Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Daha Önce Sulh Cezada Hükmün Geri Bırakılmasının Yeni Mahkumiyete Etkisi

Konuyu Kilitleyin
Old 10-11-2011, 08:58   #1
Konuk emine

Varsayılan Daha Önce Sulh Cezada Hükmün Geri Bırakılmasının Yeni Mahkumiyete Etkisi

eşimin daha önceki eşinden hükmün geri bırakılması vardı eşim bana hamileyken bana darp yapmıştı rapor aldım ama şikayetçi olmamıştım beş ay geçtikten sonra eşim beni evden beni kovmuştu bende evden kavmasından dolayı şikayetçi olmuştum ve mahkeme oldu ben makemede şikayetçi degilim dedim hakim eşime para cezası verdi daha eşimle evde sadece agız dalaşı yaptık komşular sesten rahatsız olmuş bizde karakola gittik ben şikayetçi olmadım mahkeme oldu şikayetçi olmadım eşim makkemeye gelmedi ben mahkemeye gitmicem eşim gitcek yine para cezası mı alır yoksa hüküm gerimi bırakılır
Old 10-11-2011, 13:34   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk emine
eşimin daha önceki eşinden hükmün geri bırakılması vardı eşim bana hamileyken bana darp yapmıştı rapor aldım ama şikayetçi olmamıştım beş ay geçtikten sonra eşim beni evden beni kovmuştu bende evden kavmasından dolayı şikayetçi olmuştum ve mahkeme oldu ben makemede şikayetçi degilim dedim hakim eşime para cezası verdi daha eşimle evde sadece agız dalaşı yaptık komşular sesten rahatsız olmuş bizde karakola gittik ben şikayetçi olmadım mahkeme oldu şikayetçi olmadım eşim makkemeye gelmedi ben mahkemeye gitmicem eşim gitcek yine para cezası mı alır yoksa hüküm gerimi bırakılır

Anlatımınıza göre darp, yaralam vs. yok; sadece karşılıklı hakaret var. Eğer öyleyse, şikayetten vazgeçmeniz halinde dava düşürülür. Ancak açılmış bir davadan söz etmektesiniz. Ya burada eksik ifade ediyorsunuz, ya da karakoldaki ifadenizde farklılık bulunmaktadır. Benzer konuya aşağıdaki linkte de cevap vermiştim.

Durumunuzu aydınlığa kavuştırmak için bir avukattan profesyonel destek alınız.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=50980
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi