Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma davası sürerken sosyal güvence

Konuyu Kilitleyin
Old 06-01-2011, 23:16   #1
rmzn98

Soru boşanma davası sürerken sosyal güvence

eşimle suan ayrılma konumu içerisindeyim mahkemelerimiz devam etmektedir eşimin ailesi tarafından eşimde içinde olmak üzere darp olundum hakaret ve iftiralara ugradım elimde delillerimin ve ispatlarımın olmasına ragmen avukatımın beni yeterikadar müdafa edememesi nedeniyle avukatımı azlettim eşim ögretmen olup ve daha evvel bu planları kafasında hazırlayıp bu komploları önceden kafasında planlayıp ve üzerindeki mal varlıklarını kardeşinin üzerine devretmesi apaçık aşikar ortadadır kati doktor raporlarımda olmasına ragmen avukatımın beni istedigim gibi müdafa edememesi beni hem madden hem manen magdur bırakmaktadır 5 -6 ay olmasına ragmen hala nafakam baglanamamaktadır.ilk mahkememiz aralık aının 6'sında görüldü martta 2 ci mahkemem olacaktır tbi bu arada sulh cezada olan bir davanın mahkemeside görülecek olaylar bundan ibarettir.yorum ve bilgi olarak paylaşım bekliyorum.
Old 07-01-2011, 13:46   #2
uye8490

Sayın konuk,

Hukuk mahkemelerinde yargılama usulü yazılıdır.Avukatınız ,darp edildiğinizi gösterir doktor raporlarını ve bu konudaki beyanlarını büyük bir ihtimalle yazılı olarak dava dosyasına sunmuştur.
Bu raporlar dosyaya sunulmuş ise, mahkeme tarafından mutlaka değerlendirlecektir.Raporların dosyaya sunulmamış olması ve şiddete dair herhangi bir beyanda bulunulmamış olması durumunda mahkeme ,kendiliğinden bu hususlara vakıf olamayacağından bir sonraki celsede bu raporları mutlaka dava dosyasına sunmanız gerekmektedir.

Mahkeme ,nafaka konusunda karar verirken tarafların sosyo ekonomik durumları ile kusur durumlarını da göz önünde bulundurur.Tedbir nafakası konusunda bir talebiniz varsa ve bu konuda karar verilmemiş ise ,muhtemelen sosyo ekonomik durum araştırmasının sonucu dosyaya ulaşmamıştır.Bir sonraki celsede öncelikle tedbir nafakasına karar verilmesini talep edebilirsiniz.

İlk celsede mahkeme ,delillerinizi sunmanız için size belli bir süre vermiş olabilir.Süre verilmiş ise, bu sürede delillerinizi dosyaya sunmanız gerekmektedir.

Sulh ceza mahkemesinde süren davanın dosya numarasını mahkemeye beyan etmeniz durumunda mahkeme ,ceza mahkemesinden dosyayı isteyip inceleyecektir.

Hak kaybına uğramamanız için davanıza mutlaka bir avukkattan hukuki destek alarak devam etmenizi öneririz.
Old 07-01-2011, 21:20   #3
Konuk

Varsayılan teşekkür

Sn:özgür DİKTAŞ sorumu ciddiye alıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.sağolun iyi çalışmalar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi