Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

İstanbul'u Terk Etmek

Yanıt
Old 18-07-2009, 14:07   #361
üye18721

Alıntı:
Yazan Gülümse
Doğma büyüme metropol insanına, küçük ve samimi ortamaların cazip gelmesi normal ama yaşamaları imkansız...
Katılıyorum.İstanbul'dan çok daha güzel yerlere de gitsem,bir hafta sonra canım sıkılıyor.
Keşke doğa içindeki o güzel yerlerin benzerleri İstanbul içinde de olsa..
Old 18-07-2009, 14:50   #362
av.araf

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Konu başlığına uygun, tam kıvama gelmişsiniz.
Sayın Dikici bu kıvam midemde sancı,gece uykusuzluk,iştahsızlık,iş yapma isteksizliği olarak bugün belirtilerini gösterdi.Devamı hakkında bir bilginiz var mı?

Sizce ne kadar sürer?
Karar verebilir miyim?
Verdiğim kararda pişmanlık yaşarsam ne yaparım?
Kararımı gitmekten yana kullandığımda balkonumdan izlediğim manzarayı,ofisimden gördüğüm küçücük boğaz esintisini,kahve fallarımı özlersem neyle avuturum kendimi?
İstanbul bir aşksa ve ben onun özlemi ile kara sevdaya düşer mecnun gibi sahillerde dolaşırsam beni davet eden insalara haksızlık olmaz mı?
Bu sorular benim kendime sorduğum onlarca sorudan sadece bir kaçı soru şekline bakarak olaya ne kadar duygusal baktığımı anlarsınız ve devamından benim korktuğum gibi korkabilirsiniz.
Old 18-07-2009, 15:19   #363
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Abi, KHS'de bekleniyorsunuz. Köy yumurtası ile menemen yapıyoruz. Buyur.

Uslu bir çocuk olursak, bu köyü bizde görebilir miyiz acep?
Old 18-07-2009, 16:37   #364
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan av.araf
Sayın Dikici bu kıvam midemde sancı,gece uykusuzluk,iştahsızlık,iş yapma isteksizliği olarak bugün belirtilerini gösterdi.Devamı hakkında bir bilginiz var mı?

Sizce ne kadar sürer?
Karar verebilir miyim?
Verdiğim kararda pişmanlık yaşarsam ne yaparım?
Kararımı gitmekten yana kullandığımda balkonumdan izlediğim manzarayı,ofisimden gördüğüm küçücük boğaz esintisini,kahve fallarımı özlersem neyle avuturum kendimi?
İstanbul bir aşksa ve ben onun özlemi ile kara sevdaya düşer mecnun gibi sahillerde dolaşırsam beni davet eden insalara haksızlık olmaz mı?
Bu sorular benim kendime sorduğum onlarca sorudan sadece bir kaçı soru şekline bakarak olaya ne kadar duygusal baktığımı anlarsınız ve devamından benim korktuğum gibi korkabilirsiniz.

Bu forumu 2002 yılında açtım. Ben hala İstanbul'dayım.

Esasen ben şu anlayışı benimsedim: istanbul'da olup, İstanbul'a mahkum olmamak! )

Şimdi bir saat içinde ulaşabildiğim, İstanbul sınırları içinde olan, yani İETT, İski vs gibi İstanbul imkanlarından yararlanan ancak İstanbul'un sınır komşusu bir il ile de sınır olan, neredeyse sınırda olan; bir köyde evim var. Sıkıldığımda, bunaldığımda kendimi oraya atıyorum. Bir anda İstanbul gidiyor, kargaşa, gürültü, kötü dünyanın kötülükleri kayboluyor, huzur denilen şey bazen bir rüzgarın esintisi ile, bazen temiz havanın verdiği pamuk kadar hafif bir duygu ile, bazen ise envai türlü kuşların ritmik ve birbirine saygısızlık etmeden, sırasını bekleyerek çıkardıkları melodilerle avunuyorum.

Bu itibarla ben İstanbul'dayım zaten. Güneyin şirin bir ilçesinde 3-5 gün hoştur, hoş geçer. Lakin 365 gün uzun bir zamandır. Ben gitmeye korkarım dostum.

Saygılarımla.
Old 18-07-2009, 16:41   #365
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Bugünlerde bir reklam çok dikkatimi çekiyor: "Bu trafikte asıl motosiklet kullanmamak çılgınlık!"

İstanbul'u terketmek mi ilginç bir karar, yoksa hala İstanbul'da kalmak mı çılgınlık?

Hele de şu sıcak havada...

Motorsiklet kullanmak da başlı başına bir çılgınlık bence. Çünkü, yorgun İstanbul insanı kendisi bile zor ayakta dururken, kendi başına ayakta kalamayan, ayakta kalmak için muhakkak bir desteğe ihtiyacı olan motorsiklete güvenmesi çılgınlık olur.
Old 18-07-2009, 19:57   #366
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Uslu bir çocuk olursak, bu köyü bizde görebilir miyiz acep?

Neden olmasın.15 gün sonra domatesler hazır. Mis gibi. Dalından kopar, sahana kıy...Kır 2 yumurta, bak keyfine. Ceviz ağacının altı da püfür püfürdür. Salatalık toplamak için fazla adrenalin salgılamaya(!) gerek yok. Sadece anacığımı kollaman yeter.
Old 19-07-2009, 00:51   #367
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Neden olmasın.15 gün sonra domatesler hazır. Mis gibi. Dalından kopar, sahana kıy...Kır 2 yumurta, bak keyfine. Ceviz ağacının altı da püfür püfürdür. Salatalık toplamak için fazla adrenalin salgılamaya(!) gerek yok. Sadece anacığımı kollaman yeter.

Ceviz ağacı mı?

Tamam adrenalini ölçülü kullanacağıma söz veriyorum.. En azından komşuların bahçelerinde kullanmayacağım.

Uyarmak zorunda hisseetim, ben eskiden çok yüksek ağaçlara tırmanırdım da.

Uslu çocuk demişken, bana Noel Baba her yıl hediye getirir. 30 senedir bu geleneği hiç bozmadı sağolsun rahmetli.
Old 19-07-2009, 00:57   #368
Nur Deniz

Alıntı:
Bu itibarla ben İstanbul'dayım zaten. Güneyin şirin bir ilçesinde 3-5 gün hoştur, hoş geçer. Lakin 365 gün uzun bir zamandır. Ben gitmeye korkarım dostum.

İlçeler gerçekten yaşamak için güzel, köy hayatınıda beğendik ama, dediğiniz gibi bir yere kadar.

1.5 yıldır her imkana sahip, harika, her yeri piknik alanı, göl , orman olan yemyeşil bir ilçede yaşıyorum.

Uzun süren şehir hayatından sonra, sıkılıyor insan küçük yerden de.

Dinlenmek için çok güzel, karar vermek içinde öyle.

Ama gerçekten zevkli ve keyifli bir sohbet yapmayalı çok uzun zaman olmuştur. Dağ , bahçe nereye kadar?

İstanbul da katıldığım toplantıda farkettim ki, ilçelere dönecek imkanınız olmalı ama bu sizi dar bir alana da kapatmamalı.
Old 19-07-2009, 15:29   #369
Av.Cengiz Aladağ

İstanbul'da aradığınız herşeyi bulabiliyorsunuz, huzur hariç.
Benim güneyde yerleşmek istediğim bir kasaba var. Adını kimselere söylemiyorum, bir gün kendimi oraya atacağım.
Old 19-07-2009, 16:37   #370
Av.H.Sancar KARACA

"İstanbul’un,sisiyle sırrı iki dakikada dağılır" demişler de.
O sebeple mi terk ediliyor, aynı sebeple mi terk edilemiyor?
Ne dersiniz İstanbul düşkünü dostlar?
Old 19-07-2009, 16:44   #371
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca
"İstanbul’un,sisiyle sırrı iki dakikada dağılır" demişler de.
O sebeple mi terk ediliyor, aynı sebeple mi terk edilemiyor?
Ne dersiniz İstanbul düşkünü dostlar?

Ben doğduğum büyüdüğüm vatanım olduğu ve mesleğim gereği İstanbul diyorum.
Old 22-07-2009, 10:56   #372
Gülümse

Biraz sonra Ankara'ya doğru yola çıkacağım... İstanbul ben gelene kadar size emanet.
Old 22-07-2009, 12:59   #373
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gülümse
Biraz sonra Ankara'ya doğru yola çıkacağım... İstanbul ben gelene kadar size emanet.

Yolunuz açık olsun! Güle güle gidip, dönün. Hiç endişe etmeyin Yunanistan ve Bulgaristan sınırını ben tuttum.
Old 22-07-2009, 15:32   #374
av.araf

Alıntı:
Yolunuz açık olsun! Güle güle gidip, dönün. Hiç endişe etmeyin Yunanistan ve Bulgaristan sınırını ben tuttum.

Bende Üsküdar'ı emanet olarak aldım kabul ettim.Gözünüz arkada kalmasın :P
Old 22-07-2009, 16:02   #375
ISIL YILMAZ

Ben de Beşiktaş'ı aldım emaneten. Rahat olun, asayiş berkemal
Old 22-07-2009, 16:10   #376
üye18721

Büyükçekmece ve civarları...
Old 22-07-2009, 16:13   #377
Nur Deniz

Bu paylaşılan alanları kimlerden ve de neden koruyorsunuz anlamadım ki?

Bir anda koşup gelip ben de bir yerlerini bekleyeyim diye bir istek belirdi de içimde.

Nişantaşı nı da bana verin bari.
Old 22-07-2009, 17:17   #378
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bu paylaşılan alanları kimlerden ve de neden koruyorsunuz anlamadım ki?

Siz feminizmin ruhunu kavrayamamışsınız ondan anlayamadınız.
Old 22-07-2009, 17:19   #379
Nur Deniz

Alıntı:
Siz feminizmin ruhunu kavrayamamışsınız ondan anlayamadınız.

Arkadaşlar aralarında bana ruhsuz derler zaten..
Old 22-07-2009, 17:31   #380
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Arkadaşlar aralarında bana ruhsuz derler zaten..

Allah gecinden versin, Fatiha da veremeyeceğiz desenize...
Old 22-07-2009, 17:34   #381
Nur Deniz

Alıntı:
Allah gecinden versin, Fatiha da veremeyeceğiz desenize...

Varsa İstanbul da Fatih , beklemek için bir engelim yok..
Old 22-07-2009, 22:02   #383
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Gülümse

Cuma akşamı ben de Ankara'ya doğru yola çıkacağım. Cumartesi akşam çok sevdiğim bir dostumun ve meslektaşımın düğünü var. Cumartesi ve pazartesi gündüze henüz bir program yapmadım.
Old 22-07-2009, 23:36   #384
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Cuma akşamı ben de Ankara'ya doğru yola çıkacağım. Cumartesi akşam çok sevdiğim bir dostumun ve meslektaşımın düğünü var. Cumartesi ve pazartesi gündüze henüz bir program yapmadım.
Program dediğiniz nedir ki Sevgili Adli Tip, "geldim, şuradayım " dersiniz paket programlardan biri sunulur. Biz Ankaralılar,"bant kayıtlarını" canlı yayın olarak sunmakta çok ustayızdır. Siz gelin yeter ki, Sayın Gülümse ve Sayın Nur Deniz gelince "geldik" derlerse kare tamamdır. Karada, havada, denizde (Ankara'da deniz yoktu değil mi) pardon bir su kenarında toplanıveririz, kim var kim yok şu anda Ankara'da bakamadım amma, olup da gelemeyen, olmayıp da gelemeyenler de bizimdir. Cuma, gündüz bir Tosya seyahatim olacak, akşam geri döneceğim, haberleşelim.
Old 22-07-2009, 23:38   #385
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca
Program dediğiniz nedir ki Sevgili Adli Tip, "geldim, şuradayım " dersiniz paket programlardan biri sunulur. Biz Ankaralılar,"bant kayıtlarını" canlı yayın olarak sunmakta çok ustayızdır. Siz gelin yeter ki, Sayın Gülümse ve Sayın Nur Deniz gelince "geldik" derlerse kare tamamdır. Karada, havada, denizde (Ankara'da deniz yoktu değil mi) pardon bir su kenarında toplanıveririz, kim var kim yok şu anda Ankara'da bakamadım amma, olup da gelemeyen, olmayıp da gelemeyenler de bizimdir. Cuma, gündüz bir Tosya seyahatim olacak, akşam geri döneceğim, haberleşelim.

Sayın Gülümse zaten Ankara da, benim de Cumartesiye planım yok, gerçi pazara da yok ama.

Elbette geldik deriz..
Old 29-07-2009, 20:05   #386
Gulay

Varsayılan Bodrum'dan selamlar..

Bodrum'dan herkese selamlar,
Mehmet'le bu konuya ilk biz başlamıştık.. :-) ne güzel hala herkes yazıyor. arkadaşlar bu Istanbul'u terketmek konusunu başarmış biriyim. başarmış diyorum çünkü burası ömür uzatıyor. İstanbul cok güzel gerçekten, tartışılmaz; ama hayatınızı trafik yönetiyor siz değil! ama kasabaya ya da küçük bi yere yerleşmek çok zor bi karar aman cok iyi düşünün. Benimki biraz hızlı bi karar oldu. zor hayat; küçük yerde herşey hızlı tükeniyor ; yenilik eskiyince gerçekler çarpıyor ama şimdi bahçeli bi Bodrum evim, üç tane dünya güzeli köpeğim, bahçemde domates, biber, patlıcan, avokado, muz dahil bilumum meyve ağaçları :-) muhtesem bi manzara, 5 dk mesafede süper bi deniz, yani tartıcaksın işte neye karşı neden vazgeçebiliriz. mesela hoşluklar da var buları Istanbul Adliyesinde goremezsiniz, adliye'ye parmak arası terlikle gidebiliyorsun; kapıda jandarma (!) kimlik sormuyor cunku herkesi tanıyor, hakim kürsüde çayını karıştırırken sigarasını tüttürüyor; canı sıkılınca duruşmayı odasında yapıyor, cüppe giymesen de oluyor; hatta herkes herkesin her davasını biliyor, hoş yani..
yine de iyi düşünün! kolay gelsin ..
g
Old 29-07-2009, 21:01   #387
üye18721

Gülay hanım, ama olmaz ki.. ...
Hele de bu Temmuz sıcağında bodrumun kızgın sahillerinden serin sulara atlamak varken...
Bodrum çok güzel bir ilçe.Ama belirli bir şehirde -özellikle doğmuş, büyümüş ve yaşamışsanız( kendim için söyleyeyim);dünyanın cennetten güzel köşelerini vaadetseler de bağımlılık, alışkanlık nedeniyle gidemiyorsunuz.
Old 29-07-2009, 23:18   #388
avrupayakası

İstanbul aşktır,sevdadır,arkadaştır,dosttur,düşmandır ama en önemlisi istanbulda doğup büyümüş birisi için İstanbul Memlekettir! İstanbul dışında yaşamak da Mecnun'un Aşkından başka bir şey değildir! Öyle bir duygu ki bu anlatılamaz. Bir insan o gürültülü hayatı,koşturmacayı,dostlukları,sevdaları,yediği kazıkları bu kadar çok özleyebilir mi? O pislik içindeki adliyelerde çalışmayı bu kadar ister mi? Hem de burada süper adliye varken.. Burada insanlar çok rahatken.Burada yürürken çantanızı kollamazken. Burada her akşam içerken gezerken ..Burada her haftasonu çeşmeye,bodruma giderken ..Burada çoğu şey ucuzken..Trafik yokken..Burada hava da, su da, ekmek de, Aşk da bedava olsa yinede İSTANBUL derim.. Bekle beni İlk ve Tek Aşkım Ben Geleceğim.. Ne Ege'nin İncisi, Ne Denizin Sesi, Evrenin Merkezi İstanbuldur!
Old 30-07-2009, 09:36   #389
ISIL YILMAZ

Alıntı:
Yazan Gulay
hakim kürsüde çayını karıştırırken sigarasını tüttürüyor; canı sıkılınca duruşmayı odasında yapıyor,

Aman, Bodrum Hakiminin başına bu beyanınızdan ötürü bir dert açılmasın. Keyfi bozmak istemem ama, söylemeden de geçemedim.
Old 30-07-2009, 11:49   #390
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gulay
Bodrum'dan herkese selamlar,
Mehmet'le bu konuya ilk biz başlamıştık.. :-) ne güzel hala herkes yazıyor. arkadaşlar bu Istanbul'u terketmek konusunu başarmış biriyim. başarmış diyorum çünkü burası ömür uzatıyor. İstanbul cok güzel gerçekten, tartışılmaz; ama hayatınızı trafik yönetiyor siz değil! ama kasabaya ya da küçük bi yere yerleşmek çok zor bi karar aman cok iyi düşünün. Benimki biraz hızlı bi karar oldu. zor hayat; küçük yerde herşey hızlı tükeniyor ; yenilik eskiyince gerçekler çarpıyor ama şimdi bahçeli bi Bodrum evim, üç tane dünya güzeli köpeğim, bahçemde domates, biber, patlıcan, avokado, muz dahil bilumum meyve ağaçları :-) muhtesem bi manzara, 5 dk mesafede süper bi deniz, yani tartıcaksın işte neye karşı neden vazgeçebiliriz. mesela hoşluklar da var buları Istanbul Adliyesinde goremezsiniz, adliye'ye parmak arası terlikle gidebiliyorsun; kapıda jandarma (!) kimlik sormuyor cunku herkesi tanıyor, hakim kürsüde çayını karıştırırken sigarasını tüttürüyor; canı sıkılınca duruşmayı odasında yapıyor, cüppe giymesen de oluyor; hatta herkes herkesin her davasını biliyor, hoş yani..
yine de iyi düşünün! kolay gelsin ..
g

Senin adına çok sevindim. Ben de 10-15 yıl veya daha çok yaşarsam eğer o taraflara gelebilirim.

Bodrum'un içi çok kötü olmuş, gözüm korktu gerçi ama...

Ben şimdilik İstanbul'un bir köyündeyim. 1 saat mesafede ama İstanbul'a bağlı. Huzurlu bir yer. Istranca ormanının hemen dibinde... İnanılmaz temiz bir havası var. Zihnim açılıyor burada.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi