Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

2,5 Aylık Kızım Var Boşanmak Istiyorum Fakat Eşim Yurtdışına Kaçırmakla Tehdit Ediyor

Konuyu Kilitleyin
Old 02-04-2008, 11:39   #1
Konuk

Varsayılan 2,5 Aylık Kızım Var Boşanmak Istiyorum Fakat Eşim Yurtdışına Kaçırmakla Tehdit Ediyor

Selamlar,acilen yardımınıza ihtiyacım var.1,5 yıllık evliyim ve 2,5 aylık bir kızım var.Eşimle 10 yılı aşkın beraberlikten sonra evlendik fakat hamileyken başlayan ve bebek doğduktan sonra da devam eden geçimsizliğimiz var.Bu arada 1 ay önce eşimin başka bir kadınla ilişkisi olduğunu öğrendim daha doğrusu yakaladım.Şuanda bitti demesine rağmen pek inanamıyorum.Neyse boşanmak istiyorum fakat yurtdışı oturu olduğu için kızımıda götüreceğini söyleyerek tehtid ediyor.Neyapabilirim bana yardım ederseniz çok mutlu olurum.
Old 02-04-2008, 12:32   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Eşiniz çocuğu kaçırmak amacıyla yurtdışına sizin izniniz/onayınız olmadan çıkaramaz.Çocuğun pasaport alması için mutlaka diğer eşin izni ve onayı gereklidir.

Pasaport için yapılan işlemler;
http://www.iem.gov.tr/iem/index.php?menu_id=116

Eşinizin çocuğu kaçıracağını söylemesi bir şiddet ve suçtur.Bu konuda hem Aile Mahkemesinden koruma kararı talep edebilir hem de savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki yardım almanızı,mali durumunuz elverişli değil ise baro adli yadım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Old 02-04-2008, 15:10   #3
Konuk

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.Savcılığa suç duyurusunu hemen mi yapmalıyım yoksa dava açıncamı yapmam gerekir bununla ilgilide bilgi verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.
Old 02-04-2008, 15:42   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Savcılığa suç duyurusunda hemen bulunabilirsiniz.
Bu suç duyurusunu, şahit delili ile de destekleyiniz.
Sizi çocuğunuzu kaçırmak ile tehdit ettiğini, duyan bilen birilerini mutlaka Savcılıkta dinlettiriniz.

Boşanma davanıza da bu soruşturma delil oluşturacaktır.

Bir avukattan yardım almanız, haklarınızı güvenle, zamanında ve eksiksiz almak anlamında size yararlı olur.

Maddi durumuz elverişli değilse, bulunduğunuz il barosundan mutlaka avukat talep ediniz.

Saygılarımla.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi