Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

BoŞanma Bİtmeden BaŞka Bİrİyle Bİrlİktelİk

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-12-2010, 13:45   #1
Konuk

Varsayılan BoŞanma Bİtmeden BaŞka Bİrİyle Bİrlİktelİk

İ ÇaliŞmalar Dİleyerek Sorumu Sormak İstİyorum BoŞanma Davamiz Yargitayda HenÜz Bİtmedİ 1.5 YaŞinda Bİ OĞlum Var ÇocuĞumun Babasinin Şu An BaŞka Bİrİyle Bİrlİkte OlduĞunu Beraber YaŞadiĞini SÖyleyenler Var Bu Yasalmidir EŞİme BoŞanma Esnasinda Maddİ Manevİ Tazmİnat Davasida AÇmiŞtim Sonra Tazmİnat VerİlmedİĞİ İÇİn Yargitaya GÖnderdİm Şİmdİ Bu Durumuda ÖĞrenmİŞ Olarak Yanİ EŞİn BaŞka Bİrİyle BİrlİktelİĞİ Tekrar Tazmİnat Davasi AÇabİlİrmİyİm Yada Ne Yapabİlİrİm
Old 21-12-2010, 21:17   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Boşanma davasının açılmasından sonraki olaylar, açılan davanın konusu değildir. Taraflar dava açtıklarında dava tarihine kadar olan olayları boşanma sebebi olarak göstermekte ve iddialarını kanıtlamaya çalışmaktadırlar.

Bu sebeple eşinizin dava sonrasında veya karar sonrasında başka biri ile beraber olmasının, bu davada tazminat konusu yapılamayacağı kanaatindeyim.

Ayrıca bir dava açmanızı engelleyen bir yasa hükmü yoktur. Ancak bu davada, boşanma davası açtığınız eşinizin kişilik ve sosyal haklarınızı zarara uğrattığı iddialarınızı kanıtlamanız gerekmektedir. Ayrıca hükmün sadece tazminata ilişkin kısmını temyiz ettiğinizden boşanma dosya yargıtaya gitmeden dahi kesinleşmiş durumdadır. Bu durumda da boşanma sonrası gelişen ilişki için tazminat davası açılamayacağı kanaatindeyim.

Bu sebeplerle, her hangi bir adım atmadan önce mutlaka bir avukattan doğrudan destek almanızı öneriyoruz.

Saygılarımızla,
Old 22-12-2010, 10:21   #3
Konuk

Varsayılan BoŞanmadan EŞİn BaŞka Bİrİle BİrlİktelİĞİ

TeŞekkÜr Edİyorum Ufuk Bey VerdİĞİnİz Bİlgİden Dolayi Ancak Ben Temyİz Ettİm Derken Sadece Tazmİnat Kismini DİĞİl BoŞanma Kisminida Temyİz Ettİm BoŞanma GerÇekleŞmedİ Yanİ Şu An Hala Resmİ Olarak Evlİyİm Ayrica KarŞi Tarafta Hem BoŞanma Hem Tazmİnat Kismin Temyİz Ettİ Hem BoŞanmayi Temyİz Edİp Hem Bu Şekİlde YaŞamasi SaÇma Bİde GerÇekten Çok MaĞdur Oldum Nafaka Falanda Verİlmedİ Kendİ İŞİm VarmiŞ Daha Önceden Dİe.. SonuÇta Gebe İken ÇalŞamiyacaktim Kapattim Bu Kadar MaĞdur OlmuŞken BebeĞİm Ve Ben Şİmdİ BÖyle Bİ Şİ Duyuyorum AnliyabİleceĞİnİzİ Umuyorum
Old 22-12-2010, 11:13   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın katılımcı,

Boşanma dosyanızın da birebir incelenmesi gerekir.

Boşanma davası açılması sonrası gelişen olaylar için ayrı bir tazminat davası açılabileceğini yukarıda da belirttim ancak davanın hukuki temeli ve davanın kabulü halinde mahkeme gerekçesi hukukun genel ilkeleri ve doğruları karşısında tartışmalı olacaktır. Davanın reddi de her zaman söz konusu olabilecektir. Oldukça fikir ayrılıkları bulunan sorununuz hakkında bir dava açmaya karar verir iseniz, mutlaka bir hukuk profesyonelinden yardım almalısınız.

Diğer yandan kararın temyiz gerekçeleriniz doğrultusunda bozulması halinde de davanın takibine avukatla devam etmenizi öneririm.

Saygılarımla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi