Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Avukat Abdullah Çabuk'a Saldırı

Yanıt
Old 02-04-2008, 09:28   #1
agah

Varsayılan Avukat Abdullah Çabuk'a Saldırı

Avukat Abdullah Çabuk Şanlıurfa'da haciz esnasında saldırıya uğramıştır.

Avukat Abdullah Çabuk Şanlıurfa'da haciz esnasında saldırıya uğramıştır.Tedavisi sürmektedir.

Kaynak : Mersin Barosu
Old 02-04-2008, 14:59   #2
üye18332

Rahatsiz

Yine borcundan utanmak yerine görevini yapan Avukata güç gösterisi...
Soruyorum; bu saldırıyı yapınca borcundan mı kurtuldun,alacaklını mı korkuttun yoksa küçük ve aciz duruma düşen mi oldun???

Meslektaşıma acil şifalar dilerim...
Old 02-04-2008, 15:03   #3
üye18721

Öncelikle meslektaşımıza acil şifalar diliyorum.
Artık; meslektaşlarımıza yapılan bu saldırıların önlenmesi için gerekli yaptırımların yapılmasını hep birlikte düşünmeli ve uygulamaya geçirmeliyiz.
Sadece geçmiş olsun demekle,acil şifalar dilemekle mi yetineceğiz?
Old 02-04-2008, 15:58   #4
avayhan

Acil şifalar diliyorum. Birliğin bu hususu ilgili kurumlar nezdinde gündeme getirerek gerekli girişimlerde bulunmasını temennni ediyorum.
Old 02-04-2008, 16:53   #5
jurist27

Yine bir tarafta borçlu , bir tarafta alacaklı ama mağdur olan görevini icra etmekte olan meslektaşımız. Yazıklar olsun.
üstadımıza acil şifalar dilerim .
Old 02-04-2008, 19:07   #6
Av.Sever Köz

Öncelikle meslektaşıma geçmiş olsun.. Avukatlar ve avukatlık mesleği eski saygınlığını kanımca ne yazık ki kaybetmiştir. Bir de avukatlar yasa tarafından hakimler ve savcılar kadar korunaklı olmayınca bu olaylar ivme kazanıyor.. Eski saygınlığımızı kazanmak ve en kısa sürede yasaca korunmak dileğiyle..

Saygılarımla,
S/K
Old 02-04-2008, 21:08   #7
av.sert

meslektaşımıza acil şifalar diliyorum.Ne zaman son bulacak bu saldırılar ,insanlar ne zaman avukatın anlamını ve orda görevini icra ettiğini anlayacak çok merak ediyorum!!!!
Old 03-04-2008, 12:55   #8
Av.Hüseyin Erdayandı

Meslektaşıma acil şifalar diliyorum.Bu menfur saldırıları kınamaktan öte bir şeyler yapılması gerektiği konusunda tüm meslektaşlarımın hem fikir olduğunu sanıyorum.Bu konuda bir platform oluşturularak etkili önlemler alınması konusunda acil çözümler üretmeliyiz,diye düşünüyorum.
Old 03-04-2008, 21:37   #9
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan av.sert
meslektaşımıza acil şifalar diliyorum.Ne zaman son bulacak bu saldırılar ,insanlar ne zaman avukatın anlamını ve orda görevini icra ettiğini anlayacak çok merak ediyorum!!!!

Ne zamanki avukatlara Polis veya Asker üniformasına benzer bir üniforma giydirirler, işte o zaman belki; (zordan anlayan ve cahil oranı tavana vurmuş) toplum avukattan çekinir, saygı duyar!

Yoksa çok bekleriz... Yazıklar olsun!

Acil şifalar diliyorum. Allah hepimizi insanlarla muhatap etsin!
Old 04-04-2008, 01:35   #10
AV.HARUN UYANIKOĞLU

geçmiş olsun Allah başka acılar yaşatmasın
Old 04-04-2008, 10:40   #11
dilek yüksel

Sayın meslektaşıma acil şifalar diliyorum.Avukata şiddet gösterme cesaretini kendinde bulacak kadar aciz olan insanların bir an önce caydırıcı cezalara çarptırılması en büyük temennimdir.
Old 07-04-2008, 10:58   #12
Mecit Tav

Varsayılan Bireysel önlemler ihmal edilmemelidir.

Meslektaşıma acil şifalar diliyorum.Bu hain saldırıları kınamaktan öte bir şeyler yapılması gerektiği konusunda tüm meslektaşlarımın hem fikir olmalıdır.Bu konuda bir çalışma grubu oluşturularak etkili önlemler alınması konusunda acil çözümler üretmeliyiz,ancak bu arada hiç değilse bireysel savunma önlemlerini de kendi kendimize almalıyız.Avukatların silah ruhsatlarının daha uygun koşullarda verilmesi için gerekli değişikliklerin yapılmasını sağlamalıyız.Aksi taktirde bu gibi başlıklara sık sık mesaj yazmaya devam edeceğiz.
Old 09-04-2009, 19:51   #14
üye18721

Bazı istemler kınamakla, şifa dilemekle olmuyor..
Bulunduğum bölge itibariyle yoğun olarak icra takibi yapmaktayım. Meslektaşlarıımla konuştuğumda bana neden -özel güvenlik tedbiri almadığımı soruyor ve şaşırıyorlar- ..
Özel güvenlik tedbiri ne mi? diye düşününce sorunun cevabı da zihinlerde belirecek tahminimce...
Old 10-04-2009, 22:02   #15
Av.Ayşe

meslektaşımız için ve mesleğimiz için çok üzüldüm.
avukatlık sorumluluğu çok olan fakat bu kadar ağır sorumluluğa rağmen yasalar tarafından korunmayan bir meslek oldukça bu tip haberleri daha çok göreceğiz hatta yaşayacağız. günün birinde mesleğimizin saygınlığını kazanması dileğiyle.saygılar.
Old 18-04-2009, 15:54   #16
Av. Tayfun Çavdar

Sayın meslektaşımıza geçmiş olsun, borcu olduğu için yüzü kızaran bireylerden borçlu ve hadsiz bireylere dönüşüme neden olanları (şevkatle) anıyorum.
Old 23-04-2009, 08:59   #17
irfan

Varsayılan Acİl Şİfalar

Alıntı:
Yazan agah
Avukat Abdullah Çabuk Şanlıurfa'da haciz esnasında saldırıya uğramıştır.

Avukat Abdullah Çabuk Şanlıurfa'da haciz esnasında saldırıya uğramıştır.Tedavisi sürmektedir.

Kaynak : Mersin Barosu

Abdullah ÇABUK'a acil ifalar dilerken saldırıyı şiddetle kınıyorum .
Old 23-04-2009, 14:54   #18
üye18721

Bir kaç gün önce bir Adliye'de meslektaşlarımızdan birine yapılan saldırının duruşması vardı.Aldığım çağrı-davet üzerine semtime oldukça uzak bir yerde yapılan duruşmaya gittim.Amaç; meslektaşlar arası dayanışmaydı. Özellikle İstanbul ili sınırları dahilinde yapılan meslektaşlara saldırı,hakaret...konulu tüm duruşmalara -işim yoksa -katılmayı düşünüyorum.Sadece kınamakla yetinmeyelim; hepimizi yakından ilgilendiren bu konulara gereken desteği verelim.
Old 23-04-2009, 17:21   #19
irfan

Alıntı:
Yazan Future
Bir kaç gün önce bir Adliye'de meslektaşlarımızdan birine yapılan saldırının duruşması vardı.Aldığım çağrı-davet üzerine semtime oldukça uzak bir yerde yapılan duruşmaya gittim.Amaç; meslektaşlar arası dayanışmaydı. Özellikle İstanbul ili sınırları dahilinde yapılan meslektaşlara saldırı,hakaret...konulu tüm duruşmalara -işim yoksa -katılmayı düşünüyorum.Sadece kınamakla yetinmeyelim; hepimizi yakından ilgilendiren bu konulara gereken desteği verelim.
Gereken kavramı boşlukta kalıyor. İstanbul'da ikamet eden bizler bu vahim olayı kınamaktan başka ne yapabiliriz?
Old 23-04-2009, 18:52   #20
üye18721

Alıntı:
Yazan irfan
Gereken kavramı boşlukta kalıyor. İstanbul'da ikamet eden bizler bu vahim olayı kınamaktan başka ne yapabiliriz?
Duruşma tarihlerini ö.m yolu ile ya da Avukatlık HÇG yolu ile duyurmak mümkün ise meslektaşlara duyuralım ve gerekli katılımı sağlayalım derim.Bu konuda üyesi olduğum Avukatlık HÇG'dan çıkacak karara göre hareket edebiliriz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi