Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Şiddetli Geçimsizlik.Evden Atma.Anahtarlari Değiştirme .Evden Ziynet Esyalarimi Ve Bazı Ev Eşyalarını Çalma.

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-08-2016, 11:14   #1
Zeynep nur

Mesaj Şiddetli Geçimsizlik.Evden Atma.Anahtarlari Değiştirme .Evden Ziynet Esyalarimi Ve Bazı Ev Eşyalarını Çalma.

Eşimden siddet göruyorum.2 buck aylık evliyim . 19 yaşındayim. Okumak istediğim için. Bana hakaretlerde. Bulunuyor siddet uyguluyor bogazimi sıkıyor. Ben açıktan üniversite ye basvurdum bna yine şiddet uyguladı.okursam onu brakcagimi zaten beni sevmediğini . Bendn nefret ettiğini söyledi. Bnden araba alma k
istediğini. Zinet esyalarimi vermem gerektiğini söyledi bende vermedim bogazimi sıkarak burnumu yamultucgini söyledi vurdu. Sonra beni zaten istemedigini ve evlendigim güne lanet olsun. Diyerek devamlı hakaretlerde bulunuyordu. Cumartesi günü ben dustaydm yine benden Zinet esyalarimi istedi ben vermdm . Beni yaka paça giydrp saçim başım köpüklü kapinin önüne çıkardı. Anann evine dedi . Hadi ceketini al memleketine dedi . Anahtarları mi istedi . Eve giremiycegimi söyledi . Tuttu bindirdi motoruna annem lerin evinin önünde beni bıraktı gitti. Bi daha da gelme dedi. Bende karakola giderek durumu anlattım . Eşimden siddet gördum diyerek. Derdimi anlattım eve gidip esyalarimi almk istiyorum. Bu şekilde bni eşim kapinin önüne attı dedim . Polis Zinet esyalarimi ve kıyafet lerimi alabileceğini söyledi birşey olursa karakolu aramami söyledi. İzin alp gittik gittiğimiz de evde değerli olan herşeyi çalmış gitmiş. Şikayetçi oldum. DevamliSiddet gordugumden boşanma davası açtım bu gün uzaklaştırma kararı ckti. Ben de karar çıkınca eve geldim kapının anahtarlarını değiştirmiş . Lütfen bana yardımcı olun hiç bi gelirim yok. Okumak istiyorum. Hiç bi gelir kaynağım yok. Nerden yardm ala bilirm
Old 19-08-2016, 15:23   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Önleyici tedbir kararında eşiniz müşterek konuttan uzaklaştırılmış ve konut tarafınıza tahsis edilmiş ise,evin anahtarını çilingir aracılığı ile değiştirebilir ve konutta yaşamaya devam edebilirsiniz.
Eşiniz kararı ihlal eder ve siz Aile Mahkemesine şikayette bulunursanız ilk defasında 3 günden 10 güne zorlama hapsine mahkum edilecektir.

2-Eşiniz takıları (ve size ait kişisel eşyaları )almış ise aynen iade veya bedelinin faizi ile ödenmesi için dava açmanız gerekecektir.

3-Boşanma davasında nafaka isteyebilirsiniz.

4-Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınıza olacaktır.Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi