Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

şikayetimi geri aldım , eşim ceza alsın istemiyorum.

Konuyu Kilitleyin
Old 19-08-2011, 14:55   #1
Konuk

Varsayılan şikayetimi geri aldım , eşim ceza alsın istemiyorum.

sayın yetkili;Eşimle 2004 te kavga ettik ve şikayetçi olmuştum. Tabi ilk defa olmasından dolayı para cezası çıkmıştı. Aradan 7 yıl geçti. 2 ay önce eşim beni alkollüyken dövdü ve bende rapor aldım ve şikayetçi oldum. Daha sonra da bir daha yapmayacağına inandığım için eşimi affettim ve şikayetimi geri aldım. 16 Aralık 2011 de mahkememiz var. 2. bir defa daha böyle bir olay karşısında Durumumuz ne olur. Eşimi çok seviyorum, ceza alsın istemiyorum.Ayrıca 12 yaşında bir de oğlum var. Eğer ceza alırsa bu durumdan çok etkilenir. Evliliğimiz de bu sefer biter.Ne yapabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum. Lütfen bana acilen cevap verin.
İlginize şimdiden teşekkür ediyorum.
Old 19-08-2011, 23:08   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Hem şiddete maruz kalıp hem de şiddet uygulamanın sonuçlarından kendinizi sorumlu hissetmeniz gerekmez.Hata yapan ,suç işleyen ve evliliğin sona ermesine yol açabilecek kusurlu eylemler sizin değil,eşinizin davranışlarıdır.

Aile içi şiddet çok yaygın ve süreklidir.Şiddet mağdurları eğer nasılsa şikayet etmişlerse ,şiddet uygulayan tarafından şikayetten vazgeçmesi için yeniden baskıya maruz kalmaktadır.

Bunu gözeten yasa koyucu aile içi şiddetin şikayetten vazgeçilse bile kamu adına ceza davasını sürdürmeyi kararlaştırmıştır.

Bu nedenle eşinizin ceza yargılaması siz şikayetten vazgeçseniz dahi devam edecektir.Sizin eşinizin cezalandırılmaması için yapacağınız bir şey yok.

Ama eşinizin bu ceza yargılaması ve sonuçlarından öğrenmesi gereken pek çok öğrenmesi olmalıdır.

Hele çocukların şiddet ortamında bulunarak şiddete tanık olmaya zorlanmasının çocuk için yaratacağı travmatik etki hiç bir zaman görmezden gelinmemelidir.

Mevcut ve muhtemel şiddet durumunda bir avukata doprudan başvurmanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi