Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yüksek Hukuk Eğitimi Hukukta yüksek lisans ve doktora eğitimi ile ilgili konular

Anadolu Üniversitesi'nde Yüksek Lisans Eğitimi

Yanıt
Old 17-04-2009, 13:18   #1
Av. Burcu Polat

Varsayılan Anadolu Üniversitesi'nde Yüksek Lisans Eğitimi

Merhabalar, ben anadolu üni hukuk fak. son sınıf öğrencisiyim.Kendi okulumda yüksek lisans yapmak istiyorum,öğrendiğim kadarıyla mezuniyet notunun %30'u, ALES puanının %50'si, KPDS puanının %10 u alınıyor.10 Mayıs'taki ALES'e başvuruda bulundum, çalışmalara devam ediyorum ve zorlanmadan 80 üstü bir puan alacağımı düşünüyorum.Yaklaşık mezuniyet ortalamam 3.00 olacak;ancak anadolu lisesinde iyi bir ingilizce eğitimi almış olmama rağmen tekrar etmediğim için ingilizcyi unuttum ve kpds'ye başvuruda bulunmadım.Bu şartlar altında anadolu üniversitesindeki yüksek lisans eğitimi, şartları, sözlü sınav olup olmadığı, aynı okuldan mezun olmamın ve hocaları tanıyor olmamın bana ne gibi etkileri olacağı hususunda yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum.Sadece Anadolu Üni. açısından değil genel olarak yüksek lisans eğitiminin katkıları hakkında da fikirlerinizi bekliyorum ve son olarak ceza hukuku, icra iflas hukuku ve medeni usul hukuku dallarını düşünüyorum, bu konudaki düşünceleriniz neler, alan tercihi nasıl yapılıyor hiçbir fikrim yok..
Old 27-11-2009, 14:30   #2
ezgicirak

Varsayılan merhaba

merhaba bende henüz bu sene başladım birinci sınıf öğrencisiyim anadolu üniversitesinde fakat hukuk fakültesine girerken tek amacım akademisyen olmaktı.bende en çok dil konusunda güveniyorum kendime almanca, ingilizce ve fransızca biliyorum.ales de öss gibi bir sınav sanıyorum onda da fazla zorlanacağımı sanmıyorum.henüz transkriptim bile yok ilk vizeler olduk mükemmel olmasa da kötü değildi sınavlarım.beni endişelendiren konu ise hocaların mülakattaki tutumu ve okulda gözlemlediğim kadarıyla her ne kadar olduğunu düşünmesemde bazı hocaların deyim yerindeyse çanta taşıyıcısı olmak gibi bir durum söz konusu olabilir mi?
Old 28-11-2009, 21:02   #3
üye30519

Anadolu Üniversitesi sözlü mülakat yapmıyor diye okumuştum. Yani en son alımda mülakat yapılmadı veya yapılmayacak bunu biliyorum. Ama tabi kesin bir kural da yok. Bir sene mülakat olabilir, diğer sene olmayabilir.
Old 27-01-2010, 22:54   #4
üye24702

ceza, icra iflas, medeni usul oldukça geniş bi skala olmuş sanki ozan hocanın dert yanmalarından bildiğim kadarıyla anadolu hukukta mülakat yok. her ne kadar torpile kurban edildiği için kızsak da mülakat önemli ve hakkı verilerek yapılırsa gerekli. Av. Burcu Bolat ın da söylediği gibi ales, dil, ortalama yeterli oluyor. ve bu kriterlerden de görüldüğü gibi hukukla ilgili olan tek kıstas not ortalaması.
Old 20-11-2012, 19:16   #5
Aslı Aydın

Anadolu Üniversitesi'nde kamu hukuku alanında yüksek lisans yapan var mı acaba?
Old 28-10-2013, 15:43   #6
Fiona

Merhaba, Anadolu Üniversitesinde yüksek lisans yapıyorum. Hocalarımız oldukça birikimli, samimi ve iyi niyetliler. Yalnız sıkı bir şekilde devamlılık istiyorlar, onlara hak veriyorum elbette yüksek lisans zaman ayrılarak yapılması gereken bir eğitim. Fakat akademisyen değilseniz dışarıda çalışıyorsanız, izin almak ve gelmek oldukça zor. Başvurmadan aklınızda olsun derim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi