Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

özürlü avukatların hakları ve özürlülerle ilgili konularda açılmış davalar

Yanıt
Old 31-07-2008, 22:47   #1
avsenanur

Varsayılan özürlü avukatların hakları ve özürlülerle ilgili konularda açılmış davalar

sevgili meslekdaşlarım,
ben bedensel özürlü bir avukatım özürlü hakları ve özürlülerle ilgili konularda açılmış davalar mevcut mudur? bilgi birikimlerinizi paylaşmak isterim.selamlar
Old 02-08-2008, 14:06   #2
Mecit Tav

Sayın meslektaşım,
Benimde bir gözüm görmediği için özellikle monooküler denen insanların hakları ve onlarla ilgili davalarla ilgiliyim.Danıştay'da açılan ve lehte sonuçlanan bir yönetmelik iptali davası olduğunu biliyorum.Bunun dışında herhangi birbilgim yok maalesef.Saygılarımla...
Old 02-08-2008, 22:14   #3
avsenanur

kıymetli meslekdaşım bana cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Özürlüler ile ilgili bir konularda davalarda duyarlı olalım hep birlikte.Teşekkürler bilmukabele saygılar..
Old 03-08-2008, 13:18   #4
bilenkişi

özürlü yasaları meslekleri değil özür derecelerini esas alır.engelliler .biz sitesinde başkan oturan boğanın yazılarını tıklarsanız bütün mevzuatı bulursunuz.
Old 03-08-2008, 14:22   #5
avsenanur

Alıntı:
Yazan bilenkişi
özürlü yasaları meslekleri değil özür derecelerini esas alır.engelliler .biz sitesinde başkan oturan boğanın yazılarını tıklarsanız bütün mevzuatı bulursunuz.
teşekkür ederim.saygılar
Old 30-09-2010, 10:38   #6
lawyer_721

Türkiyede haklarına kavuşmamış bir çok kesim var. inancı, mezhebi, ırkı nedeniyle ayrımcılığa uğrayanlarımız/mağdurlarımız çok fazla. engellileri de bu kapsamdda değerlendiriyorum.
diğer yandan her alanda olduğu gibi özürlüler ile ilgili de güzel gelişmeler oluyor.bu konuda;
BM Engelli Hakları Sözleşmesi,BM özürlü kişilerin haklarına dair bildiri gibi uluslararası metinler ve ayrıca iç hukukumuzdaki mevzuatta da özürlülere yeterli olmazsa da büyük oranda haklar sağlanmıştır.
uygulamada ise maalesef özürlüler bir çok sorunla karşılaşmaktadır. THS hukuk alanında bir çok yeniliklere imza attı, özürlülerle ilgili olarak ta bu başlık altında konuya duyarlı olan meslektaşlarımız görüşlerini paylaşsa iyi olur. saygılarımla
Old 01-10-2010, 09:13   #7
avsenanur

kıymetli meslektaşım öncelikle duyarlılığınıza çok teşekkür ediyorum ve sizinde söylediğiniz gibi tüm bu konuda duyarlı meslektaşlarımız bizlerle bilgi birikimlerini paylaşırsa birçok kişiye faydalı olmuş olacaktır.saygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi