Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanmayı Düşünüyorum.Sigara İçmek Velayeti Etkiler Mi?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-11-2011, 09:59   #1
Konuk

Varsayılan Boşanmayı Düşünüyorum.Sigara İçmek Velayeti Etkiler Mi?

merhaba. ben üç senelik evliyim, birbuçuk yaşında bir kızım var. eşimle birbirimizi çok severek evlendik ancak evliliğimiz sorunlu başladı. ailelerinn yaşattığı olumsuzluklar nedeniyle ilişkimiz çok yıprandı. artık birbirimize tahammülümüz kalmamış. sevgi ve saygı da malesef bitmiş. eşim anlaşması zor, idare edilmesi zor bir insan. ufak tefek şeylerden bile sorun çıkarıp büyütebiliyor. benim bir tek açığımı sürekli bana karşı kullanıyor. ben evlenmeden önce sigara içiyoürdum. ve daha sonrasında da bırakamadım. sadece çocuğma hamileyken ve emzirirken içmedim. daha sonra tekkar başladım. şuanda bırakamıyorum. ciddi psikolojik sorunlar yaşadığmıı düşünüyorum. eşim açık bulamayınca herşeyi sigaraya bağlıyor. ben evimde sigara içmiyorum. hatta sigara içitkten sonra kıyafetlerimi değiştirip, elimi yüzümü yıkayıp dişlerimi fırçalıyorum. çocuğuma bunu yansıtmamaya çalışıyorum. ama eşim bizim sorunlarımızın bundan kaynaklandığını savunuyor. ben öyle olduğunu düşünmüyorum çünkü kendiside içiyordu. aylar önce bıraktı. tamam çocuk çok önemli onun bundan etkilenmesini istemiyorum ama bu kavga sebebi de olmamalı. ben eşimden ayırlamak istiyorum ama bunu gerçekleştirecek gücü bulamıyorum kendimde. şuan boşanmak istesem çocuğu eşim alır diye korkuyorum. ben şuan çalışan bir anneyim. durumum ne olur cavap verirseniz sevinriim.
Old 10-11-2011, 11:57   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba. ben üç senelik evliyim, birbuçuk yaşında bir kızım var. eşimle birbirimizi çok severek evlendik ancak evliliğimiz sorunlu başladı. ailelerinn yaşattığı olumsuzluklar nedeniyle ilişkimiz çok yıprandı. artık birbirimize tahammülümüz kalmamış. sevgi ve saygı da malesef bitmiş. eşim anlaşması zor, idare edilmesi zor bir insan. ufak tefek şeylerden bile sorun çıkarıp büyütebiliyor. benim bir tek açığımı sürekli bana karşı kullanıyor. ben evlenmeden önce sigara içiyoürdum. ve daha sonrasında da bırakamadım. sadece çocuğma hamileyken ve emzirirken içmedim. daha sonra tekkar başladım. şuanda bırakamıyorum. ciddi psikolojik sorunlar yaşadığmıı düşünüyorum. eşim açık bulamayınca herşeyi sigaraya bağlıyor. ben evimde sigara içmiyorum. hatta sigara içitkten sonra kıyafetlerimi değiştirip, elimi yüzümü yıkayıp dişlerimi fırçalıyorum. çocuğuma bunu yansıtmamaya çalışıyorum. ama eşim bizim sorunlarımızın bundan kaynaklandığını savunuyor. ben öyle olduğunu düşünmüyorum çünkü kendiside içiyordu. aylar önce bıraktı. tamam çocuk çok önemli onun bundan etkilenmesini istemiyorum ama bu kavga sebebi de olmamalı. ben eşimden ayırlamak istiyorum ama bunu gerçekleştirecek gücü bulamıyorum kendimde. şuan boşanmak istesem çocuğu eşim alır diye korkuyorum. ben şuan çalışan bir anneyim. durumum ne olur cavap verirseniz sevinriim.

İtiraf edeyim ki, böyle bir boşanma sebebi görmedim, duymadım. Sadece bu nedene dayanarak açılacak bir boşanma davası red olur. Hele mesajınızda koyulaştırdığım bölümdeki gibi davranıyorsanız kesinlikle red edilir. Çocuğunuz anne bakım ve şefkatine muhtaç yaştadır. Olağan dışı koşullar oluşmadan velayet anneden alınmaz. Yazdığınız sebep ise, olağan dışı değildir.

Hukuki sorunlarınızı bir avukat vasıtasıyla hallederseniz, hak kaybına uğramazsınız.
Old 10-11-2011, 16:33   #3
Av.H.Sancar KARACA

Boşanmak için 9-10 ayrı neden mevcut ise, bu da 11.si olur. Velayetin verilmesinde ise, belki sondan iki-üç sıra öncesine denk gelir gibi.
Kısacası, sözü edilen husus tek başına belirleyici olmaz.
Sayın ERGİN'İN görüşüne katılmamak mümkün değil.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi