Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Yanlış tebligat yapan postacıya 10 ay hapis

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-03-2007, 13:44   #1
Av.Yüksel Eren

Varsayılan Yanlış tebligat yapan postacıya 10 ay hapis

Yanlış tebligat yapan postacıya 10 ay hapis

Malatya'da bir icra tebligatını usulsüz tebliğ ettiği iddiasıyla yargılanan posta memuruna 10 ay hapis cezası verildi.

PTT Malatya Başmüdürlüğü'nde posta memuru olarak çalışan M.K. (35) hakkında, Malatya 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde "Görevi kötüye kullanmak" suçlaması ile açılan dava sonuçlandı. Davanın görülen karar duruşmasında, posta memuru M.K. mahkemeye verdiği son savunmasında, işyerinde muhatap daire amirlerinin olmadığını, tebligatı memura verdiğini ve bu nedenle atılı suçu işlemediğini iddia etti.

Mahkeme heyeti, posta memuru M.K.'yı görevini kötü kullandığı gerekçesiyle önce 1 yıl hapisle, gerekli cezai indirimleri yaparak ardından 10 ay hapisle cezalandırılmasını kararlaştırdı. Mahkeme heyeti, daha sonra cezayı erteledi.[mynet haber]
Old 14-03-2007, 14:06   #2
Av.Abdülkadir ÖZ

Umarım bu karardan sonra işini tam yapamayan Postacı dostlarımız biraz daha dikkat ederler. Çünkü usulsüz tebligat adalet sisteminin kanayan bir yarası.
Old 14-03-2007, 21:54   #3
Av.ZekiÖZSOY

Bu işin çözümü herkesin mecburi bir ikametgah adresi olmalı bunlarda merkezi bir sistemle kayıt altına alınmalı. Tebligat gerçekten işi daha da zorlaştıran karmakarışık yapan bir kurumdur.
Old 16-03-2007, 10:39   #4
Staj.Av.Selçuk

Sayın avukat zeki beye sonuna kadar katılıyorum. orunlu ikametgah olmalı ve ikametgah değiştirimleride bildirim yapılmaması halinde ağır yaptırımlar uygulanmalı.Kaçak göçek olayına ancak böyle engel olabiliriz.Hem bizlerde rahatlarız.
Saygılarımla...
Old 16-03-2007, 13:01   #5
Av.EErdem

Bu kararın esas numarasını bilen arkadaşlar varsa yazmalarını rica ederim. Çünkü; şu sıralar bu konuda ciddi sıkıntı yaşamaktayım.
Saygılarımla...
Old 16-03-2007, 13:10   #6
Av.Yüksel Eren

Habere göre kararı veren mahkeme Malatya'da. THS'nin Malatya'dan üyesi varsa belki yardımları olabilir.
Av. Yüksel Eren
Old 16-03-2007, 13:15   #7
Av.EErdem

Umarım. Bu haberi paylaştığınız için teşekkürler. Genelde usulsüz tebligat iddiaları; iddia olarak kalıyor, sorumlular beraat ediyordu.
Old 19-03-2007, 12:45   #8
seyitsonmez

arkadaşlar bu haberi okuyan meslektaşımın çoğınun yüzündeki tebessümü görür gibiyim. Lakin ben sevinmek bir yana üzüldüm. İşin ayrıntısını bilmiyoruz ama büroma kan ter içinde gelen en fazla bir kaç saniye kalıp koşa koşa giden, sürekli aynı gömleği ve pantolonu giyen, en ucuz sigarayı içen memurları düşününce sistemi tümden gözden geçirmek lazım diye düşündüm.
biraz duygusal oldu sanırım ama öyle işte memleketimin hali.....

saygıyla ve sevgiyle..
Old 20-03-2007, 23:45   #9
Av. Yasin Çağrı KARACA

tam olarak bu konu ile alakalı değil ama tebligatın geç yapılması nedeniyle alacağını tahsil edemeyen bir şahsın PTT'ye karşı tazminat davası açtığını biliyorum..Bir kaç tane örnek karar çıkarsa bu konunun PTT tarafından,özellikle İstanbul için,yeniden düzenleneceğini düşünüyorum..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi