Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Gazi Üniversitesinde Hukuk öğrencisi olmak!

Yanıt
Old 13-10-2007, 11:33   #31
sencer

Hepinizin bayramı kutlu olsun.Gazi Hukuk'u Ankara Hukuk'un öneüne yazmış biri olarak pişman olmayacağınızı kısaca söylemek isterim.İnsanların küçümser bakışları bizi mutsuz etmemeli.Aksine Gazi Hukuk'u bir marka haline getirmek için bize kuvvet vermelidir.Neyse bu konuyu daha sonra ayrıntılı olarak yazmayı düşünüyoruum.plazma konusunda söylediklerinize hak veriyorum.(girişte çok hoş duruyor dimi?).Ayrıca fakültemize yeni giren arkadşlara da naçizane bir fikrimi söyleyeyim.İnsalar gelsin benimle tanışsın diye beklemeyin.Siz onlarla tanışın.İnsalar gurularından ötürü başkalrıyla tanışma konusunda her şeyi karşıdan bekliyorlar.Siz gururunuz biraz kırın ve tanışmakta gecikmeyin.BAşkasıyla tanışmak sizin değerinizi azaltmaz aksine arttırır.Herkese iyi günler...
Old 13-10-2007, 16:05   #32
muzaffer1907

Gs hukuk ve ankara hukuk dısında bu fakültede okuyan insanların giremeyeceği hukuk fak. yoktu, çamur at izi kalsın anlayısındaki insanları da zaten sallayalım gitsin Burdaki eğitimi ve avantajları bilmeden puanına ve mezunların basarılarına, ayrıca fakülte öğrencilerinin öss sıralamalarına bakmadan yorum yapan sığ insanlara pek kafayı takmamak gerekir Yok biz bukadar eskiyiz şu kadar yıllığız yerine, biz yeniyiz daha 15 yıllığız demeyi tercih ederim. Mevlana'nın yüzyıllar önce söylediği gibi..
Old 29-10-2007, 19:03   #33
üye9283

Ne kadar hoş bir paylaşım olmuş,teşekkür ederiz.
Bu sayfa gittikçe daha güzel oluyor
Old 02-11-2007, 20:44   #34
gazili

merhabe arkadaşlar bende bu sene gazi hukuk ögrencisi oldum.. okulumuzun iyi ve kötü yönleri elbetteki tüm okullarda oldugu kada var..ancak ben bu gazi üniversitesinde hukuk ögrencisi olmak başlaıgına farklı açıdan yaklaşmak istiyorum. vee ikinci üçüncü sınıfta olan arkadaşlardan birinci sınıfların tecrübesizliklerini göz önünde tutarak sınav sorularının nasıl oldugu konusunda bilgilendirilmek istiyorum önümüzdeki vizelerde soruları görüdkçe sizin için dua etmek ümidiyle
Old 18-11-2007, 14:43   #35
ümit şahin

Ben de 2'deyim, yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz..
Old 20-11-2007, 23:55   #36
su.zeytin

merhaba arkadaşlar.. öncelikle benim gibi ilk vizelerini verenlere ve daha sonra üst sınıfımızdaki arkadaşlarıma "vizeleriniz hayırlı olsun" dileklerimi iletmek isterim. anlaşılacağı üzere ben de birinci sınıftayım.pek çok arkadaşımın da olduğu gibi benim de ilk tercihim ankara hukuktu fakat burada olmaktan da bir eziklik ya da pişmanlık duymuyorum.
tüm bunlardan sonra üst sınıfımızdakilere buradan sormak istediğim bir şeyler var, eğer yanıtlarlarsa sevinirim: acaba tüm derslerde çan eğrisi uygulanırmı?final ve vizelerin yüzde kaçı alınır? soracaklarım şimdilik bu kadar.. önerilerinizi de bir tecrübesiz olarak dinlemeye hazırım.
herkese saygılar
Old 21-11-2007, 10:02   #37
ümit şahin

hoşgeldin su.zeytin arkadaşım.vizelerin inşallah iyi gelir.not sistemi hakkında bilgi istemişsin.vizelerin yüzde30u alınır.her derste çan eğrisi uygulanır mı sorusunun cevabı ise hocanın inisiyatifinde saklıdır.mesela bieinci sınıfta bazı hocalarımız 60gibi bi baraj koyuyolardı.
bu arada haddim olmayarak bir iki tavsiyede bulunmak isterim.benim için de birçoğu gibi en zevkli ders medeniydi.ama hangi ders olursa olsun ilk olrak o dersten geçin.çünkü ileriki sınıflarda dersler daha yoğunlaşacağı için zorlanma ihtimali artıyor.eğer vizeler yüzünden endişeye yahut rehavete kapılmamanızı şiddetle öneririm.
teşekkürler.
Old 21-11-2007, 17:03   #38
üye9283

Gazili hukukçu olmaktan mutluluk duyanlara selamlar
su.zeytin arkadaşım çan eğrisi sistemi hocanın ihtiyarine kalmış.Sınır koyan hocalar da var,salt çan eğrisi uygulayanlar da...Sınavlarda vizelerin %30'u,finallerin ise %70'i dikkate alınarak ortalama belirlenir.
Herkese başarılar
Old 21-11-2007, 17:42   #39
su.zeytin

sevgili yasemin verdiğin cevaplar için çok teşekkür ederim.umarım ben de bir gün büyüyüp alt sınıflardaki arkadaşlara yardımda bulunabilirim. tüm gazi hukuklulara selamlar
Old 24-11-2007, 18:35   #40
ümit şahin

Arkadaşlar şöyle bir önerim var ne dersiniz bilmiyorum ; ben ikinci sınıf öğrencisiyim fakat hala sınıfımda tanımadığım birçok arkadaşım var. En azından ŞİMDİLİK sadece sınıf çapında olsun burada bir tanışma platformu gibi bişey olsun. Çünkü biliyorum ki üst sınıflarımızdan mezun olup gitmesine rağmen sınıf arkadaşlarının birçoğunu tanımayanlar vardı..Yapmamız gereken tanıdığımız sınıf arkadaşlarımızı buraya yönlendirmek.Bunu her sınıf yapmalı.Daha sonra inşallah okul çapında deneyelim..
Old 24-11-2007, 21:38   #41
Seyda

Alıntı:
Yazan ümit şahin
Arkadaşlar şöyle bir önerim var ne dersiniz bilmiyorum ; ben ikinci sınıf öğrencisiyim fakat hala sınıfımda tanımadığım birçok arkadaşım var. En azından ŞİMDİLİK sadece sınıf çapında olsun burada bir tanışma platformu gibi bişey olsun. Çünkü biliyorum ki üst sınıflarımızdan mezun olup gitmesine rağmen sınıf arkadaşlarının birçoğunu tanımayanlar vardı..Yapmamız gereken tanıdığımız sınıf arkadaşlarımızı buraya yönlendirmek.Bunu her sınıf yapmalı.Daha sonra inşallah okul çapında deneyelim..

'Sınıf arkadaşlarımızla toplanıp, hukuk dünyasına bir eser kazandıralım' demenizi dilerdim..Mesela THS'de yayınlayabileceğimiz bir makale..Ne dersiniz?
Old 27-01-2008, 15:41   #42
su.zeytin

Karar

sn. ümit şahin yazdığınız mesajın üstünden 2 ay geçmiş olsa bile; bu sayfayı tekrar ziyaret ettim bugün ve şimdi farkettim ki not sistemi hakkındaki soruma cevap yazmışsınız. Ben o zaman bilmem neden sadece sn.yasemin'in cevabını görmüştüm. Geç de olsa size teşekkürü bir borç bilirim. Artık ilk dönemi de kapattığmıza göre; eğer 1.sınıfın 2.dönem dersleri için önerileriniz varsa dinlemeye hazırım. Tekrar teşekkürler, tüm gazililere sevgiler..
Old 15-02-2008, 19:35   #43
yağız

Varsayılan herkese selamlar

aranıza katılmaktan ve MUSTAFA KEMALin sıfatını taşıyan bir üniversitede okumaktan gurur duyuyorum dilerim buradaki herkes mezun olmadan birbiriyle tanışmış olur
Old 03-03-2008, 23:24   #45
yildirim_66

Gazi hukuk öğrencileri nerede ya buradaki etkinliğimiz tamamen kaybolmuş biraz daha canlanın sayın arkadaşlar muhabbetlerimize ve paylkaşımlarımıza devam edelim.Sadece anlaşılan tuncay arkadaşımız sıklıkla takip ediyor diğer arkadaşlarımızı da bekliyoruz.

Birinci sınıf olan arkadaşlarımız zaman sizin de anladığınız gibi hızla geçiyor nasıl alıştınız mı okul ortamına derslere.
Old 02-04-2008, 17:49   #46
tubicik

Merhabalar arkadaşlar ben de Gazi Hukuk 3. sınıf öğrencisiyim.Söylenecek birşey kalmamış bana.Çoğunluk gibi Gazi 2.tercihimdi ve velasıl Gazi geldi.İlk başta bir hayal kırıklığı oldu ama şimdi şükrediyorum.Bu arada 3 senedir Gazi, Hakimlik-Savcılık sınavlarında 1. sanırım. Bu bir çok şeyi anlatmaya yeter..Şu vizeler öncesinde hepinize başarılar diliyorum.Hepinizle birgün tanışmak dileğiyle.Saygılarımla
Old 05-04-2008, 09:11   #47
üye9283

Oooo Tuğbacım hoşgeldin...
Sınavlarda herkese başarılar diliyorum arkadaşlar,inşallah hocalar sinir katsayımızı tavana çıkaracak sorular sormaktan kaçınırlar
Old 05-04-2008, 09:57   #48
tubicik

hoşbulduk canım geç oldu ths bünyesine katılımım ama kurtuluş yok benden artık)canım şüphem yok sevgili hocalarımızın zorlayacağından ve şuna da şüphem yok biz zor insanıyızz halledriz canım yaa..tekrardan herkese başarılar..
Old 05-04-2008, 19:25   #49
yildirim_66

Merhaba tubicik arakdaşımız hoşgeldiniz aramıza senin gelmenle burası biraz daha canlanmış ve neşelenmiş.Güzel paylaşımlar yapmamız dileğiyle tekrar hoşgeldiniz.

Ben de tüm arakdaşlara sınavlarda başarılar diliyorum inşallah çalışmalarımızın karşılığını alırız.Tabi burada hakkıyla çalışan yüksek not gerektiği gibi çalışmayan da hakettiğini alsın.Ben de orta derecede çalıştığıma göre umarım ortalarda notlar alırız

Herkese başarılar tekrar....
Old 22-04-2008, 00:52   #50
yildirim_66

Sınavlar dün itibariyle bitmiş bulunuyor arakdaşlar hepimizin gözü aydın olsun.Bana çok uzun bir zamanmış gibi geldi 2 hafta sanki bir savaştan çıkmış gibii hissediyorum kendimi kimi taraflarım ağrıyor kimi taraflarım tutmuyor.

Ama neyse ki bitti ama şimdilik bitti bir sınav dönemi biter bir sınav dönemi gelir demişler....

Arkadaşalar sizce bu sene yayına başlanan müzikler hakkında ne düşünüyorsunuz iyi mi oldu sizce kötü mü oldu__???
Old 30-04-2008, 11:53   #51
tubicik

Arkadaşım ne müziğini kastettiğini anlamadım eğer kantinde arada çalan müziği diyorsan yorumsuz kalacağım kendi gürültümüzden duyamıyorum bile. Bu arada hepimize geçmiş olsun ama finaller yaklaştı bile.
Old 19-05-2008, 11:11   #52
tubicik

Varsayılan ühüüü

Finaller geldi yaa ne bu stres bendeki anlamadım...Müzeyyen Senar iyi gelir mi hakikaten denerim bak.
Old 19-05-2008, 12:11   #53
yildirim_66

Finaller gelmiş ne yaparsın arkadaşım ''bu da gelir bu da geçer'' İbrahim Tatlısesten bu şarkıyı öneririm.
Old 23-05-2008, 16:53   #54
tubicik

Düşündüğün için sağol kardeşim aman öğrenciyiz ya köle deği lyaa..Bu da geçer.Tek derdimiz bu olsun yahu... 8'inden sonra umut dolu mesajlarda buluşmak dileğiyle...Allah kolaylıklar versin hepimize...
Old 25-05-2008, 18:27   #55
cigdem.gazi

Finaller hiç bu kadar yakın olmamıştı!Uzansam tutarım o derece yani
Old 26-05-2008, 09:36   #56
üye9283

Aman finaller bizi tutmasın da arkadaşlar,Allah muhafaza halimiz nolur sonra

Artık bu öğretim yılının son sınavları da gelip kapıya dayanmışken herhangi bir olumsuzluğun vuku bulmamasını umut ediyor,herkese sınavlarında başarılar diliyorum...
Old 07-07-2008, 20:04   #57
Kübra P

Mutlu

Herkese merhabalar.. Ben Kübra. THS'ni biraz geç keşfettim, biraz geç katıldım sanırım aranıza
Gazi-hukuk benim ilk tercihimdi, yani ankara-hukuku puanım tutmasına rağmen hiç yazmadım ve bundanda 3 senedir hiç pişman olmadım. Bu fakülteye gelmeden önce tabiki hepimizin kaygıları vardı ama Gazi Üniversitesinin kötü ününün özellikle bizim fakülte için geçerli olmadığını tercih yapmak isteyen yada fakültemizi yanlış tanıyan arkadaşlara özellikle belirtmek istiyorum.
Birde Gazi-hukukta okuyorum deyince "Aaa Gazide hukuk mu var?" diyenleri de şiddetle kınıyorum.. Çok sinir bozucu
Old 10-07-2008, 10:34   #58
tubicik

Kübracım hoşgeldin aramıza canımmm..Durumu çok güzel özetlemişsin.Hukuk tercih edecek arkadaşlara mesajın çok yardımcı olacak eminim..
Old 22-08-2008, 14:26   #60
fatihşen

Henüz yakından görmek bile nasip olmadı ama şimdiden çok benimsedim...ALLAH utandırmasın!!!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi