Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yardıma ihtiyacım var boşanamıyorum

Konuyu Kilitleyin
Old 29-09-2016, 20:58   #1
Konuk

Varsayılan Yardıma ihtiyacım var boşanamıyorum

Devamlı olarak bir süredir takip ettiğim hukuk sitesi olarak öncelikle yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim, benim bundan üç ay öncesinde açtığım boşanma davamda ilk olarak çekişmeli tek taraflı bayan olarak dava açtım, sonrasında eşim ile mahkemeye giderek anlaşmalı boşanmak istediğimizi ifade ettik imzaladık.

Ancak bizim davamızda hala daha gün verilmemiş durumda, neden hala daha boşanamadık? Mahkemede bize dediler 1 Eylül sonrası gün verecek hakim sonrasında ise hakim yok dediler sanırsam fetö olaylarından dolayı atıldı diye ancak ben boşanmak istiyorum ne yapmam lazım? Avukattan destek alsam ne kadar tutar ortalama? Bir de benim davam şuan anlaşmalı mı oldu edevlette hala çekişmeli diyor da?
Old 29-09-2016, 21:35   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın KATILIMCI,

Dava açtığınız mahkemeye henüz yetkili hakim atanmadığı için boşanmanız gerçekleştirilmiyor. Yakında hem hakim atanır hem de davanıza duruşma günü verilir. Mahkeme kalemi ile irtibatta olmanızda yarar var. Tayin edilen günde eşinizle birlikte duruşmaya gider ve boşanmanızı gerçekleştirirsiniz. E-Devlette ne yazdığı önemli değil.

Mali durumunuz elverişli değilse, baronun ücretsiz avukatlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Saygılar
Old 30-09-2016, 01:20   #3
Konuk

Sayın Av.Ufuk Bozoğlu,

Gerçekten yanıtınız için minnettarım, zira ben Temmuz ayında açtım dava o günden beri gün verilmedi şimdi de 1 ay gibi bir süredir hakim atanmadı diyorlar ya bunun yasal bir süresi var mıdır? Yani 15-20 gün içerisinde hakim atanır gün verilir mi?

Bir de gün verilirken bu beklememden ötürü erkene yani hemen 1 hafta sonrasına vs gün verilmesi söz konusu olabilir mi?

Son olarak belki rahatsız ediyor olabilirim ancak barodan avukatlık hizmeti alsam faydası olur mu bu davada?
Old 06-10-2016, 13:44   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Ekim ayı ortalarında hakim atamaları ve yetkilerinin belirlenmesi beklenmekte.

Mahkeme kalemi ile irtibatlı olarak durumu netleştirebilirsiniz. Eşinizle birlikte gidip en erken duruşma gününün verilmesini isteyebilirsiniz.

Barodan avukatlık hizmeti almanız, anlaşmalı boşanma protokolünü haklarınızı bilerek yapmanız açısından yararlı olabilir.

Saygılarımla,
Old 09-10-2016, 06:21   #5
Konuk

Sayın Ufuk bey yanıtınızdan ötürü çok teşekkürlerimi iletiyorum tekrardan.

Mahkeme kalemi ile görüştüm dediğiniz gibi 10 gün içerisinde yeni hakimi atamasının kendileri tarafından beklendiğini ifade etti.

Ben hakim atamasının belirli olmamasından ötürü BİMER'e başvurmuştum oradan da sanırsam aynı yanıt gelecektir, T.C. Adalet Bakanlığı'na yönlendirilmiş
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi