Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma kesinleşmedi, başkasından kızı oldu bunun cezası yok mu?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-12-2010, 12:57   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma kesinleşmedi, başkasından kızı oldu bunun cezası yok mu?

ben severek ve kaçarak evlendigim 2 yıl evliligimi beni aldattıgı için.aldattıgı kızın yaşı küçük oldugu için.nikah yapmak zorundaymış.benden nikahı istedi.ben kabul etmedim elimden geleni yaptım.mahkeme açmış ben boşanmak istemedigimi söyledim.bi yıl kadar mahkememiz sürdü.ben mahkemedede söyledim beni aldattı diye.hakim şahit istedi.bende internette resimleri vardı.onları çıktısını alıp mahkemeye sundum.ama zina suç olmadıgı için bişey yapamadılar.ve boşanmamıza kara verdiler. 30 haziran 2009 da boşandım.bu evlilikten çocugum olmadı.olabilirdi ama eşim olacak insan istemedi.bu yüzden zaten iki tane çocugumu aldırttırdı bana.sonundada anlaşamadık boşandık.evliligimiz içinde parası olmadıgı için kendininde beş banka ya borcu oldugu için.benim kimligimi alıp kimlik bilgilerimle internetten adıma kredi kartında bulunmuş.eşya alabilmemiz için adıma kredi kartı çıkarttı.ben başta kabul etmedim.ama çalışırım öderim enazından şimdi bu sıkıntıdan kurtulalım deyip beni ikna etti kabul ettim.mahkemede söyledim ama hakim onu göz önünde bulundurmadı.başka dava açın dedi.bende ugraşmak istemedigimden konuyu kapattım.enazından tazminat ödesin.hem beni aldattı.hem kredi borcu üstüme kaldı.bunun acısını almak istedim.ama temyize götürmüş davayı.şimdi ordan sonuç bekliyorum.ve bu süre içinde o kızdan çocugu olmuş.7 aylık bi kızı.şimdi ben ist.da ikamet ediyorum.o marmariste.işe başlamak için muhtardan ikamet almam gerekti.ama 15 gün önce kaydımı nüfustan sildirip tekrar marmarise aldırmış.davamız temyizde oldugu için.hala karı koca sayılıyormuşuz.öyüzden buna hakkı varmış.şimdi ben ne yapabilirim .bunun bi suçu cezası yokmu.bu kara gelene kadar hep böyle kaydımı aldırtabilirmi.şimdi yine adıma kredi kartı çıkartabilir diye korkuyorum.marmariste onu herkes tanır.kimse ona bişey yapamıyor.bana yardımcı olun.bilginize ihtiyacım var.neden zina suç degil.o kıza neden ceza vermiyorlar.benim iki çocugumun ölümüne sebep oldu.yaşı şimdi ondokuz olmuştur.nasıl aileler varki kızlarını evli adama veriyorlar.eger hala karı koca sayılıyorsak bunlar cezasını çeksin istiyorum.biz aslında kocamla birbirimizi çok sevdik.6 sene evliligim böyle sonuçlanmamalıydı.hala seviyor bence o yüzden böyle benle ugraşıyor.şimdi kaydımı nasıl geri alacam.şimdiden teşekkür ederim.verdiginiz bilgiler için.
Old 23-12-2010, 10:56   #2
Av. Engin EKİCİ

Sayın Katılımcı;

Eşiniz adres değişikliğinizi yaparken boşanma davanız kesinleşmediğinden hukuken evli olmanızı gerekçe gösteriyor ancak sizinle evli iken bir başkasından çocuk sahibi olmakta herhangi bir sakınca görmüyor! Ayrıca sizi aldattığını söylediğiniz kızın yaşının küçük oluşu nedeniyle evlenmek zorunda olduğunu söylemesi de kötü niyetle yaklaştığı tek kişinin siz olmadığını göstermekte.

Zina suç olmaktan çıkarıldı ancak boşanma davasında sizin, eşiniz tarafından aldatıldığınızı (yani eşinizin zina yaptığını) ortaya koyan fotoğrafları mahkemeye sunmanıza engel bir durum yok. Bir eylemin suç teşkil edip etmemesi ayrı, boşanma nedeni olması ayrı konulardır.

Eşinizin sizin adınıza çıkardığı kredi kartları da imzanız bulunmadığından esasen sizi sorumluluk altına sokmaz ve hatta kredi kartını veren banka yetkililerinin sorumluluğu söz konusudur. İmzanız olmayan ve sizin adınıza tanzim edilmiş herhangi bir sözleşme sizi bağlamaz.

Eşinizin, evlilik birlikteliği yasal olarak devam ederken bir başkasıyla yaşadığı beraberlik ve sizin kürtaj yaptırmış olmanıza rağmen o kişiden çocuk sahibi olması gibi nedenlerle manevi tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Boşanma davasının başından itibaren avukat desteği almış olsanız (mesajınızdan avukatınız olmadığı sonucunu çıkardım) durum çok farklı olabilirdi. Birbiriyle bağlantılı olarak gerçekleşmiş birçok olay nedeniyle mutlaka avukat yardımı almanızı öneririm zira haklarınızı elde etmek açısından oldukça önemlidir. Maddi durumunuz elvermiyor ve şartları taşıyor iseniz baroya başvurarak ücretsiz avukat hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Saygılarımla..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04057908 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.