Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Sanık AVUKAT Ömer Kavili hakkında Savunmayı savunmak için çağrı yapılabilir mi ?

Yanıt
Old 25-12-2008, 16:45   #31
Avukat Hakan Eren

Varsayılan Sevgili qendal21

Alıntı:

değerli meslektaşım;
bende mesleğin daha başında olmam sebebiyle daha toyum. ancak azıcık tecrübem sonucu kafamda hep şu sorular oldu; savcı otururken, hakim otururken hatta karar aşamasında bile çoğu hakim ve savcı yerlerinden bile kalkmazken neden avukatlar kalkar, bunu ilk kim icat etti, ilk kim ayağa kalktıda bu uygulama başladı? bunları hep merak etmişimdir. eğer mahkemeye saygı ise o zaman savcılar ve hakimler acaba saygısızlık mı yapıyorlar? saygılı davranmak zorunda olan sadece biz avukatlarmıyız?

Sevgili meslektaşım,
Kavili bu konuya da el attı, hiç merak etme. Aşağıdaki linkten, avukatların oturduğu yerden savunma yapabilmesi ile ilgili yaşanan gelişmeleri incelemenizi öneririm.
Duruşma esnasında avukatın vekilliğine son verilebilir mi?
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=17639

Alıntı:
yine neden sanık, müdafiisinin yanında oturamıyorda tutuklu işlerde en az 4 askerin arasında baskı altında ifade veriyor? acaba bu ifadeler hukuken geçerlimidir?
Savın Kavili'nin bu sorunu çözümsüz bırakmış olabileceğini düşünüyor musun sevgili meslektaşım?
Bu konu ile ilgili tartışmalara ise şu linkten ulaşabilirsin:
Sanık Avukatı İle Birlikte Oturmalıdır - Örnek Karar
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=26683

Alıntı:
hadi bunları geçtik. bunlar yasada yer almamakla birlikte(hükmün ayakta dinlenilmesi dışında) bizim uygulamalarımız ve susmamız sonucu gelişen hadiseler. peki yasada açıkça düzenlenmesine karşın karar öncesi savcılar neden duruşma salonunu terk etmezler? ya benim sorularım çok abes yada uygulama çok saçma ve hukuk dışı. ve beni üzen bu hukuk dışılığı gerçekleştirenlerin, asıl görevi, hukuku uygulamak ve savunmak olanların yapmasıdır.

Bu konudaki tartışmaları ise senin araştırmana bırakıyorum. Adalet Bakanlığı bile bu konuda genelge yayımladı; savcılara "müzakere başladığında salondan çıkın" dedi.

Selam ve saygılarımla...
Old 25-12-2008, 18:46   #32
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Teşekkürler

Gecikmiş teşekkürlerimi,
duruşmama savunmanım olarak katılan meslektaşlarım, dostlarım,
  • THS' den Avukat Suat ERGİN,
  • ÇAĞDAŞ Hukukçular Derneği' nden Avukat Oya ARSLAN,
  • ÇAĞDAŞ Avukatlar Grubu' ndan Avukat Tülay ATEŞ,
  • KARTAL Hukukçular Derneği' nden Avukat Ayşe Yeşim AYSELİ,
  • Genç Avukat Mehmet Ali KAHRAMAN,
  • Arkadaşım Avukat Murat İLVAN ile
duruşmaya gözlemci olarak katılan meslektaşlarıma, 27 yıllık arkadaşım ve eşine, ailece Hekim olup mesleğimize geçen yeni stajyere, en genç stajyere, kafes'(*)ten çıkan yaşlı arkadaşıma, önceki müvekkillerime, zaman ayırıp gelen meslektaşlarıma, arkadaşlarıma, duyar duymaz duruşmaya gelip dinleyici olarak duruşmamın sonuna kadar bekleyen herkese yolluyorum.

Arkadaşlar, 24.12.2008 günlü duruşmamız yapıldı ve ertelendi.

Şu anda dosyadaki ayrıntı belgeleri tarama işlemi yapmaya çalışıyorum, çünkü avukatlarım görev verdi; ben söz dinlerim !

Selamlar.

Ömer Kavili
Hukukçu - Yine ve yeniden sanık

" Hak, huk, HUKUK; gak, guk, GUGUK!!! "
Old 25-12-2008, 18:53   #33
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan İlk Kez YapilmiŞtir

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın Kavili, fotokopi masraflarını kimin karşıladığını merak ettim.

Sayın Av.Cengiz Aladağ,

Alıntı:
...
4- Mahkemeye dilekçeyle başvurarak dosyadan her bir sayfasından "Aslına uygundur" onaylı fotokopi örnek verilirken fotokopi giderlerinin savcılık tarafından ödetilmesine karar verilmesini istemiştim; yapılmadı.
...

İç hukukumuzda, bildiğim kadarıyla, İLK KEZ, savunma olanağı yaratmak isteyen mahkeme heyeti, sanık olarak benden almayıp, dosya fotokopi giderlerinin Savcılıkça karşılanmasına karar vermiş ve dosyadaki belgelere ulaşmamızı sağlamıştır.

Bilginize, saygılarımla.

Ömer Kavili

Old 25-12-2008, 20:25   #34
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Sayın Av.Cengiz Aladağ,

İç hukukumuzda, bildiğim kadarıyla, İLK KEZ, savunma olanağı yaratmak isteyen mahkeme heyeti, sanık olarak benden almayıp, dosya fotokopi giderlerinin Savcılıkça karşılanmasına karar vermiş ve dosyadaki belgelere ulaşmamızı sağlamıştır.

Bilginize, saygılarımla.

Ömer Kavili

Ben bunu şöyle anlıyorum:

Av.Ömer Kavili, ceza yargılamasında bir çığır daha açtı!

Hem kutluyor, hem teşekkür ediyorum. Saygılarımla.
Old 25-12-2008, 20:59   #35
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Kavili'ye ve fiili olarak destek verme olanağı bulan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum...

İkinci duruşma tarihi ne zaman?

Kolay gelsin.

Saygılarımla.
Old 25-12-2008, 21:17   #36
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Sayın Kavili'ye ve fiili olarak destek verme olanağı bulan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum...

Kolay gelsin.

Saygılarımla.

18 Mart 2009
Old 27-12-2008, 16:47   #37
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
18 Mart 2009

18 Mart 2009 Çarşamba

13.30

Kadıköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi

2008/224 Esas
Old 28-12-2008, 19:38   #38
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan tolga doğan
Sn. Ömer KAVİLİ,

Siz ne yaptınız. Müvekkillerimizin yargılandığı dava dosyalarında fotokopi istemek biz avukatların hadlerine mi düşmüş ki siz ısrarla dosya fotokopisi istiyorsunuz (!!!)

Maalesef ancak, bizde olacak bir olay. Gerçekten şaşırmadım ama çok üzüldüm. Sn. Kavili yanınızda olduğumu bilmenizi isterim.. Geçmiş olsun

Sayın "tolga doğan",

"Oldu bir kere" demeyeceğim; çünkü daha önce de olmuştu, hem de BİR ÇOK KERE. Biz avukatlar meraklıyızdır, dosyanın sağını solunu, altını üstünü hep karıştırırız; dosyada yazılanları ve YAZILMAYANLARI, izlenenleri ve GİZLENENLERİ ortaya çıkarmak gibi lüzumsuz işlerle uğraşır ve tüm kamu memurlarını da uğraştırırız.
Bu dosyada yalnızca dosya fotokopisi istemek olayı değil başka şeyler de oldu.

İlgi ve destek iletinize teşekkürler.

Ömer KAVİLİ
Yine ve yeniden sanık
Old 28-12-2008, 19:40   #39
Av.Ömer KAVİLİ

Arkadaşlar,

Tutanağa savcının beyanı aynen şöyle idi:
"...sırtında cübbesi bulunan, avukat olduğunu beyan eden ve vekaletname ibraz etmeyen zatın..."

Söz sırası bize geldiğinde, "O söz o makama yakışmamıştır ancak orada savcı sıfatıyla görev yapan kamu memuruna yakışmıştır. Savunma makamında görevli avukat olarak o sözü kabul etmemiz mümkün değildir. Bizim avukat olduğumuz bilinmesine rağmen bize 'Zat' diye hitap edilmesini kabul etmiyor ve kanunların üstünde saydığımız Avukatlık Meslek Kuralları m.17/2 uyarınca 'Saygıda karşılıklılık esastır' ilkesine göre o sözü aynen iade ederiz" demiştik.

Bununla ilgili başkaca ayrıntıları içeren Kadıköy Savcılığındaki İFADEM, hakkımızdaki İDDİANAME ile DURUŞMA TUTANAKLARI .jpeg formatında avukatlarıma yollanmıştır.

Teknik destek sağlayan arkadaşlar yardımıyla sitemizde yayınlanabilir.

Ömer Kavili
Yine ve yeniden sanık
Old 28-12-2008, 20:51   #40
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. Levent Kıray
Sn. Av. Ömer Kavili hakkında açılan bu dava, maalesef bu ülkede belki de hiçbir zaman hukuk devletine ulaşılamayacağının somut bir göstergesidir...

Av. Levent Kıray,

Destek iletinize teşekkür ediyor, umudu her zaman savunmayı diliyorum.

Ömer Kavili
Old 28-12-2008, 20:56   #41
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın Kavili, sizi kınıyorum. Fotokopi de nereden çıktı şimdi? Yasa "Müdafi, soruşturma evresinde dosya içeriğini inceleyebilir ve istediği belgelerin bir örneğini harçsız olarak alabilir." diyor. Örnek alabilir, fotokopi değil.

Av.Cengiz Aladağ,
Haklısınız, sonradan yasayı okuyunca ben de gördüm ama bir kere cehaletimizden 'Örnek' yerine 'Fotokopi' demişiz ya, hani bu avukat aşiretinden olanlarda 'gıcık' olurlar ya, haaa, işte o nedenledir ki Fotokopi dıye tutturmuşum.
Biz avukatların gıcıklığı yerine ferasetli yargıçlarımız biz gıcıklaşsakta onlar sükunet ve büyük bir vekar içerisinde HUKUKU TESİS EDİYORLAR.

'İlle de fotokopi isterim' dedim ve mahkeme de kabul etti.

Ömer Kavili
Old 28-12-2008, 20:58   #42
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Hüsnü YILDIRIMER
Sayın Av. Ömer Kavili bu işin üstesinden gelir...

Av.Hüsnü YILDIRIMER,
İltifatınıza layık olmaya çalışacağım. Destek iletinize teşekkürler.

Ömer Kavili
Old 28-12-2008, 20:59   #43
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Bülent AKÇADAĞ
Değerli üstadım,

Geçmiş olsun demiyorum, geçmiş olsun denecek kişi/merci var ise, o da adalet sisteminin kendisidir. Sizi usul kurallarının uygulanmasında ki tükenmeyen enerjiniz, her avukatta olması gereken inadınız ve kararlılığınızdan dolayı tebrik ediyorum. 24 Aralık günü yanınızda olmasakta bilin ki hep yanınızdayız. Saygılarımla...

Av.Bülent AKÇADAĞ,
Uzaklarda olsakta gönüllerimizin bir olduğunu duyumsamak güç katıyor.

Ömer Kavili
Old 28-12-2008, 21:02   #44
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan qendal21
selamlar;
Türkiyede maalesef, Savcıları bir tarafa bırakırsak, hakimler yürüttükleri davalarda birer taraf durumundalar. ülke menfaatleri, bölünmez bütünlük, şövenist idealar ve daha bir çok saçmalıklar ileri sürülerek, hakimler,'' biz bu konuda tarafız'' diyebiliyorlar. Aslında, resmi ideolojinin birer uygulayıcıları olan hakimlerin görevlerinin kutsallığı gereği(!!!), biz avukatların haddinemidir ki, savunma yapmamız, hukuku göstermemiz, uluslararası hukuku anımsatmamız. aslına bakarsanız haddimizdir ve görevimizdir.
Değerli arkadaşım, adil hukuka en çok da ihtiyaç duyulan bu dönemde, hukukun en temel ilkelerinin bizzat uygulayıcılar tarafından ihlal edilmesi oldukça üzücü bir durum. ancak bunun karşısında, yılmadan mücadele eden meslaktaşlar görmek en az bir o kadar sevindirici ve gururlandırıcı bir durum.
mücadelenizde yanınızdayım.
Diyarbakır'dan sevgi ve saygılar.

Sayın "qendal21",
Uzaktaki yakın dostum, destek iletinize teşekkürlerimle.

Ömer Kavili
Old 28-12-2008, 21:38   #45
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan membalik
Kanunun, uygulayıcılar tarafından (bilerek ve isteyerek) yerine getirilmemesi, keyfi uygulamaların ne düzeyde olduğunu göstermektedir.

Kendisiyle alakalı, iletişimin dinlenmesi talebini farkında olmadan (çünkü okumuyorlar) imzalayanlardan mantıki hareket beklemek mümkün değildir.

Sayın KAVİLİ çabalarınızı destekliyorum, köstekleyenleri de kınıyorum. Saygılar

Sayın "membalik",
Destek iletinize teşekkür ederim.

Ömer Kavili
Old 28-12-2008, 21:38   #46
Doç. Dr. Özge Yücel

Sayın Ömer Kavili,

Savunma'nın savunulmaya gereksinim duyduğunu sizle birlikte öğrendik, savunman'ın savunulmaya gereksinim duyacağını da.

Savunmayı ve savunmanı savunmak için çaba harcayan tüm meslektaşlarıma teşekkürlerimle...
Old 28-12-2008, 21:44   #47
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan ezgi48
Sayın mesleştaşım, bu yersiz ve tatsız durumun üstesinden geleceğinizden eminim, manevi desteklerimiz sonsuz, bizleri yok etmeye çalışıp, bu durumlardan mutluluk duyanlar utansın, kararlılığınız için tebrikler.

Sayın "ezgi48",
Destek iletinize teşekkürlerimle.

Ömer Kavili
Old 28-12-2008, 21:51   #48
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Saim
"Sanık Avukat" isimli kitabınızı okumayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Sevgili arkadaşım "Saim",

Gözlem gücünüz, önerileriniz ve özlü sözlerinizin kışkırtıcı olduğunu, eğer başım belalara uğruyorsa diğer arkadaşlarım gibi sizin de PAYLARINIZ OLDUĞUNU gururla söyleyebilirim.

Kitap konusunda kışkırtıyorsunuz ama ya sizden katkı istersem ?

Saygı ve sevgilerimle.

Ömer Kavili
Old 28-12-2008, 22:02   #49
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Sayın Ömer KAVİLİ

KONUSU : Mazeret ve taleplerimin sunulmasıdır.

Kadıköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 2008/224 sayılı dosyasının sat 11.00 duruşmasında, aynı saatte İstanbul adliyesinde katılmam gereken bir duruşma sebebi ile hazır bulunamayacağım.

Mesleki mazeretimin kabulü ile:

1. İddia makamını ve duruşma yargıçlarını usul hükümleri yönünden fazla zorlamamanızı, onların da yoğun iş yükü ve stres altında görevlerini yapan kişiler olduğunu unutmamanızı rica eder,

2. Savunmayı savunmak zorunda kalan size ve savunmayı savunmak zorunda kalan avukatı savunmak zorunda kalan sayın Avukatınıza en içten saygılarımı sunarım.

Av.Hakan EREN

Av. Hakan EREN,

Bahtı kara avukatım olarak bir mesleksel özür sunuyorsunuz ama buna inanacağımı mı sanıyorsunuz ?

Ne yani, siz avukat milleti, " yargıçlar yıl içinde 3 ay, 5 ay, hatta 9 ay sonraya duruşma günü verirlerde, yıl sonu olduğunda 1 hafta, 10 gün gibi kısa sürelerle duruşma yapıp yıl sonunda duruşmaları yoğunlaştırırlar" mı demek istiyorsunuz ?

Hadi siz avukatlar diyorsunuz ki, "yargıçlar yıl içindeki kararlı dosya sayılarını arttırarak müfettişlere şirin görünmek istiyor olabilir peki ben buna hiç inanır mıyım ?

Yine de bu kerrelik, "AVUKATIN BEYANI ESASTIR" kuralı uyarınca, mazeretin kabulüne;
18.03.2008 saat 13:30 da yapılacak duruşmanın THS aracılığıyla bildirilmesine;
obkv.

Ömer Kavili
Avukatının bahtını karartan müvekkili - sanık
Old 28-12-2008, 22:20   #50
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Saim
Gereği düşünüldüğünde oturacak mısınız?

Ara karar ise eğer, evet oturacağım, oturdum;
"Esas hakkında hüküm" fıkrası ise, ayakta dinleyeceğim.

Eğer savunma işim için yararlı ve gerekli olduğunu görürsem AYAKTA DA KONUŞACAĞIM.

Ömer Kavili
Avukatlık ruhsatı bulunduğu için avukatlığı elden bırakmayan - Sanık
Old 28-12-2008, 22:38   #51
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Duruşmanın başından sonuna kadar oturduk. Sanık müdafiileri, Baro Avukat Hakları Merkezi görevlileri, izleyiciler olarak toplam 31 kişi idik.

Sayın Kavili, duruşma salonuna girerken bana " En başa sen otur, yanına ben oturacağım" dediğinde, bana jest yapıyor sanmıştım. Oysa isnad edilen suçlardan birisi "kürsüye yürümek" idi. Yine "kürsüye yürümek" isterse benim kendisini engellemem için yanına oturtmak istediğini anladım. Sanık Kavili savunma makamında, müdafiilerle birlikte oturarak ifadesini verdi.

Elimdeki duruşma tutanağı 4 sayfa olup, 3 sayfası sanığın usul hakkındaki talepleri ve red kararları ile dolu. Sanık ifadesinin büyük bir bölümünü kendisi zabıt katibine yazdırdı.

Mahkeme başkanı, sakin olarak başladığı duruşmaya son talebi duyunca aniden duruşmayı bitirip, erteledi. Son talebin son bölümü aynen şöyledir: "mahkeme başkanını reddetmiyoruz ve eğer çekilmek istiyorsa takdirine bırakıyoruz" Bunu duyan başkanın yüzü allak bullak oldu ve aniden duruşmayı bitirdi. Benim korkum, Sayın Başkanın duruşmadan hemen sonra emeklilik müracaatında bulunmaya gitmiş olması idi...

Sayın Ömer Kavili'yi savunma sanatına katkılarından dolayı kutluyorum. Ceza Hukuku ve Usul Hukuku dersleri alan öğrencilerin ve stajyerlerin mutlaka Sayın Kavili'nin duruşmalarını takip etmelerini öneririm.

Bu arada ben duruşmada ne yaptım? Hayatımda 2 duruşmada hiçbir şey yapmadım. Birisi bu duruşmaydı, diğeri de yine Kavili'nin Ankara'da yargılandığı dava duruşması idi.

Av.Suat Ergin,

Bahtıkara diğer avukatım,

Bu kadarcık için mi canınız sıkıldı, daha sonrası var.

Ömer Kavili
Avukatının bahtını karartan müvekkili - sanık
Old 28-12-2008, 22:42   #52
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Ara karar ise eğer, evet oturacağım, oturdum;
"Esas hakkında hüküm" fıkrası ise, ayakta dinleyeceğim.

Sevgili Kavili,

Sizin arakararını oturarak dinleyeceğinizden hiç kuşkum yok. Böyle bir soruyu size yöneltmek için demansa uğramak lazım. Ben bu soruyu avukatınız Sayın Suat Bey'e yöneltmiştim.

Saygı ve sevgilerimle.

Saim
Old 28-12-2008, 22:45   #53
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ

Kitap konusunda kışkırtıyorsunuz ama ya sizden katkı istersem ?

Ömer Kavili

Benden istediğinz her katkı emrinize amadedir. Lakin size gelen kimseler (*) "eksiklerini tamamlarken" benim ne haddime size katkı sunmak. Tamamlanırız belki.

Saygı ve sevgiler,

Saim

(*)- Bu dosya ile ilgilenen veya ilgilenmeyen değerli meslektaşlarımı kastetmiyorum. Yanlış anlaşılmasın lütfen.
Old 28-12-2008, 22:45   #54
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Saim
Başkan'ın çekilmesi hususunu hatırlatması için bir sebep mi vardı ?

Şu mudur?: "Hakim, hakimi (belki) korur. Beni Doktor yargılasın!"

Sayın Kavili'nin kartvizite ihtiyacı olmadığını, ismini söylemesinin kafi olduğunu ilk tanışmamızda kendisine söylemiştim.

Hatırlarlar.

Kavilizm'in bir gün belleklerde yer edeceğini de yazmıştım bir yerlere...

Bunlar normal şeylerdir.

Tuhaf olan Ömer Kavili'nin avukata ihtiyaç duymasıdır.

Saygılarımla.

Suç ortaklarımı çoğaltmak için desem, ortada suç yok;

Alıntı:
Niye tuhaf olsun? Sayın Kavili'nin duruşmadan sonra birlikte yemek yemek için avukat arkadaşlarına ihtiyaç duyması son derece normal.

duruşmadan sonra birlikte yemek yemek için desem, sayın Aladağ yok;

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA KALİTE NİN YÜKSELECEĞİ DÜŞÜNCESİNDE olduğumu itiraf ediyorum.

Ömer Kavili
Old 28-12-2008, 22:48   #55
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.S.B.Akyüz
Sayın Kavili sayenizde bir şeyler değişecek....Heyecanla ve ümitle bekliyoruz....

Av.S.B.Akyüz,

Kurtuluş yok tek başına, HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ; yeter ki, isteyelim.

Ömer Kavili
Aykırı avukat - aykırı sanık
Old 28-12-2008, 23:01   #56
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan hülya eren
allahım hala umut var, dehşete düştüğüm her noktada artık kavili aklıma gelecek, bir fırsat yaratıp kendisiyle mutlaka tanışacağım

sevgiyle dostlukla

sayın "hülya eren",

Umutlu arkadaşlarımın çoğalmasını diliyorum, THS toplantılarından birinde buluşmak üzere.

Ömer Kavili
Yine ve yeniden Sanık
Old 28-12-2008, 23:06   #57
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Bir dakka, mahkeme başkanı demedi mi:

-"Ey sanık! Sizin yeriniz müdafilerin yanı değil, bu çubuklu bölümdür. Lütfen oraya geçin" diye?

Ya da mahkeme başkanı demedi mi:
-Mahkeme ile oturarak konuşulmaz, ayağa kalkın!

Sevgili Kavili ve Ergin, şu duruşma tutanaklarını yayımlasanız da biraz usul öğrensek! Sevgiyle kalın...

Sayın Engin Özoğul'a yolladık, top, pardon, tutanaklar Engin'de.
Old 28-12-2008, 23:11   #58
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Sevgili meslektaşım,
Kavili bu konuya da el attı, hiç merak etme. Aşağıdaki linkten, avukatların oturduğu yerden savunma yapabilmesi ile ilgili yaşanan gelişmeleri incelemenizi öneririm.
Duruşma esnasında avukatın vekilliğine son verilebilir mi?
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=17639

Savın Kavili'nin bu sorunu çözümsüz bırakmış olabileceğini düşünüyor musun sevgili meslektaşım?
Bu konu ile ilgili tartışmalara ise şu linkten ulaşabilirsin:
Sanık Avukatı İle Birlikte Oturmalıdır - Örnek Karar
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=26683

Bu konudaki tartışmaları ise senin araştırmana bırakıyorum. Adalet Bakanlığı bile bu konuda genelge yayımladı; savcılara "müzakere başladığında salondan çıkın" dedi.

Selam ve saygılarımla...

Hakkında tutanak tutarak örgütümüze bildirdiğimiz, örgütümüzün de bakanlığa bildirdiği, bakanlığın hem genelge yayınladığı ve hem de hakkında araştırma başlattığı mahkeme başkanının karşısına SANIK olarak çıkmıştım;
ilk ve tek duruşmada SUÇSUZ GÖRÜLDÜĞÜNDEN BERAAT kararı almıştım.

Genelge sitemizde şöyle yayınlanmıştı.

Savcılara talimat: Hakimler karar verirken siz dışarı çıkın
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=6133
Old 28-12-2008, 23:14   #59
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan av-ufuk

Kolay gelsin.

Saygılarımla.

Sayın "av-ufuk",
Ben de destek iletinize teşekkür ediyorum.

Ömer Kavili
Old 28-12-2008, 23:19   #60
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
Sayın Ömer Kavili,

Savunma'nın savunulmaya gereksinim duyduğunu sizle birlikte öğrendik, savunman'ın savunulmaya gereksinim duyacağını da.

Savunmayı ve savunmanı savunmak için çaba harcayan tüm meslektaşlarıma teşekkürlerimle...

Sayın Özge Yücel,

Araştırma Görevlisi olduğunuzu öğrendiğimden, akademik çevrelerde doğru anlaşılmış olmamız ve destek gelmiş olması önemli.

Destek iletinize teşekkürler.

Ömer Kavili
Aykırı avukat - aykırı sanık
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi