bunun 2009 davasina delil olarak göstersem faydasi ne olur.
4.2009 davasinda oglunu görmeye geldigni savunmasi 2011 babalik davasina delil olarak gösterirsem faydasi olurmu.

size simdiden cok tesekkür ederim ve türkcem icin tekrar özür dilerim.
saygilarimla
Old 21-03-2012, 01:00   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

1-Ceza dosyası için bir avukattan hukuki destek alarak görüş oluşturmanız yararınızadır.Ancek belirtmeliyiz ki yeni çıkan kanun şiddetin önlenmesine ilişkindir.Ceza yargılamasına ilişkin değildir.

2-Babalık davasında DNA test sonucuna göre karar verilecektir.Elbette diğer delilleri sunmanızda bir sakınca da yok.

Her aşamada bir avukttan hukuki destek almanızı öneriyoruz
Old 21-03-2012, 14:05   #3
Konuk

Varsayılan yeni kadin siddet yasasi/kanunu

sayin Av.Habibe YILMAZ KAYAR,
cevabiniz icin tesekkür ederim

bir degil bir kac avukat tutdum...yasadigm yer cok ufak bir yer karsi taraf belediye baskanin kardesi oldugundan hem elleri kollari cok uzun oldugu gibi matdiyi imkanlari da cok iyi.o nedenle su zamana kadar tutdugum avukatlar benim alehime calisdi.bu yolu secdim ki bilgileneyim ve bu tutdugm avukat alehime davranmasin diye.

suc davasinda kendini savunmak icin oglunu ziyaret etdigini ve bana zarar vermek icin gelmedigini savunurken

cocugnu kabul etmedigi icin acmak mecbur kaldigm babalik davasinda cocugnu ama kabul etmiyor

mahkemelere yalan konusmasi suc olmuyormu?
suc davasinda bu o sahisin lehine olmicakmidir?

ayrica 2009 da birlikte dna testi yapilmisdi ve hatdaha kan örnegi hala elimde.22.nisan sahis gelip evimi yine basmisdi o esnada evin camlarini kirdi ve elini kesti.bir havluya sardik ve kani oldugu gibi havluya gecdi(baska türlü dna ya zaten yanasmiyordu).jandarmayi cagirmayim diye bana dil döktü ve bu kanli havluyu dna testi icin kullanabilicegmi ve neticeye göre tabiki cocugnu kabul edecegni söyledi,ayrica o geceki olay icin sahidim dahi var.ben suc duyurusunda bulunmadim ve dedigi gibi kanli havlunun yarisini dna testine götürdüm(diger yarisi hala delil olarak elimde)ve tabiki babasi oldugu kanitlanmisdim.ama yine resmi sekilde oglunu kabul etmedi
ve 17mayis 2009 da kendisine babalik davasi acicagmi söyledim ve o gece tekrar saldirdi ve busefer ruhsatsiz silahla birlikte.

22.nisan 2009 da olan saldiriyi suc duyurusunda bulunma imkanim varmi?

size simdiden cok tesekkür ederim ve türkcem icin tekrar özür dilerim.
saygilarimla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi