Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kitap Kitap İncelemeleri, tavsiyeleri, yazarlar ve kitaplara ilişkin sohbetler. (Bu forum hukukla ilgili OLMAYAN kitaplara yönelik olup, siyasi ve dini içerikli kitaplar konu dışıdır.)

Puslu Kıtalar Atlası-Amat- İHSAN OKTAY ANAR!

Yanıt
Old 28-08-2006, 09:44   #1
pia

Varsayılan Puslu Kıtalar Atlası-Amat- İHSAN OKTAY ANAR!

Anlatacağım bu kitapları, kitap okumayı seven herkese kesinlikle tavsiye ediyorum, hatta rica ediyorum, bu kitapları okuyun
İhsan Oktay Anar Ege Üniversitesi Felesefe bölümünde öğretim görevlisi, benim kitaplarıyla tanışmam Puslu Kıtalar Atlası'yla oldu. Eski Türkçe'ye benzer bir dille yazılmış bu kitaba bir-kaç kez başladım ama anlamadığım kelimelerin çokluğuna dayanamayıp bıraktım, bu durum bir-kaç kez böyle devam etti. Sonra nasıl oldu hatırlamıyorum ama o ilk sayfaları okudum, devam ettim, ettim ve hayran kaldım!
Felsefi roman deniyor sanırım bu tarza ama benim gibi felsefeden nefret eden bir insanı bile hayran bıraktıysa kendine, herkes okumalı diyorum, kitabın bazı yerlerinde insanların şaşkın bakışlarına rağmen sesli sesli(!) güldüğümü hatırlıyorum.
Fakültede elimde bu kitapla yürürken beni yolda durdurup kitapla ilgili fikrimi soruklarını hatırlıyorum, meğer farklı bir kitlesi varmış Anar'ın, ben yakın arkadaşlarımdan biriyle böyle tanıştım
Uzun bir bekleyişin ardından Anar'ın son kitabı Amat da çıktı, gerçek anlamda bir denizcilik kitabı diyebilceğim Amat'ı okuyup ardından Karayip Korsanları2nı izlemek çok keyifli oluyor, tavsiye ederim
İhsan Oktay Anar'ın Kitab-ül Hiyel ve Efrasiyab Hikayeleri isminde romanları da var,onları da okudum ama açıkcası Puslu Kıtalar Atlası ve Amat başka!
Bol gülücüklü bir yazı oldu bu
Old 12-09-2006, 20:00   #2
ifdumanay

dedğiniz gibi hakikaten Anar'ın kendine ait bambaşka bir dünyası ve bambaşka okurları vardır.Anar hakkında kitapları çok satmasına rağmen büyük ve gizli bir kitlesi olmasına rağmen son kitabı Amat'a kadar kitap dünyasında kitap dergilerinde kitap eklerinde herhangi bir ayrıntılı bilgi yada röportaj hatta bu yaz başına kadar herhangi bir fotoğraf yoktu. Anar kitlesi gibi kendi de saklı idi bi yerde.
Kendisi ile iletişim kuran bir arkadaşım şaşkınlığını gizleyemediğini anlatır durur bu kadar sahi bir adam nasıl olur da bu kitapları yazar demişti. Anar ve kitapları aslında bence tek bir sıfatı hakediyor. TUHAF!
bu yeterli kanımca dediğiniz gibi herkes okumalı!
Old 20-11-2006, 10:13   #3
sedad

Varsayılan Sebahattin Demiray

İhsan Oktay Anar sevenlere Sebahattin Demiray'ın "Ecel Sarayında Gece" romanını öneririm..Benzer bir tat alabilirler
Old 05-12-2006, 10:06   #4
sedad

Varsayılan meraktan

Merhaba,

Acaba beni ciddiye alıp Sebahattin Demiray 'ın kitabını okuyan oldu mu?

seda
Old 05-12-2006, 10:32   #5
pia

Merhaba Seda,
Seni ciddiye alıp Sebahattin Demiray'ın ismini not aldım ama çok yoğun bir vize dönemi geçirdiğimden henüz kitapçıya gidip almaya fırsat bulamadım. Kitabı okuduğumda buraya yorumlarımı yazarım, kitabı cidden merak ettim
Old 14-10-2007, 13:26   #6
ekinsenturk

puslu kıtalar atlası beni en çok etkileyen Türkçe romanlardan biridir, amma velakin, Efrasiyab Hikayeleri bence hem içerik, hem de anlatım yönünden çok daha başarılıydı.Amat'ı henüz okuma fırsatı bulamadım, ama eminim onu da çok beğeneceğim..
Old 17-02-2008, 00:35   #7
Av.Cengiz Aladağ

İhsan Oktay Anar severlere müjde, yeni kitabı çıkmış: Suskunlar.
Birinci baskı tarihi Ekim 2007 yazıyor ama benim yeni haberim oldu.
Old 17-06-2008, 09:24   #8
D.emre

o güzel uslup,kendını de illa ki hikayenin içine yerleştirebilme başarısı,kitap okunup bittiğinde tadı damagınızda kalan bir lezzet..
Old 11-07-2008, 16:10   #9
dilek2007

İhsan oktay Anar'ın Puslu Kıtalar Atlası Ve Amat'ı okumuştum.Çok beğendim.Fantastik kitap severler için harika iki kitap..Diğer kitaplardan farklı kurguları var...
Old 09-06-2010, 21:47   #10
Aslı Aydın

Şu anda Puslu Kıtalar Atlası'nı okumaktayım ben de. Kitaba başladığında beni pek de sarmadığını söylesem yalan olmaz sanırım. Fakat sayfalar arasında ilerledikçe kendimi adeta farklı bir dünyanın içinde hissettim ve kitabın kapağını ne zaman açsam ve okumaya devam etsem sanki kitabın başından hiç kalkmamışım gibi de adapte olabildim. Henüz kitabı bitirmiş değilim fakat şimdiden çok etkilendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. En kısa zamanda İhsan Oktay Anar'ın diğer kitaplarını da edinip okumayı düşünüyorum.
Old 02-07-2010, 14:45   #11
g:)

mevcut kitaplarını okuduğum, yeni kitaplarını sabırsızlıkla beklediğim,önüme çıkan herkeseama herkese tavsiye ettiğim, ilerde adınn daha çok duyulacağına inandığım bambaşka yazar...
ama en beğendiklerim; puslu kıtalar atlası ve suskunlar...
Old 05-10-2010, 17:31   #12
enigma88

Puslu Kıtalar Atlası'nı yeni okudum.Gerçekten etkileyici bir dil.Bu devirde böyle bir hayalgücü beni çok şaşırttı.Bu kitap hakkında hem söyleyecek çok şey var hem de hiçbirşey yok gibi ilginç.
Old 06-11-2017, 09:20   #13
SHAyazılım

İhsan Oktay Anar'ın Efrasiyabın Hikayeleri kitabını da mutlaka okunmalı başlıklı kitaplarınıza eklemelisiniz. Dilinin gücü zenginliği ve başka bir hayatı yaşıyormuşsunuz hissiyatı veren hikayeleri günlük hayatın monotonluğundan sizi de sıyıracaktır.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi