Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Avukatların Askerlik Durumu Hakkında.

Yanıt
Old 05-11-2020, 21:25   #1
Av. Batuhan DİNÇ

Varsayılan Avukatların Askerlik Durumu Hakkında.

Merhaba saygıdeğer meslektaşlarım.

Saat itibariyle öncelikle iyi akşamlar diler, genel olarak herkese günler dilerim.

Avukatlık mesleğine başlamadan önce askerlik vazifemi yerine getirmek istiyorum. Başından askerlik tecrübesi geçmiş meslek büyüklerime ve konu hakkında bilgisi olup da paylaşabilecek sayın meslektaşlarıma birkaç soru yöneltmek istiyorum. Sorularım şu yönde:

1- Yedek Subay ( asteğmen ) olarak vatani görevini yerine getiren meslektaşlarım, bu durumun artısını ve eksisini belirtebilir mi? 2020 yılı şubat celbi itibariyle, hukukçuların TSK'daki ihtiyaç durumu nedir ve yedek subaylık çıkma oranı nedir?

2- Kısa dönem er olarak giden meslektaşlarım, bu durumun artısını eksini belirtebilir mi? Ayrıca ek soru olarak; hukukçu erlere, üstlerinin tutum ve davranışı nasıl olmaktadır?

İlginiz için teşekkür ederim.
Old 11-11-2020, 22:48   #2
Seyfeddin

Merhabalar. Ben askerlik dahil üç yıldır Jandarmayım o kadar kısa dönem askerin içinde Hukukçu olup laf işiten görmedim, genelde rütbeliler dahil hukukçulardan biraz çekinilir. Bol bol hukuki soru bombardımanına hazır olun, direk olarak rütbeli personel sizi yanına çağırıp sohbet edecektir.
Old 19-11-2020, 16:44   #3
Av. Ömer G.

Öncelikle herkese merhaba,

Bir stajyer meslektaşınız olarak ben de aynı ikilemdeyim. Bir yandan subaylık makamını tatmak istiyorum çünkü çocukluk hayalimdi. Bir yandan ise bedelli veya kısa dönem askerlik yapıp bir an evvel meslekte yol almaya başlamak gerektiğini düşünüyorum. Artılarıyla eksileriyle meslek büyüklerimizden tecrübelerini aktarmak isteyen olursa keyifle okuyacağım.
Old 29-10-2021, 20:59   #4
oktayyigitbas

Sayın meslektaşım,

Geçtiğimiz Mart ayında stajımın bitmesini takiben tecilimi bozdurup yedek subaylık hayaliyle gerekli işlemleri yaptım ve sonuç olarak yedek subaylık çıkmadı. Tamamen bilgisayar seçimi ve şansa dayalı bir seçim olduğunu düşünüyorum. Çünkü tercih etmediği halde yedek subaylık çıktığı için sorun yaşayan ve 6 aya dönmek isteyen bir güruh da vardı. Yani tercih bile yeri geldiğinde bir önem arz etmiyor. Birçok meslektaş arkadaşıma çıktı yedek subaylık. Bana da kesin gözüyle bakılıyordu fakat kısmet olmadı. Ben askerliği 6 ay da olsa çok severek yaptım. Umarım sizin için de en iyisi olur.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi