Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Sigarayı Bırakıyoruz!

Yanıt
Old 06-09-2008, 14:15   #331
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gulumse
Sevgili THS'li dostların sigarayı bırakma mücadelesi nasıl gidiyor ?

Az önce takvimden saydım.

Tam 23 gün olmuş.

Baya da olmuş..

Artık daha az yoksunluk çekiyor ve daha çabuk unutuyorum.

Bir başka forumda ''Eski Tiryaki,, kelimesine hemen sahiplendim ve mutlu oldum.

Son bir haftadır, rahatlatan , gevşeten, uyku düzenini normale sokan bir bitki deniyorum.

Aslında bu tür bitkileri de içmekten nefret ederim ama etkisini gördüm.

Son bir haftadır gereksiz sinirlenme de yaşamadım.(Bu sabah işyerim hariç.Ama sigara içsem de içmesem de, sarhoş bile olsam da gözden kaçacak kadar değildi . Pişman değilim gene olsun gene kızarım.)

Akıl verir durumuna düşmemek için son zamanlar da buraya daha az yazmaya gayret ediyorum.

Ha biraz daha gayret demek için tam kararlar alınmasını ve alınan kararların arkasında samimiyetle durulması gerektiğini düşünüyorum.

Sigarayı içmiyor olmamın bana uzun süre daha etki yapacağını düşündüğüm için henüz bitmediğinin farkındayım..

Ben burdayım.

Kendimi seviyor, beğeniyor, takdir ediyor ve aferin diyorum..

Old 06-09-2008, 17:43   #332
Av.Ufuk Bozoğlu

Sevgili Nur Deniz,

Siz, en zor 20 günü geçtiniz...

Bundan sonra her şey çok daha kolay olacak

Bence de aferin

Saygı ile.
Old 07-09-2008, 03:28   #333
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigarayı Bırakıyoruz!

Sevgili nur (Admine gıcık ilk harfi küçük yazdım);

Ben daha önce ifade etmiştim. 6 ay sonra bir sigara ile başladım.

Canın çok sigara isteyecek. İçersin, benim gibi bir daha bırakmaya uğraşırsın.

Bence içme ve uğraşma.

Bu arada sigara içmemeye söz verirsen 1. yılın sonunda Ankara Prosu yanında (sana çaktırmadan) alkol servisi de yaptırabilirim.

(Bu konuda Suat beyden izin almamız gerekir. Alkol bırakma kampanyasına taktı.)
Old 07-09-2008, 04:39   #334
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Sevgili nur (Admine gıcık ilk harfi küçük yazdım);

Ben daha önce ifade etmiştim. 6 ay sonra bir sigara ile başladım.

Canın çok sigara isteyecek. İçersin, benim gibi bir daha bırakmaya uğraşırsın.

Bence içme ve uğraşma.

Bu arada sigara içmemeye söz verirsen 1. yılın sonunda Ankara Prosu yanında (sana çaktırmadan) alkol servisi de yaptırabilirim.

(Bu konuda Suat beyden izin almamız gerekir. Alkol bırakma kampanyasına taktı.)

Suat Bey i gözlemci olarak çağırmayı teklif ediyorum. Ve kesinlikle içmeyeceğime söz vererek , sabırsızlıkla 1 yılın dolmasını beklediğimi ifade ediyorum.

Ve yine söylüyorum, sayenizde bıraktım.

Bu nedenle benden olsun efendim.
Old 07-09-2008, 12:31   #335
HAMZA

Konuya dahil olmanın zamanı geldi sanırım Yaklaşık 10 gündür sigarayla savaşınızı takip ediyorum arkadaşlar...Bende kendimce bi savaş verdim ama paylaşmak istemedim sizlerle.Savaşınızı olumsuz etkilemekten çekindim açıkcası.
Yazılanları okumaya başladığımda günde iki paket olan sigara tüketimimi tek pakete yeni düşürmüştüm. "Ve bende bıraktım" deyip de cayma ihtimalim yüksekti.10 Gündür 3-5-1-0-2 gibi düzensiz sayılarda devam ettim kullanmaya.Ama yaklaşık 48 saattir içmiyorum ve bu 48 saat benim için önemli bir baraj...Daha önce ki denemelerimden edindiğim tecrübeye dayanarak;kendime verdiğim sözü tutmama riskim vardı.THS' de beyanda bulununca dönüşü olmayan bir yola girecek gibi hissettim kendimi ve konuya geç dahil oldum.Ama dahil oldum işte bende bıraktım..
Bırakma sebebime gelince tad alma duyumu geri istiyorum . Bu konuda 15 günlük,1 aylık barajları aştıkca ödüller koyuldu önüme Şu an sigarayı değil de 15 gün sonra ki ilk ödülümü bekliyorum,mutluyum.Bırakma konusunda özel mesajları ile beni tekrar tekrar gaza getiren dostlarıma teşekkür ederim.

Zincirin zayıf halkası ben değilim Aranızda banada bi yer açıverin bakalım.
Old 07-09-2008, 13:06   #336
Gülümse

Harika bir haber bu Sayın Hamza,

Bence siz bunu başarabileceksiniz... Ne dersiniz sevgili dostlarım...
Old 07-09-2008, 13:15   #337
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan HAMZA
Bırakma sebebime gelince tad alma duyumu geri istiyorum . Bu konuda 15 günlük,1 aylık barajları aştıkca ödüller koyuldu önüme Şu an sigarayı değil de 15 gün sonra ki ilk ödülümü bekliyorum,mutluyum.Bırakma konusunda özel mesajları ile beni tekrar tekrar gaza getiren dostlarıma teşekkür ederim.

Aranızda banada bi yer açıverin bakalım.

Ödüllerinize bir an önce kavuşmanız dileği ile hoşgeldiniz der aramızdan kocaman bir yeri saygıyla size tahsis ederiz..

Zor zaman geçmiş, gerisi daha da kolay..
Old 07-09-2008, 13:34   #338
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Suat Bey i gözlemci olarak çağırmayı teklif ediyorum. Ve kesinlikle içmeyeceğime söz vererek , sabırsızlıkla 1 yılın dolmasını beklediğimi ifade ediyorum.

Ve yine söylüyorum, sayenizde bıraktım.

Bu nedenle benden olsun efendim.

Keyifle gözlemlerim efendim. Yeter ki 1 yıl sigara içmeyin. Bütün hesaplar benden olsun. Muzaffer Bey'e birayı kendi ellerimle ikram ederim.

Ürkek ve çekinceli not: Bakarsınız, sigarayı bırakmış 3 kişi olarak, biralarımızı içeriz.
Old 07-09-2008, 13:40   #339
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Yeter ki 1 yıl sigara içmeyin. Bütün hesaplar benden olsun.

Çok tahrik edici!
Old 07-09-2008, 13:41   #340
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan HAMZA
Konuya dahil olmanın zamanı geldi sanırım Yaklaşık 10 gündür sigarayla savaşınızı takip ediyorum arkadaşlar...Bende kendimce bi savaş verdim ama paylaşmak istemedim sizlerle.Savaşınızı olumsuz etkilemekten çekindim açıkcası.
Yazılanları okumaya başladığımda günde iki paket olan sigara tüketimimi tek pakete yeni düşürmüştüm. "Ve bende bıraktım" deyip de cayma ihtimalim yüksekti.10 Gündür 3-5-1-0-2 gibi düzensiz sayılarda devam ettim kullanmaya.Ama yaklaşık 48 saattir içmiyorum ve bu 48 saat benim için önemli bir baraj...Daha önce ki denemelerimden edindiğim tecrübeye dayanarak;kendime verdiğim sözü tutmama riskim vardı.THS' de beyanda bulununca dönüşü olmayan bir yola girecek gibi hissettim kendimi ve konuya geç dahil oldum.Ama dahil oldum işte bende bıraktım..

Sigaraya genellikle küçük yaşlarda birilerine "özenerek" başlanır(Ben 30 yaşında başladım, o istisna). Bu forum sayesinde ise birilerine "özenerek" ve hatta "imrenerek" ve dahi "kıskanarak" sigarayı bırakanların olacağını bilmek çok güzel.

Sayın HAMZA, sigarayı bıraktığınız için size özeniyor ve hatta imreniyor ve dahi kıskanıyorum.Mücadelenizde başarılar diliyorum.

Bir küçük not: İmza kısmında sarı zemin üzerine yazılmış "mavi" ve "kırmızı" uyarılar size özel yazılmadı. Yanlış anlamayın, genel bir uyarıdır.
Old 07-09-2008, 14:02   #341
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Sevgili HAMZA;

HOŞ GELDİN
Old 07-09-2008, 15:09   #342
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Çok tahrik edici!

Yani ???

Kimse duymasın ama; ben size bu konuda güveniyorum...
Old 09-09-2008, 21:44   #343
Nur Deniz

Hiç kimseden bir ses duyamıyorum bir süredir. Hayırdır? Herkes iyi mi?
Old 10-09-2008, 17:08   #344
Gülümse

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Hiç kimseden bir ses duyamıyorum bir süredir. Hayırdır? Herkes iyi mi?

Günleri sayıyoruz... Mesala siz sigarayı bırakalı 27 gün oldu
Old 10-09-2008, 19:50   #345
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Geldim sevgili Nur kardeşim.

Dün sigarayı bırakmamaya karar verdim. Bantı çıkardım. 2 sigara içtim. Ama bugün içmedim.

Ayrıca dün aldığım kokoreçin paketinden böcek çıktı. Mecburen kedilere verdim. Sigara ile ilişkisi olabilr mi?
Old 10-09-2008, 21:01   #346
supernatural

Neşeli

Alıntı:

Dün sigarayı bırakmamaya karar verdim. Bantı çıkardım. 2 sigara içtim. Ama bugün içmedim.

Ayrıca dün aldığım kokoreçin paketinden böcek çıktı. Mecburen kedilere verdim. Sigara ile ilişkisi olabilr mi?

bence kesin vardır
Old 10-09-2008, 23:28   #347
Nur Deniz

Alıntı:

Yaşasın, hesaplar sizden... Ben hala içmedim..
Old 10-09-2008, 23:30   #348
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gulumse
Günleri sayıyoruz... Mesala siz sigarayı bırakalı 27 gün oldu

O kadar olmuş gerçekten, teşekkürler, Sn Gülümse.Kendimi çok seviyorum.

İlginiz için sizi de.
Old 11-09-2008, 10:46   #349
Gülümse

Alıntı:
Yazan HAMZA

Sevgili dostumuz,
Ne zamandan beri sizden ses soluk çıkmıyor... Nasılsınız iyimisiniz? Bizi bilgilendirirseniz seviniriz...
Old 11-09-2008, 10:50   #350
Gülümse

Alıntı:

Emeğinize yazık olmuş sevgili dostum...

Bayağıdır güzel savaş veriyordunuz... Bilirsiniz Temel ile Dursun Istanbul'dan New York'a kadar yüzmeye karar vermişler... Yüzmüşler yüzmüşler özgürlük heykeline kadar gelmişler... Temel demişki "Ben kesildim geri dönüyorum"...

Ama Temel kadar olmasada Cebeli Tarık Boğazını geçmiştiniz... Keşke biraz daha gayret etseydiniz...
Old 11-09-2008, 11:06   #351
Nur Deniz

Alıntı:

Daha önce bir benzetme yapmıştım Sn Muzaffer Erdoğan , bunu bir boks maçı olarak algılarsak, arada bir yumruk da yiyebiliriz. Daha sonraki gün içmemiş olduğunuzdan dolayı, bence yenilgi olarak düşünme yerine maçın sonuna bakmakta fayda var diye düşünüyorum.

Ne yapalım siz de sayı farkı ile şampiyon olursunuz..
Old 11-09-2008, 11:09   #352
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:

Sigarayı da kedilere veriniz. Eminim, bir koklayıp bırakacaklardır.
Old 11-09-2008, 16:35   #354
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Ben en iyisi gidip biraz kitap bakayım.
Old 11-09-2008, 20:11   #355
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:

Fare zehiri çıksaydı belki sıgara ile ilgisini kurabilirdik.

Yok yok, böyle olmayacak Sayın M.Erdoğan. Siz bence içmeye devam edin. Kendinize eziyet etmeyin. Bilmelisiniz ki eziyet bir insanlık suçudur. İçin doya doya... Kendinizi düşünmüyorsanız yapacak bir şey yok.

Rahmetli anneannem (benzetme gibi olmasın) siizn gibi çok içerdi ve asla sıgarasından ödün vermezdi. Öksüre öksüre ciğerleri parçalanırdı son dönemlerinde. Allah rahmet eylesin o da çok hoş sohbetti ama keşke ölmeseydi de hala sohbet ediyor olsaydık.
Old 11-09-2008, 20:25   #356
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sigarayı da kedilere veriniz. Eminim, bir koklayıp bırakacaklardır.

1 yıl 2 aylık köpeğim -ki bebekliğini de bilirim , tavır aynıydı- sigara dumanı varsa hapşırmaya başlar, oyunu bırakır, uzaklaşır , "Hadi şunu bırak da yine şımarayım" edasıyla bana bakmaya devam eder, ama sigara bitinceye dek yanıma bir daha yaklaşmazdı.

Karnı ağrıdığında hangi otun iyi geldiğini, onu ne zaman yemesi gerektiğini, gözü geçtim kulak mesafemiz dışında kalan sesleri nasıl algılayabildiğine her zaman şaşmışımdır. (Konuyu kasti dağıtıyorum )

Diyeceğim;

Köpekler insanlardan daha zeki...
Old 11-09-2008, 20:26   #357
Av.Mürsel SARI

Ya! sevgili site yarenleri siz hala bir yılanın başını ezememekle mi? Övünüyorsunuz.

Ya da benzetmeyle yola çıkayım, yılanın zehiri başındadır, ezdiyseniz başını.Sigarayı bırakalı on ve katları gün olduysa artık korkmayın gari bakın ben yıl ve katlarına ulaştım darısı başınıza.

Ama okulda iken öncülüğünü yaptığım arkadaş gurubu sınav stresi bahaneleriyle başlamışlar dı. Bu saaten sonra sizinde böylesi bahaneleriniz olmayacağına göre.

Sizi tebrik ediyorum: "Dumansız hava sahasına" hoş geldiniz diyorum
Old 11-09-2008, 21:56   #358
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Üzücü haber

Sevgili Saim.
Kitap da almadım sigara da. Ellerim gene boş kaldı.
(Bunu itiraf ediyoruma mı yazmam gerekiyordu?)
İltifatınız için de teşekkürler.

Sevgiler,saygılar.
Old 11-09-2008, 23:48   #359
Nur Deniz

Alıntı:
Sevgili Saim.
Kitap da almadım sigara da. Ellerim gene boş kaldı.
(Bunu itiraf ediyoruma mı yazmam gerekiyordu?)
İltifatınız için de teşekkürler.

Sevgiler,saygılar.

Elleriniz boş değil.Bizim ellerimiz havada alkış için bekliyoruz.

Saygı ve sevgi ile..
Old 12-09-2008, 01:23   #360
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Saim kardeş bir yardakçı buldum.

İşbirliği teklif ediyorum. Yeniden sigara içmeye başlayacağım. Desteğinden eminim.

Ben bu insanları anlamıyorum.

Şimdi Suat bırakmadı, Cengiz bıraktı, asıl sorun Gülümse'de sigara içmiyor ama hiç tavır da koymuyor. Şimdi Cengiz ile Suat'ın gelip beni dövebileceğini düşünüyorum. Gülümse de orada. İstanbulda ajanlarım var. Konya'da yok. Senin Konya'da tanıdığın bir yakinin var mı? (Hamili kart olması tercihimdir) En şiddetli savunan Nur. Onun kontrol edilmesi gerek. Ankara'ya da yakın. İstanbul'dan gelenleri haber alıp kaçarım ama Konya ekibi için korkuluyum. Yol yakın. Kaçamadan yakalanırım.

Neyse bu özel sohbeti geçtikten sonra şimdi benim ince planlarıma geleyim.

Kardeş;

Tartışmanın bir yerinde söylemiştim ya sigara için:

Seviyorum namussuzu.

Şimdi bırakamazsam senden bir iyilik isteyeceğim. Seni dünür göndereceğim.

Bu sigara namussuzunu Suat'dan alıp bana getireceksin. O artık benim helalim olacak. Vermez ise bilmem. Kaçır, birşeyler yap.

Kardeş sen iç dedin ben de istiyorum. Al getir.

ÖNEMLİ NOT: Bu mektup okunduktan sonra on dakika içinde kendini imha edecektir. Bu mektubu bir yere taşımayı düşünmeyin ve bilgileri de aktarmaya kalkmayın. Size verilen talimatlar doğrultusunda davranırken yakalanırsanız tarafımızca tanınmayacaksınız ve size sahip çıkılmayacaktır. Adımı vermeyin.

Sevgili cürmüm kolay gelsin.

Şaka bir yana sayın Sarı'nın ifade ettiği gibi;

Bu olay bitmiştir.

Suat bey de ifade etti.

Özenti ile başlamamış.

Bundan sonraki sorun benim sorunum. Sigara içecek miyim İçmeyecek miyim. Sonrası Suat beyin 30 yaş sonrası başlamasına benzeyecek.

Saygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi