Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Avukatların Home - ofis çalışması

Yanıt
Old 01-09-2012, 18:37   #91
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Savaş Tunca

Bu kısa sözden sonra, daha önemli bir konu olması gereken; dünya ve Türkiye gerçeklerine uygun bir avukatlık mevzuatına hasret olduğumuzu belirtmekle yetiniyorum.

,

Savaş Bey,

Aslında sizin gibi yurt dışında yaşayan hukukçular bulundukları ülkenin avukatlık kanununu tercüme edip, THS gibi hukuk sahalarında yayınlasalar, büyük bir hizmette bulunmuş olurlar. Örneğin ABD'de durum nasıldır?
Old 01-09-2012, 19:34   #92
Av. Savaş Tunca

Saim Bey merhaba,

Geçmişte Türk Hukukçularının dünya ile rekabet konusunda daha istekli olduklarına inanıyordum. Ancak şu anda böyle bir inancım yok. Biz avukatların yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmayı amaçlayan bir düşünce ve çaba yerine, tam tersine bu sıkıntıları daha da arttıracak, günümüz dünyasının uzağında ve ilgisizce geliştirilmeye devam eden ve ancak bu haliyle de kağıt üzerinde kalmaya mahkum olan bir takım yasa - ilke ya da meslek kuralları ile ilgileniyorlar.

Bunun dışında bizlerin, avukatlığın aynı zamanda küresel rekabetin bir parçası olduğunu ve bizlerin piyasa ekonomisinin dışında olmadığımızı hatırlatan yazılara da belli ki kimsenin tahammülü yok. Öyle ise, herkesin kutsal ineklere inandığı bir yerde yoğurtlu iskender söyleyerek, inek yemek ve bundan keyif almak gibi bir suçu işleme önerinizi; kutsal ineğe inananların dini inançlarına saygı göstermek adına nazikçe reddediyorum.

Ancak, yakın olmayan bir gelecekte, sizin de ifade ettiğiniz gibi, pek çok belgeyi - yasayı ve hatta adım adım uygulamaları paylaşmak konusunda uzun bir süredir harcadığımız emeği heba etmeyeceğiz; mezara götürmeden bildiklerimizi - gördüklerimizi paylaşacağız.

Selam ve saygılarımla,
Old 03-09-2012, 20:51   #93
av.sahin67

Mesajların hepsini okumadım. Mevzu home-office olduğunda tecrübelerimi paylaşmak istedim. Bu siteyi staja başladığım 2010 -şubat ayından itibaren aktif olarak takip ediyorum. Staj sonrasında avukat meslektaşımın yanında çalışma konusunda da çok yazı okudum burada. Ama ben bunu hiç istemedim çünkü örneklerle sabit. STaj bittiğinde cebimde hiç para olmamasına rağmen çalıştığım yere 8 ay sonra yerinize başkasını buulun ben 8 ay sonra ayrılacağım demiştim ve hazırlıklarımı da ona göre yaptım. Büro fiyatları mobilya fiyatları araştırdım. Aradan 3 ay geçince avukatlık mesleğini bırakan meslektaşlardan büro devralma durumu ortaya çıktı. Dosyaları çok azdı ve çevreleri yoktu. Hazır mobilya ve büro olması benim için iyi fırsattı.
Staj sonrasında 3 ay içinde kendi ofisimi açtım. Fakat önemli bir problem duruyordu : Çevre ve dosya. Benim İstanbul'da hiç çevrem yoktu. Bundan emin olabilirsiniz. Bunun çözümü beklemek değildi. İlk iş olarak ilgi duyduğum alanlardaki derneklere üye oldum ve aktif olarak çalıştım. Buralarda zamanla çevre edindim.Sonra iş dünyası ile tanışmak için iş adamlarının bulunduğu kulüp ve lokallere gittim bağlantılar kurdum. Bir anda ve hemen olmuyor ve referansım yoktu bunlar için.
BÜrom tek odası olan küçük büro idi. 7 ay sonra büromu taşıdım ve HOME-OFFİCE olarak kullandım. Resmiyette iş yeriydi ve bir odasını ev olarak kullandım . Zaman ve yakıt tasarrufu için yaptım bunu. Zamandan kazandım ve memnunum. Hiçbir sıkıntısını görmedim. 2+1 bir evin bir odasını ev diğer iki odasını büro formatında yaparsanız ve içeri girildiğinde büro havası veriyorsa kimse anlamaz ve normal büro olarak kullanırsınız. Büyük şehirler için konuşayım. Avukatlar genellikle dışarda olur ve çoğu kez de müvekkil şirkette görüşme yapılır. O nedenle büro konusuna çok takılmamak lazımdır.
Başkasının yanında çalışmaya hep karşı oldum. Bizim değerimizi bilmiyorlar ve en büyük haksızlığı kendi meslektaşımız yapıyor. Kurallarına göre kendi ofisinizi açıp iş hayatında koşturur aynı zamanda sivil toplum örgütlerinde aktif rol alırsanız başarı tesadüf olamaz . Ama ben burada gidiyorum da sanki bana oradan para mı veriyorlar diye düşünmemek lazım. Çünkü isminizin marka olması için kendinizi ispatlamanız lazım ve kişisel çevre için sivil toplum örgütleri biçilmiş kaftan. Hem mesleğinizle kamuya faydalı iş yaparsınız hem de çevre meselesini halletmiş olursunuz. Benim söyleceklerim bunlar. Büro açmak isteyen meslektaşlarımı cesaretle ve iyi hesap yaparak büro açmalarını tavsiye ederim ve başarılar dilerim...
Old 04-09-2012, 09:34   #94
gaius

Günümüzde mesleği icra etmek ne kadar zorlaştı değil mi? Fakülteyi ve stajı bitirdikten sonra dernek, kulüp, STK mesaisi öneriyorsunuz ekmek parası kazanmak için. Haksız da değilsiniz.

Yanılmıyorsam 60'lı yıllarda yazılmış bir makalede hukuk fakültesi sayısındaki artışın sağlıklı olmadığından, bunun mesleği olumsuz etkilediğinden yakınılıyordu. Bugün artık her mahallede bir fakülte var. Artan arz ile birlikte meslek giderek piyasa ekonomisine daha fazla ayak uyduruyor. Piyasa ekonomisinden kaçış yok. Bu koşullarda artık meslekdaşların çoğu, işveren avukatlar yanında işçi avukat olarak çalışmak zorunda...

"Yargının kurucu unsuru" ve bir "kamu hizmeti" olarak tanımlanan bu mesleğin, piyasa ekonomisinin sınır tanımayan koşullarında, herhangi bir "hizmet" kalemi gibi yürütülmeye ne kadar elverişli olduğunu tartışmak gerekiyor.

Bunun yanında avukatlığın artık çoğunlukla serbest olarak yürütülen değil, bağımlı çalışan işçilerin icra ettiği bir meslek olduğunu görmek, bunu kabul etmek ve işçi avukatların sosyal hakları ile ilgili sorunlarını çözen düzenlemeler getirmek gerekiyor. Yeryüzüne inmenin zamanı geldi de geçiyor.
Old 04-09-2012, 16:18   #95
av.göçmen

Diğer bütün mesleklerde dayanışma varken ben avukatlıkta olduğu kadar hakkını aramayan meslek grubu görmedim. Hep bireysel düşünüyoruz. Bütün gün işçi ve işveren hakları hakkında yazıp çiziyor fakat kendi haklarımızı talep etmekten dahi korkuyoruz. Bu o dereceye vardı ki kendi çalıştığım bürodan bahsederken öğle yemeği aramın ile olmadığını anlattığım benden deneyimli bağlı çalışan avukat arkadaşlar, kendilerinin de böyle olduğunu buna katlanmam gerektiğini söylüyor. Ben bir işçi çocuğuyum. Babam tek maaşla 3 çocuk okuttu. Çok küçük yaşlarımdan itibaren babamın kafası tamamen traşlanmış ya da çok aşırı sakal bırakmış zamanları olurdu dönem dönem. Grev yaparlardı. Bakması gereken 3 çocuk bir kadın ve elindeki tek meslek işçiliği, emeği idi. Bizlerse hukukun 3 sacayağından biriyiz. Biz olmadan hukuk da adalet de olmaz. Hakkını bilmeyen insan onu nasıl arayacağını nasıl bilebilir ki? TBB ' nin artık elini taşın altına sokması gerek bence. Bizlerin de daha cesur olması gerek.
Old 07-09-2012, 08:39   #96
hciyiltepe

Eskiden her mahalleye bir milyoner vaad ediliyordu;

Şimdi ise;

Her mahalleye bir avukat vaad edilen günlerdeyiz.

Gerçek olmadı desek yalan söylemiş oluruz...
Old 07-09-2012, 09:11   #97
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan hciyiltepe

Şimdi ise;

Meraklısına ek bilgi:

Mahalle sayısı: 19.131 (Kaynak: https://www.e-icisleri.gov.tr/Anasay...Bolumleri.aspx)

Avukat sayısı: 74.492 (Kaynak:http://www.barobirlik.org.tr/Detay.a...11938&Tip=Menu)

İşhanlarından mahallelere yayılırsak, her mahalleye neredeyse 4 avukat düşecek.
Old 07-09-2012, 09:49   #98
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan hciyiltepe

Şimdi ise;

Aile hekimliği modeli gibi, aile avukatlığı olursa fena fikir değil aslında...
Old 28-09-2012, 09:42   #99
Av.Cengiz Aladağ

Avukatlık Kanunu'nda yapılması teklif edilen değişiklik, "Avukatlık büroları aynı zamanda konut olarak kullanılamaz." hükmünü içeriyor.
http://www2.tbmm.gov.tr/d24/2/2-0763.pdf
Old 28-09-2012, 16:11   #100
Av. Ayşegül Okçu

Avukatlık Kanunu'nda yapılması teklif edilen değişiklik, "Avukatlık büroları aynı zamanda konut olarak kullanılamaz." hükmünü içeriyor.

Niçin böyle bir düzenlemeye ihtiyaç duyulmuş olabilir ki? Ev-ofis şeklinde çalışmanın mesleğe veya kime ne zararı olabilir?
Old 01-10-2012, 11:05   #101
feyzaday

Varsayılan dünya mersine biz tersine

Bu durumda başka ne söylenebilir ki. Home ofislerin çoğaldığı, insanın kendisine özel yaşamına ayıracağı zamanın artmasıyla iş veriminin de artacağı yapılan araştırmalarla ortaya çıkan çağımızda, gelişmiş ülkelerde bu çalışma şekli hızla artmaktadır. Biz ise mevcut buna izin veren yasamız olmasına rağmen, yasaklayan bir düzenlemeyle karşı karşıyayız. Bu değişiklik talebinin gerekçesini merak ediyorum. Hangi ulu yarar nedeniyle bu değişiklik isteniyor? Burada ne yapacağımız önemli . Baroların karşı çıkacağını umuyorum.
Old 01-10-2012, 11:24   #102
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Çocuk olursa ofiste ona bir oda yaparmıyız diye düşünüyorduk...

homeofis olmazsa "ofisboy" olabilir mi ki?
Old 01-10-2012, 14:54   #104
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan feyzaday
Bu durumda başka ne söylenebilir ki. Home ofislerin çoğaldığı, insanın kendisine özel yaşamına ayıracağı zamanın artmasıyla iş veriminin de artacağı yapılan araştırmalarla ortaya çıkan çağımızda, gelişmiş ülkelerde bu çalışma şekli hızla artmaktadır. Biz ise mevcut buna izin veren yasamız olmasına rağmen, yasaklayan bir düzenlemeyle karşı karşıyayız. Bu değişiklik talebinin gerekçesini merak ediyorum. Hangi ulu yarar nedeniyle bu değişiklik isteniyor? Burada ne yapacağımız önemli . Baroların karşı çıkacağını umuyorum.

Sayın feyzaday,
Avukatlık Kanunu'nun 43. maddesindeki "Büronun niteliklerini barolar belirtir." hükmü karşısında, mevcut düzenlemenin ev-büroya izin verdiği sonucuna nasıl varıyorsunuz?
Başka ülkelerdeki avukatların bürolarının niteliği, ev-büro kullanılıp kullanılmayacağı ile ilgili hukuksal düzenlemeler hakkında örnek verebilir misiniz?
Old 01-10-2012, 15:08   #105
feyzaday

Gayet basit, evimin bir odasını büro olarak kullanarak, home ofis konseptini tamamlamış oluyorum.
Old 21-11-2012, 12:31   #106
gaius

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Mantar gibi türeyen hukuk fakülteleri, yerlerde sürünen eğitim kalitesi avukatlık mesleğinin bağımsız olarak sürdürülmesini her geçen gün daha fazla zorlaştırmıyor gibi, ne yaparız da avukatları bağımlı olmaya zorlarız sorusuna cevap mı aranıyor? Mesleğin bu içler acısı durumu karşısında avukatların, bağımsız olarak mesleği icra etmek için ev/ofis çözümünü düşünmelerine yol açan temel sorunlara eğilmek yerine, ev/ofisi yasaklayan bir düzenleme yapılması ne kadar manidar değil mi? Kanımca işin özü şu: Patronların avukatlık "şirketlerine" hizmet eden işçi avukat isteniyor, bağımsız, serbest avukat değil. Politikalar bunu gösteriyor.
Old 03-04-2013, 15:59   #107
zeynep altındaş

iyi günler herkese. acaba son durum ne? home ofis olarak kullanabilir miyiz kullanamaz mıyız, bir bilgisi olan var mı?
Old 18-09-2013, 10:10   #108
Av.PUDY

Alıntı:
Yazan zeynep altındaş
iyi günler herkese. acaba son durum ne? home ofis olarak kullanabilir miyiz kullanamaz mıyız, bir bilgisi olan var mı?

Cidden son durum nedir?
Old 20-09-2013, 10:20   #109
Av.Ömer Erlat

Meslekdaşım,
Konunuz burada daha çok uygulama ve pratik sorunları açısından ele alınış gibi görünüyor. Ben de normlardan söz edip bir başka boyutta katkı sunayım.

1. Av.K'nun 43. Maddesine göre her avukat büro edinme zorunluluğundadır. Büroların niteliklerini barolar belirler.
2.Avukatlık Meslek Kuralları Md.12. Avukat, bürosunun görevin vakarlarına uygun biçimde tutulmasına çaba gösterir.
3. Avukatların faaliyetlerini bürolarında sürdürmeleri gerektiğine ilişkin Av.K'nun 44- 45-75. Maddelerinde dolaylı düzenlemeler mevcuttur.
Selamlar.
Av.Ömer Erlat
Old 19-04-2016, 22:29   #110
net profil

Karar Staj dönemini degerlendirememek

Arkadaslar selamlar.. Bendeniz avukatlik stajimin 7. ayindayim. Sizlerin buyuklerimin abilerimin ablalarimin yardimina ihtiyacim var. Okul bittikten sonra bir buroda staja basladim patronun korkunc denebilecek tavirlari hakaretvari konusmalari vardi sadece iki hafta dayanip ayrildim. Daha sonrasinda girdigim buroda uc ay boyunca sadece icraya gidip dosya kapattim bunun disinda buroda dosyalari inceledim stajyere ihtiyaclari olmadigindan benimle kimse ilgilenmedi bende o surecte tabiki bos durmadim fakat surekli dosya incelemekte bir yere kadardi. Hergun duzenli olarak kendilerinden is talep etmeme ragmen kargo elemani olarak kullanildim. Bu isyerinden de farkli olaylarda yasadiktan sonra ayrildim calisirken cok incitici tavirlara muhattap oldum iftira bile atildi velhasili kelam suandan sonra bir avukatin yaninda staj yapmak kesinlikle istemiyorum. Bir kisinin yaninda kole olmaktansa kendi isimi kurmak istiyorum. Gercekten hayattan sogumak yerine bir kurus almadan sadece birseyler ogrenecegim bir buroyu tercih ederdim eger diledigim saatte girip cikacaksam emir almayip hesap vermeyeceksem bunu yeglerdim, ayni zamanda onlara da birseyler katmak isterdim. Ama suanda bir buroya girmeyi hayal bile etmek bana sıkıntı veriyor. Kafamdaki fikre gelirsek stajim bitince home ofis acarak adli yardim ve cmk dan dava alarak bu ise baslamak istiyorum hic bir tecrubem de yok herseyi kitaplardan buyuklerimden internet ortamindan sizlerden arastirarak ogrenmeyi planliyorum. Sizin dusunceniz nedir? Suanda uyaptan dava acmayi dahi bilmemekteyim ama bir buroya girmeyi kesinlikle istemiyorum. Maddiyat acisindan bakarsak araba alacaktim almayip o parayla home ofis hayalimi gerceklestirmek dusuncesindeyim. Fikirleriniz nelerdir gercekten kafam cok karisik. basinizi sisirdigim icin ozur dilerim simdiden tesekkurler....
Old 21-04-2016, 15:26   #111
dreyfus

Stajınız için bıkamadan usanmadan taleplerinize uygun bir ofis aramanızı öneririm. Stajın en büyük yararı Adliyede ve ofiste nasıl davranacağınızı görmektir. Diğer tüm hususları araştırarak öğrenmeniz mümkün. Sevgiler
Old 29-04-2016, 08:32   #112
M.Gökhan Tez

Alıntı:
Yazan dreyfus
Stajınız için bıkamadan usanmadan taleplerinize uygun bir ofis aramanızı öneririm. Stajın en büyük yararı Adliyede ve ofiste nasıl davranacağınızı görmektir. Diğer tüm hususları araştırarak öğrenmeniz mümkün. Sevgiler

Yaşanılan bu durumdan sonra arkadaşımızın staja tekrar başlaması zor gözükmektedir her ne kadar çok istese de. Arkadaşımızın yaşadığı olumsuzluklardan sonra kendisine nasıl bir avukatın yanında staj önerirsiniz? Ayrıca kazanımlar elde edeceği bir avukatla karşılaştığını nasıl anlayabilecektir?
Old 02-05-2016, 10:31   #113
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan M.Gökhan Tez
Ayrıca kazanımlar elde edeceği bir avukatla karşılaştığını nasıl anlayabilecektir?

En iyi bilgiyi referanslardan alırsınız;

Benim yanımda staj yapacaksınız ve nasıl biri olduğumu öğrenmek istiyorsunuz:

Baroya gider yanımda staj yapan avukatların kim olduğunu öğrenir, onlara sorardım.

Bu bilgiye ulaşamazsanız ve staja başlamadan somut bilgiye ihtiyaç hissederseniz, şunlara dikkat edin;

avukat dahil 4 kişiden fazla çalışan büroları tercih etmeyin.

avukat dahil 2 kişiden az çalışan büroları tercih etmeyin

sadece icra işleri ile uğraşan büroları tercih etmeyin,

stajyerine masa ve bilgisayar veremeyen büroları tercih etmeyin,

Kolay Gelsin...
Old 06-08-2016, 18:19   #114
34Law

Alıntı:
Yazan Admin
Esasında ilk mesajımda biraz değinmiştim ama biraz daha detaya girmek gerekirse, ofisiniz ve evinizin her ikisinin de kira olduğunu varsayarsak:

Büro Ayrı + Ev Ayrı olduğunda cebinizden çıkacak giderler:
1- Büro Kirası (Diyelim 1000-TL)
2- Ev Kirası (Diyelim 1000-TL)
3- Büro Aidat + yakıt vs. giderleri (Diyelim 300-TL)
4- Ev Aidat + yakıt vs. giderleri (Diyelim 300-TL)
5- Büro - ev hergün gidiş geliş yol (diyelim 500-TL).
6- Zorunlu olmamakla beraber sekreter/yardımcı (Sigortası yemeği vs. diyelim 1000-TL)
7- Büro diğer genel giderleri (mobilya, tadilat, tamirat vs.) (Diyelim 200-TL)
Toplam = 4300-TL aylık gider.
Bu senaryoda büroyla ilgili masraflarınızı gelir verginizden düşebilir, evle ilgili olanları düşemezsiniz. Bu durumda büroyla ilgili masraflarınız = 2500-TL, yani 4300-2500-TL = Aylık gideriniz 1800-TL

Büro ve ev aynıysa
1- Büro + ev kirası (1000-TL)
2- Büro + ev Aidat + yakıt vs. giderleri (300-TL)
3- Büro diğer genel giderleri (200-TL)
Toplam = 1500-TL. Bu senaryoda yukarıdaki masraflarınızın yarısını gelir verginizden düşebilirsiniz, yani 1500-750 = aylık gideriniz = 750-TL

Görüldüğü üzere evinizi aynı zamanda büro olarak kullanmayacaksanız, home-ofis çalışan bir meslektaştan en basit hesapla ayda 1000-TL fazla kazanmak zorundasınız ki aşağı yukarı aynı gelire sahip olasınız. Başka türlü ifade edersek, home-ofis çalışan meslektaş, aynı gelire sahip olduğu müstakil büro sahibi bir meslektaşa göre ayda yaklaşık 1000-TL fazla geliri kendisine ayırabilmektedir.

Tabii gerek rakamlar, gerek hesaplamalar kabaca yapılmıştır, bu nedenle eleştirecek meslektaşlarımızın lütfen buna göre eleştirmesini ve "ama benim kiram 1000-TL değil ki!" tarzında yanıt yazmamalarını rica ederim.

Ev olarak ailemle birlikte yaşasam ve barınma ihtiyacı olarak hiç masrafım olmasa ama bir büro açsam,

Evle ilgili masraflar gelir vergisinden düşülmez; büroyla ilgili masraflar düşülür prensibine göre,

Büro masraflarımın tamamını gelir vergisinden düşsem, evle ilgili de zaten hiç masrafım yok. Toplamda sıfır masraf mı oluyor benim için? ruhsatı yeni aldım vurmayın
Old 07-08-2016, 09:37   #115
Admin

Alıntı:
Yazan 34Law
Ev olarak ailemle birlikte yaşasam ve barınma ihtiyacı olarak hiç masrafım olmasa ama bir büro açsam,

Evle ilgili masraflar gelir vergisinden düşülmez; büroyla ilgili masraflar düşülür prensibine göre,

Büro masraflarımın tamamını gelir vergisinden düşsem, evle ilgili de zaten hiç masrafım yok. Toplamda sıfır masraf mı oluyor benim için? ruhsatı yeni aldım vurmayın
Ailenizin yanında yaşıyor ve evle ilgili hiçbir masraf yapmıyorsanız, ayrı büro açtığınızda fazla gelir de elde etmeyecekseniz muhtemelen vergisel yükünüz oldukça az olacak. Çünkü geliriniz az olacak ancak her ay düzenli gideriniz olacak (büro kirası, muhasebeci ücreti vs.) ve bunları vergiden düşeceğiniz için verginiz az çıkacak (hatta belki uzun süre gelir vergisi hiç çıkmayacak).

Ancak bu senaryoda vergi yükünüzün az olması masrafınız az olacak anlamına gelmiyor, neticede kira, yol parası, işyeri aidatı vs. ödemeyecek misiniz? Home-ofisin en büyük avantajlarından biri vergi dışında bu tip masrafları da azalması hiç şüphesiz.
Old 01-03-2021, 21:23   #116
Av.ZehraY

Merhabalar bu süreçte neler yaptınız meslektaşım? Yeni ofis açmayı düşünen meslektaslara ışık tutarsanız güzel olur...
Old 21-06-2021, 19:47   #117
Av. P

Alıntı:
Yazan Av.AAO
selamlar,
sizce bir avukat bürosu(dolayısıyla vergi hariç tüm masrafları) olmadan 5-6 ay süre niyetiyle işlerini home-ofis şeklinde sürdürebilir mi? az sayıdaki müvekkil ev'e kabul edilmeksizin...
yürür mü bir süreliğine, yoksa sadece moral bozukluğuna mı yol açar?
görüşleriniz kıymetli, her açıdan değerlendirilebilir.

Bence 6 aylık bir süre için kesinlikle yürür. Müvekkillerle cafede, adliye yakınlarında görüşme yapılabilir. Uzun vadede home ofis çalışacağım deseydiniz sıkıntılı olabilir derdim ama 6 ay pek ala idare edilir. Ben de ofisimi yeni açtım ve ayda 3 - 4 müvekkil görüşmesi yapıyorum yalnızca ofiste.
Old 23-06-2021, 11:45   #118
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Mesleğin en başında çok mantıklı görünmüyor. Ancak ilerleyen yıllarda, özellikle danışmanlık yapıyorsanız pekala mümkün. Pandemi sürecinden sonra özellikle İstanbul'daki meslektaşlarımdan home-office sistemine geçenler oldu, çok da memnunlar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi