Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bosanma davasi ve avukatlarin 3 kisi bilgilerine ulasabilmesi

Konuyu Kilitleyin
Old 25-09-2018, 21:33   #1
Konuk

Varsayılan bosanma davasi ve avukatlarin 3 kisi bilgilerine ulasabilmesi

merhaba

avukatim olmadan devam eden bir bosanma davamiz var ve bu kasimda karar durusmasi olacak. ortak cocugumuzun velayeti de sozkonusu. dosya kapsaminda baba nin alma ihtimali yuksek gorunuyor.

burada sormak istedigim bir konu var.
bugun bi internet sitesinde avukatlarin vekili olmadigi 3 kisilerinde hakkinda acilmis baska bir davasi olup olmadigini gorebildigini okudum. esim kisa sure once bir feto sorusturmasi gecirdigini yakin cevresinden ogrendim. hatta nezarette kalmis 1 hafta.

burada

bu konuyu arastirmak istiyorum ve avukat tutsam esim hakkinda acilmis dava varmi nasil ogrenebilir ogrenebilirse detay gorebilir mi? yani dava konusunu. cunku dava acilmamista olabilir ve yanlis bir hareket yapmak istemiyorum.

ayrica feto den dava acilmissada daha durusma olmamistir diye dusunuyorum. suan tutukluda deil. eger acilan bir ceza davasi varsa ve ceza davasinda hic durusma olmadan ben esim hakkinda feto davasi acildigi gerekcesiyle aile mahkemesindrn velayetin babaya verilmemesini ve bu sebeple bana verilmesini isteyebilirmiyim?

cocugumun velayetini vermek istemiyorum. yardimci olabilirmisiniz. degerli bilgileriniz icin simdiden tesekkurler
Old 03-10-2018, 09:12   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba

avukatim olmadan devam eden bir bosanma davamiz var ve bu kasimda karar durusmasi olacak. ortak cocugumuzun velayeti de sozkonusu. dosya kapsaminda baba nin alma ihtimali yuksek gorunuyor.

burada sormak istedigim bir konu var.
bugun bi internet sitesinde avukatlarin vekili olmadigi 3 kisilerinde hakkinda acilmis baska bir davasi olup olmadigini gorebildigini okudum. esim kisa sure once bir feto sorusturmasi gecirdigini yakin cevresinden ogrendim. hatta nezarette kalmis 1 hafta.

burada

bu konuyu arastirmak istiyorum ve avukat tutsam esim hakkinda acilmis dava varmi nasil ogrenebilir ogrenebilirse detay gorebilir mi? yani dava konusunu. cunku dava acilmamista olabilir ve yanlis bir hareket yapmak istemiyorum.

ayrica feto den dava acilmissada daha durusma olmamistir diye dusunuyorum. suan tutukluda deil. eger acilan bir ceza davasi varsa ve ceza davasinda hic durusma olmadan ben esim hakkinda feto davasi acildigi gerekcesiyle aile mahkemesindrn velayetin babaya verilmemesini ve bu sebeple bana verilmesini isteyebilirmiyim?

cocugumun velayetini vermek istemiyorum. yardimci olabilirmisiniz. degerli bilgileriniz icin simdiden tesekkurler

Sayın konuk,
Boşanma davalarında velayet hususu, çocuğun üstün yararına göre şekillenir. Başta çocuğun yaşı olmak üzere birçok faktör velayetin belirlenmesinde önemlidir. Davanızı bir avukatla birlikte yürütmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca avukatların delil toplama hakları bulunduğundan, bu durum da davadaki taleplerinizi elde etme konusunda şansınızı arttıracaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi