Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Başlarken

Old 27-06-2006, 15:12   #1
Av. Bülent Sabri Akpunar

Varsayılan Başlarken

Herkese merhaba,

Uluslararası hukuk konusunda çalışan veya bu konuya ilgi duyan tüm arkadaşları çalışma grubunda aktif katılıma bekliyorum.

Saygılarımla
Old 27-06-2006, 19:33   #2
Tiocfaidh

Merhaba,

Henüz her hangi bir hukuk mesleğini icra etmeyen, fakülteden yeni mezun olmuş bir meslektaş adayınız olarak bu forum alanında yer almak istedim. Her ne kadar pratik deneyimim ve hukuk bilgim sizler kadar üst düzeyde olmasa da, elimden geldiğince Türkçe ve İngilizce kaynaklarda uluslararası hukukun işleyişini takip etmeye çalışıyorum.

Umarım bu bölümdeki çalışmalarınıza katkıda bulunabilir, bunu yaparken de kendi bilgi düzeyimi geliştirebilirim.

Teşekkürler
Old 02-07-2006, 20:53   #3
eygumus

sayın meslektaşlarım eğer kabul ederseniz bende sizinle beraber çalışmak isterim teşekkür ederim...
bence en kısa zamanda üzerinde çalışma yapacağımız alanı belirletyerek işe koyulmalıyız...
Old 02-07-2006, 21:00   #4
eygumus

bence ab nin tarihi üzerine geniş kapsamlı bir çalışmayla işe başlayabiliriz... belki ortaya güzel bir de referans eser çıkar...
Old 03-07-2006, 17:17   #5
codexa

Merhaba,
uluslar arası hukuk konusunda bir çalışma grubu oluştuğunu görmek beni oldukça heyecanlandırdı.Aranıza katılmak isterim.Hamburg Hukuk Fakültesi'nde başlayan ve Istanbul Hukuk'ta sona eren Hukuk Öğrenimim benim için aslında hiç sona ermedi.Yurt dışında yaşayan veya yurt dışı ile bağlantılı yurttaşlarımızın hukuki sorunlarına çözüm bulmaya ve tabi oluşmakta olan AB Hukuku'nda bağlayıcı Hukuk normlarını takibe çalışıyorum.
Bu sayfalarda sizlerle bilgi alışverişinde bulunmak çok zevkli bir uğraşı olacak.
Selam ve Saygılar
Old 08-07-2006, 20:21   #6
ahmetsacit

Merhaba, Uluslararası Hukuk, Milletlerarası Özel Hukuk ve AB Hukuku Çalışma Grubuna özellikle AB'ye uyum ve müzakerelerin fiili başlangıcı gibi konularda bilgi alışverişi yapmak adına katıldım.Gurubun işler halde olacağından umutluyum.Hepinize iyi çalışmalar..
Old 12-07-2006, 15:19   #7
ahmetsacit

Varsayılan Milletlerarası özel hukuka yeni uyarlama

Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanununu, uluslararası anlaşmalar ve Medeni Kanunla uyumlu hale getirmeyi amaçlayan kanun tasarısı, TBMM Başkanlığına sunuldu.
AA-Tasarıya göre, ifa sırasında gerçekleştirilen fiil ve işlemler ile malların korunmasına ilişkin tedbirler konusunda, işlem veya fiillerin yapıldığı ya da tedbirin alındığı ülke hukuku dikkate alınacak.
Haksız fiilden doğan borçlar, haksız fiilin işlendiği ülke hukukuna tabi olacak. Haksız fiilin işlendiği yer ile zararın meydana geldiği yerin farklı ülkelerde olması halinde, zararın meydana geldiği ülke hukuku uygulanacak. Haksız fiilden doğan borç ilişkisinin başka bir ülke ile daha sıkı ilişkili olması halinde bu ülke hukuku gözönüne alınacak. Haksız fiile veya sigorta sözleşmesine uygulanan hukuk imkan veriyorsa, zarar gören, talebini doğrudan doğruya sorumlunun sigortacısına karşı ileri sürebilecek.
Taraflar, haksız fiilin meydana gelmesinden sonra, uygulanacak hukuku açık olarak seçebilecek.
Kişilik haklarının, basın, radyo, televizyon gibi medya yoluyla internet veya diğer kitle iletişim araçları ile ihlalinden doğan taleplere, zarar görenin seçimine göre çeşitli alternatifler sunuluyor. Buna göre, zarar veren, zararın bu ülkede meydana geleceğini bilecek durumda ise zarar görenin yaşadığı ülke hukuku, zarar verenin işyeri veya mutad meskeninin bulunduğu ülke hukuku veya zarar veren, zararın bu ülkede meydana geleceğini bilecek durumda ise zararın meydana geldiği ülke hukuku uygulanacak.
Kişilik haklarının ihlalinde cevap hakkı, süreli yayınlarda, münhasıran baskının yapıldığı ya da programın yayınlandığı ülke hukukuna tabi olacak.
Haber X

Old 13-07-2006, 09:43   #8
kerim

eğer kabul ederseniz bir yıl boyunca ab tarihçesi ve gelişimini görmüş kardeşiniz olarak bende bu konuda çalışmak isterim
Old 14-07-2006, 11:34   #9
Dalina

Merhabalar,

Avrupa birligi hukuku ve politikasi alaninda ben de katilmak isterdim. Bu konuda yuksek lisans yaptim ve calismalarim var bircok konuda (yalniz cogunlukla ingilizce).

Bu gruptaki calismalari hakkinda bilgi veren olabilir mi? Suan ne asamada?

Tesekkurler
Old 01-07-2009, 22:26   #10
talha ulus. iliş.

merhaba
ben uluslararası ilişkiler bölümü ögrencisiyim. ama her hukukla ilgilenmişimdir ve ilgilenecegim de. bölümümü bitirdigimde hukukla ilgili bir alanda ugraşabilecegim de bu konuda bilgi alabilecegim bir site aradım. türk hukuk sitesinininde üyelikte bile bu kadar ciddi davranması çok hoşuma gitti. kabul ederseniz artık bende sizinle beraber calışmak istiyorum.benim size ne gibi bir faydam olur bilmiyorum ama her konuda yardımcı olmaya calışacagımın garantisini veriyorum.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi