Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

özel hastanede sgk lı hastaya ücretli stent takılması

Yanıt
Old 09-06-2014, 21:48   #1
emre cool

Varsayılan özel hastanede sgk lı hastaya ücretli stent takılması

merhabalar , 3 gün önce babam kalp rahatsızlığı dolayısıyla acil olarak xxx ssk hastanesinde götürüldü , burada yapılan tetkiklerde 3 damarının tıkalı olduğu anlaşıldı , ssk hastanesi burada yerimiz yok bahanesiyle xx hastanesine sevketti . burada 1 damara anjiyo yapılarak 2 adet stent takıldı , hasta bir gece hastanede kaldı 1200 tl lik bir fatura çıkartarak bize ödettirdiler ,kendileri stent takılmasının ücretli olduğunu belirttiler , ancak daha sonrasında ben bunun sgk tarafından karşılandığını okudum , bu konuyla ilgili beni bilgilendirip hangi hukuki işlemleri yapabileceğimi söylermisiniz ?
Old 13-06-2014, 20:43   #2
Dr.DOGRAMACI

Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun.

Acil kardiyovasküler cerrahiler özel hastanede de yapılsa ilave ücret alınmayacak hallerdendir. Buna rağmen ilave ücret almaları uygunsuzdur.
Bu sebeple ücreti ödediğinize dair fatura, belge vs alın ve hastanenin hasta hakları birimi ile görüşün paranızı iade etmezlerse SGK'ya şikayet edeceğinizi belirtin.
Eğer olumlu bir netice alamazsanız SGK'ya fatura eki ile yazılı şikayette bulunun.
SGK gerekli yönlendirmeyi yapacaktır.
Old 26-12-2017, 20:26   #3
Konuk

Varsayılan Özel

İyi akşamlar hocam devlet hastanesinden özel hastaneye sevk edildi hastamız stent takılmak ve özel khastane 4500 TL masraf çıkardı bununla ilgili bir bilgi alabilirmiyim ne yapmalıyız
Old 28-12-2017, 14:49   #4
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
İyi akşamlar hocam devlet hastanesinden özel hastaneye sevk edildi hastamız stent takılmak ve özel khastane 4500 TL masraf çıkardı bununla ilgili bir bilgi alabilirmiyim ne yapmalıyız
------------------------------------------------------
Sayın KONUK,
İlettiğiniz konu ile benzer bir vaka için Sn.Dr.DOĞRAMACI'nin yazdığı öneriyi aşağıda tekrar iletiyorum.

Alıntı:
"Acil kardiyovasküler cerrahiler özel hastanede de yapılsa ilave ücret alınmayacak hallerdendir. Buna rağmen ilave ücret almaları uygunsuzdur.
Bu sebeple ücreti ödediğinize dair fatura, belge vs alın ve hastanenin hasta hakları birimi ile görüşün paranızı iade etmezlerse SGK'ya şikayet edeceğinizi belirtin.
Eğer olumlu bir netice alamazsanız SGK'ya fatura eki ile yazılı şikayette bulunun.SGK gerekli yönlendirmeyi yapacaktır.
"

Acil şifalar dileklerimle.
Old 30-12-2018, 20:36   #5
Konuk-- Ahmet Oktay

Karar Ozel hastanede SGK li hastaya stend takilmasi ve tedavisi

Sayin Dogramaci.
2 yil once Ozel hastaneye gittim. (30 Aralik 2016 da) Doktor kontrulundan sonra hastaneye acil olarak yatmam gerektigini ve Anjiyo olmami ve sonuclarina bakilarak operasyona karar vereceklerdi. Ben Durumumu hatirlamiyorum. O gece operasyona 6 adet stend takilmis yaklasik 3 gun hastanede kaldim ve taburcu oldum. Bizden 15 000 TL ucret almislar. Esimde esten dosttan bularak bunu odemis. Ben emekliydim. Uzun suredir hiper tansiyon tedavisi goruyorum. Tabiki hukuki anlam da bu konularda bilgimiz yok. Daha yeni yeni toparlaniyorum. Sonra bir yerlerde bir yazinizi okudum.
Bu benden alinan 15 000 tl yi iade alacagim hakkinda bir bilgi olustu bende. Bu konu hakkinda bilgilendiriseniz sevinirim. Saygilat
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi