Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Telekom Grevİ

Yanıt
Old 09-11-2007, 12:41   #1
advocate_demos

Varsayılan Telekom Grevİ

Türk Telekomun yaptığı grevden dolayı, bütün işleri telefonla olan tüpçü bir müvekkilin ciddi zararı mevcut tazminat davası açılabilirmi? İhtiyati tedbir istenebilirmi? Dava Tüketici mahkemesi safatıyla Asliye hukuk mahkemesinde mi açılır? Değerli meslektaşlar bana bir yol gösterirse çok sevinirim.Ayrıca içtihat varmı? Saygılar diliyorum..
Old 23-11-2007, 21:33   #2
PINAR YILMAZ

Valla hangi yola başvurmamız gerektiğini bilmiyorum.Ama bugün üzerime kayıtlı sabit telefon hattını kapattırmak için telekoma gittim.Grev var hiç bir işlem yapmıyoruz dediler.Zorla dilekçemi verdim ama kapatmıycaklar sanırım.Üç günlük süre belirttim dilekçede.Üç gün sonra artık hakkımı nerde arıycam bilemiyorum.SAygılar..
Old 26-11-2007, 08:58   #3
Ahmet69

Varsayılan Tüketiciler Telekoma Dava Açmaya Hazırlanıyor.

Tüketiciler, Telekom'u mahkemeye vermeye hazırlanıyorTürk Telekom'da 1 ayı aşan grev nedeniyle mağdur olan vatandaşlar, almadıkları hizmetlerin faturadan silinmesi için tüketici derneklerine şikayet yağdırıyor. Türk Telekom'dan vermediği hizmeti faturalardan düşmesini isteyen tüketiciyi koruma dernekleri ise aksi durumda konuyu adli makamlara taşımayı planlıyor. document.write('');document.write('');document.wri te('');document.write('');document.write('');docum ent.write('');Türk Telekom'da 16 Ekim'de başlayan grev bir ayını doldurdu. Bu süreçte Türk Telekom'un iletişim altyapısına sayısız sabotajlar düzenlendi. Saldırılar nedeniyle birçok şehirde iletişimde kesintiler yaşandı. Grev süresi bir ayı aşarken Türk Telekom da aylık olarak ücretlendirdiği hizmetlerin faturalarını abonelerine hiçbir iletişim kesintisi yaşanmamış gibi gönderdi. Buna tepki gösteren birçok vatandaş, tüketici koruma derneklerine koştu. Şikâyette bulunan tüketicilere göre, Türk Telekom AŞ yaşanan bu süreçte hizmet veremediği tüketicilerden 7,90 ile 20,41 YTL arasında sabit ücret, buna bağlı çalışmayan ADSL hizmetinden ise 39,20 ile 65,42 YTL arasında haksız yere ücret talep ediyor. TÜKO-BİR Başkanı Birsen Koca, Türk Telekom abonelerinden yeni faturaların gelmesiyle birlikte birçok şikayet aldıklarını söyledi. Şikayet telefonlarına yetişmekte güçlük çektiklerini belirten Koca, "Onlarca telefon geliyor. Vatandaşımız bu konuda oldukça mağdur edilmiş durumda. Türk Telekom'un gereğini yapmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.
Old 02-12-2007, 22:34   #4
PINAR YILMAZ

Varsayılan Sabit telefonsuz internet

Kocaeli Tüketici Hakem Heyeti'nin bir kaç ay önce verdiği bir karara göre artık ASDL hizmetinden yararlanmak için sabit telefon bağlatmak gerekmiyor.Çünkü internet telefonsuz da çalışabiliyor.Ben de bu kararı da dilekçeme ekleyerek telekoma başvurmuştum.Bir hafta önce.Grev bitince işleme koyarız dediler.Uzlaşma sağlandığı için işleme koymuşlar.Şimdi telefon hattım kapandı ama internetim var.Ev telefonu kullanmadığı halde sırf internet için boşu boşuna 12 YTL vergi ödeyenlere duyurulur.Saygılar...
Old 02-12-2007, 22:42   #5
PINAR YILMAZ

Varsayılan söz konusu karar

T.C.
KOCAELİ VALİLİĞİ
SANAYİ VE TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ
Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti Başkanlığı

Karar No : 5/14
Karar Tarihi : 12/03/2007

KARAR

Başkan Üye Üye Üye Üye
Ferahi Konukoğlu Necla Mumcu Uğur Güngör Mehmet Akın Halil İbrahim Şişman
Sanayi ve Tic. İl İzmit B.Belediyesi Kocaeli Barosu Avukatı Türksavder İTO Yönetim Kurulu üyesi
Müdürlüğü Şube Müdürü Zabıta Memuru

Raportör : Perihan Yapar
Dosya No : 2007/87
Şikayet eden Y.A. derince/ KOCAELİ

Şikayet edilen : KOCAELİ İL TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ ALEMDAR TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ İZMİT

Şikayet konusu : Tüketicinin 233 45 45 nolu telefon hattı üzerinden çalışan 1878011035P nolu ADSL hakkındaki şikayeti

Şikayet tarihi : 25/01/2007

Olayın özeti : Tüketici 233 xx xx nolu telefon hattı üzerinden çalışan 1878011035P nolu ADSL hattını kullandığını , ADSL hizmetinden yararlanabilmek için telefon hizmetini de satın almak zorunda olduğunu, ancak DSL hizmetinin bakır devreler üzerinden iletilen hizmetlerden olduğunu , Türk Telekom'un mevcut, ADSL-DSL-G.SHDSL alt yapısının sabit telefon olmadan da bu hizmetleri vermeye elverişli olduğunu, kullanmadığı halde sabit telefon hattına minimum 1200 kontör karşılığı ücret ödediğini, sabit hattın iptal edilerek ADSL hizmetini alabilmeyi talep etmektedir.

Şikayet edilenin savunmasının özeti : Savunma yapmamıştır

İnceleme ve gerekçe : 4822 Sayılı Kanun ile değişik 4077 Sayılı Tüketicinin korunması kanununun 5. maddesi "Aksine bir teamül, ticari örf veya adet yoksa , satıcı bir mal veya hizmetin satışını o mal veya hizmetin kendisi tarafından belirlenen miktar, sayı veya ebat gibi koşullara yada başka bir mal veya hizmetin satın alınmasına bağlı kılamaz." Hükmü yer almaktadır. Tüketici Derince de ikamet etmektedir. Tüketicinin şikayeti 12/02/2007 tarihli Hakem Heyetinde görüşülmüş olup, telefon hattı olmadan ADSL'nin kullanıp kullanılamayacağı teknik rapor istenmesine ara karar verilmişti, Sabit telefon olmadan da ADSL kullanımının mümkün olduğu, Türk Telekom'un alt yapısının da müsait olduğu bildirilmiştir

Hüküm : Tüketici Yunus ABDULLAHOĞLU un 235 xx xx telefon hattı üzerinden çalışan 1878011035P nolu ADSL hattı hakkındaki şikayeti görüşülmüş olup, bilirkişinin teknik raporunda Türk Telekom un altyapısının sabit telefon olmadan da kullanıma müsait olduğu bildirilmiştir. Bu yüzden 4077 Sayılı kanunun 5. maddesi gereğince bir mal veya hizmetin satışı, başka mal veya hizmetin satın alınmasına bağlanamayacağından, tüketicinin telefon hattının iptali talebinin haklılığına, Türk Telekom un hattı iptal etmesine ve kararın taraflara tebliğine, tüketici mahkemesine itirazı kabil olmak üzere oy birliği ile karar verildi
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi