Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Yeni başlayan avukatlar için uygulamaya yönelik bilgiler

Yanıt
Old 02-10-2019, 13:42   #1
avukat.e

Varsayılan Yeni başlayan avukatlar için uygulamaya yönelik bilgiler

Sayın meslek büyüklerim,ben stajının sonuna gelmiş ve yakın zamanda inşallah ruhsatını alacak bir avukat adayıyım.
lakin staj dönemimi kişisel bazı sebeplerden dolayı oldukça verimsiz geçirdiğim için uygulamaya yönelik bilgim yok denecek seviyede.Bu durum benim için büyük bir endişeye sebep oluyor ve bu sebeple sizlerden yardım bekliyorum.
Özellikle hukuk ve ceza davaları için ayrı ayrı olmak üzere
-Duruşmaların nasıl ilerlediği
-Avukatın duruşmada nasıl savunma yapacağı,nasıl söz alacağı
-Sadece kendisine söz verildiğinde mi konuşabileceği ve nasıl soru soracağı
-Savunmasını ilk duruşmada mı yapması gerektiği
-Dilekçede belirtilen delillerin nasıl verileceği ve özellikle duruşmadan sonra ortaya çıkan delileri nasıl kullanacağı
konuları ilk aklıma gelenler.Bu çerçevede bilgi verirseniz çok mutlu olurum.
Bu kadar mı bilmiyorsun? diye düşünebilirsiniz.Ancak şu an azından endişelerimi yenmek ve bir şeyleri öğrenmek için çaba sarfetmeye çalışıyorum.Bunları etrafımdaki avukatlara soramam zaten sorsam bile "BİRAZ SABRET..İŞİN İÇİNE GİRİNCE HEPSİNİ ÖĞRENECEKSİN ZATEN.."minvalinde cavplar alıyorum.Ancak ben bu şekilde başlamak istemiyorum ve ne yazık ki yüzme bilmeden denizin ortasına bırakılmış gibiyim ve bu sebeple hoşgörünüze de sığınarak hem kendim hem de benimle aynı durumda olan arkadaşlarım için yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.
Old 02-10-2019, 15:19   #2
mkhukuk

değerli meslektaşım
her hukukçunun kendi tecrübesi farklıdır. Benim tavsiyem bol bol duruşma izlemeniz yönünde. Saydığınız her şeyin cevabını duruşma izlerken bulabilirsiniz. gidin adliyeye , bir gün hukuk bir gün ceza . 1 ay izleseniz yeter. sorularınıza cevap bulursunuz
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi