Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanmak/Şiddet Nedeni İle Cesaretsiz ve Güçsüz

Konuyu Kilitleyin
Old 12-11-2011, 00:44   #1
Konuk kadersiz

Varsayılan Boşanmak/Şiddet Nedeni İle Cesaretsiz ve Güçsüz

ben 9 yıllık evliyim 3 tane cocugum var 2 kız bir erkek 5 yasında kızım 18 aylık kızım 3 aylık oglum var eşimdem ayrılmak istiyorum şiddet asagılama onurumla haysiyetimle oymama insanlar içinde küçültüçü davranış ilgisizlik yalan sözünde durmama her sey var caresiz oldugum için nasıl ayrılacagımı bilemiyorum tek sucum temeli saglam olmayan bir evlilikten 3 tane cocuk yapmak cok pişmanım ama 1 tanesi hariç digerleri isteyerek olmadıartık eşimin davranışlarını kaldıramıyorum benimle hiç ilgilenmez eve kapanmış bir durumdayım o sürekli evde bilgisayar basında bende iş güç cocuklar herseyimi kaybettim sevgimi özgüvenimi kadınlıgımı onurumu kendime olan saygımı kendimi beş para etmez degersiz cahil cirkin konuşmyı bilmiyormuş gibi kendimi hiç iyi göremez oldum ben eskiden byle degildim onun bana olan davranişları ve sözleri karsısında kendimi öyle grür oldum caresizim cocuklarımdan ayrılmak istemiyorum cocukları alsam maddiyat yok eşimlede artık beraber olmak istemiyorum ne yapacagımı bilemiyorum lütfen bana fikir verin ne yapmayalım cok caresizim ne yapmam gerekir yardımcı olun lütfen bana akıl ve fikirlerinizi bekliyorum şimdiden tesekkür ederim
Old 12-11-2011, 10:12   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk kadersiz
ben 9 yıllık evliyim 3 tane cocugum var 2 kız bir erkek 5 yasında kızım 18 aylık kızım 3 aylık oglum var eşimdem ayrılmak istiyorum şiddet asagılama onurumla haysiyetimle oymama insanlar içinde küçültüçü davranış ilgisizlik yalan sözünde durmama her sey var caresiz oldugum için nasıl ayrılacagımı bilemiyorum tek sucum temeli saglam olmayan bir evlilikten 3 tane cocuk yapmak cok pişmanım ama 1 tanesi hariç digerleri isteyerek olmadıartık eşimin davranışlarını kaldıramıyorum benimle hiç ilgilenmez eve kapanmış bir durumdayım o sürekli evde bilgisayar basında bende iş güç cocuklar herseyimi kaybettim sevgimi özgüvenimi kadınlıgımı onurumu kendime olan saygımı kendimi beş para etmez degersiz cahil cirkin konuşmyı bilmiyormuş gibi kendimi hiç iyi göremez oldum ben eskiden byle degildim onun bana olan davranişları ve sözleri karsısında kendimi öyle grür oldum caresizim cocuklarımdan ayrılmak istemiyorum cocukları alsam maddiyat yok eşimlede artık beraber olmak istemiyorum ne yapacagımı bilemiyorum lütfen bana fikir verin ne yapmayalım cok caresizim ne yapmam gerekir yardımcı olun lütfen bana akıl ve fikirlerinizi bekliyorum şimdiden tesekkür ederim

Sayın konuk,
Şiddet, hakaret, aşağılama gibi davranışlar boşanma nedenidir. Aynı davada tazminat ve nafaka talep edebilirsiniz. Ayrıca şiddet uygulayan eşin evden uzaklaştırılmasını talep edebilirsiniz.
Boşanmaya karar verdiyseniz aradığınız gücü bir avukatın doğrudan hukuki yardımı ile bulabilir, tüm haklarınızı öğrenir ve haklarınızı etkin olarak kullanabilirsiniz. Maddi durumunuz elverişsiz ise bulunduğunuz ildeki Baro'ya başvurarak ücreti devletçe ödenen bir avukat atanmasını isteme hakkınız var. Her durumda profesyonel hukuki yardım almanızı öneririz.
Old 12-11-2011, 10:18   #3
kezzy

Sayın katılımcı;
Sayın Av. Cengiz Aladağ'a katılmakla birlikte ek olarak;
Açtığınız boşanma davasında, boşanmaya yol açan olaylarda eşinizin KUSURLU olduğunu kanıtlamalısınız. En yakın akrabalarınız dahil şahit delilinden ve varsa yazılı delillerden yararlanabilirsiniz.

Boşanma davası ile birlikte maddi ve manevi tazminat, çocukların velayetini, çocuklar ve kendiniz için öncesinde TEDBİR, kararın kesinleşmesinden sonra ise YOKSULLUK ve İŞTİRAK nafakaları olarak devamını isteyebilirsiniz.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan DOĞRUDAN hukuki destek almanız gerektiğini önemle hatırlatırız.

Kahdeme gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi