Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

normal doğuma doktor girmedi

Yanıt
Old 16-12-2013, 01:38   #1
Konuk

Mahçup normal doğuma doktor girmedi

Esim devlet hastanesinde normal dogum yapti dogumu ebeler ve hasta bakici yaptirdi doktor doguma girmedi.doktor suç işlemişmidir?
Old 16-12-2013, 17:13   #2
üye7160

Alıntı:
Yazan Konuk
Esim devlet hastanesinde normal dogum yapti dogumu ebeler ve hasta bakici yaptirdi doktor doguma girmedi.doktor suç işlemişmidir?

Sayın Konuk,doktorun doğuma girmemesi suç değildir.Zira ebelerin doğum yaptırma yetkinlikleri ve uzmanlıkları vardır.
Bu nedenle anne yada bebek için hayati yada sağlık açısından riskli bir husus olmadıkça doktorun doğuma girmesi gerekmez.Bu husus suç teşkil etmez.

Ancak anne bebek sağlığı ve hayatı riskli olduğu noktada doktor doğuma müdahil olmaz ise sorumlukluktan bahsedilebilir.

Geçmiş olsun..
Old 03-01-2014, 10:21   #3
LİVANUR

Mutsuz Zor Doğumdan çocumun Sağ Kolu Sakat Kaldi

Ben Astim Kalp Ve şeker Hastasiyim Ben 05 09 2012 Yilinda 7 Uz Dr Bulunan Tam Teşekküllü 1 Devlet Hastanesinde Doğuma Yatim Ayni Hastanede Hamilelim Boyunca Dr Konturollem Oldu Ve şeker Hastasi Oldumdan Isparta Süleyman Demirel Tipda Da Kadin Doğum Ve Diyebet Dr Da Maineme Devam Etim Hamilelimde Diyebetim Doğum Sancim Geldinde Isparta Kadin Doğum Devlet Hastanesine Kendi Dr Gitim Sabah Saat 08 30 Bebemin Suyu Geldi Beni Hemen Doğuma Aldilar Akşam Kendi Dr Mesaisi Bitti Için Nöbetci Dr Devreti Ama Ebeler 2 Kez çağirdi Gelmedi Benim Bebemin Başi çikiyor Bedeni çikmiyor Ebe çikan Başi Eliyle Içeri Itip Döndürme çalişiyordu Ama 1 Türlü Doğum Olmadi Defalarca Karnima Basip Doğumu Yapma çaliştilar Bebek Terst Geldi Benim Hayatim Tehlike Girdi Ebe Dr Tekrar Aradi Dr Geldi Ebe Dr Bey Bebek Bebek Kilolu 4 150 Gr Terst Geliyo Baş çikiyor Ama Bedeni çikmiyor Biz Defalarca Karnina Bastik Beben çikan Başi Içeri Itip Elimle Döndürdüm 1 Türlü Doğum Olmadi Dedi Dr Bey Siz Ellemen Bu Kendi Doğurcek Dedi Beni Masada Birakti Gitti Ebe Ben Fenalaşinca Temizlik Personeline Sen Güçlüsün Gel Karnina Bas Dedi 2 Kişi Karnima Basip Doğumu Yapma çaliştilar Ama Beben Başi çikdi çikan Başi Içeri Itip Eliyle Döndürdü Ve Doğum Oldu*bebemin* Sağ Kolunun*3 Ana Siniri Koparttilar*ve*dirsenide*kirdilar*kizim Sakat Kaldi Ben Vali Ve Savcila Dava Açtim Bene*gelen*cevap*doğumu Dr Olmasada Ebenin Doğum Yapma Yetkisi Oldundan Dava Kapatildi Dedler 7 Dr Bulunupda Nöbetci Dr Başka Hastasi Oldunda Bene Ve Aileme Sormadan Hastalim Sebebile Dr Gözetim Altinda Yapilcek Doğumu Ebe Ve Temizlikci Bayana Yaptiran Kizimin Hayati Boyunca Tek Kollu Koyan Ve Kizimin Tüm Yasal Haklarinida Elinden Aldilar Kizim 2 Amaliyat Geçirdi Ama Halen Sağ Kolu Kullanamiyor Sizin Sitede Okudun Normal Doğumda Bebek Navasiz Kaldindan Beynine Kan Gitmemiş Ve Anne Astim Hastasimiş Tazminat Dava Açilmiş Kazanmiş Benim 16 Aydir Bozulan Pisgolojimmi Ve Aile Huzurumu Oysa Ben Hem Astim Kalp Ve şeker Oldu Halde 16 Saat Doğum Hanede Kalmama Ragmen 1 Kere Ultrasona Almadiklari Halde Benim Aileme Dr Başka Hastasi Oldunu Solemeden Kendi Kendilene Benim Ve Bebemin Hayatini Riske Atanlar 1 Kiz çocunun ömür Boyu Kolsuz Sakat Diye Aşşalanmasina Sebep Olanlar Ve Ailesine Evlatlana Gelecekdeki Tüm Hayatini Hayalleni Elinden Alanlar Tc Devletinde Suçsuzmuş Benim Kizimin Hakkini Kim Arecek Yardimci Olursaniz Sevinirim
Old 14-01-2014, 17:27   #4
üye7160

Sayın Konuk,öncelikle geçmiş olsun..

Sorumlular hakkında savcılık şikayetinizde olumlu netice alamadığınızı belirtmişsiniz.

Ancak idari yollara başvurabilirsiniz.Sağlık Bakanlığı İL sağlık Müdürlüğü ve Tabibler odasına şikayetçi olmanız yararınızadır.

Yine sorumlular hakkında maddi ve manevi tazminat davası da açabilirsiniz.

Konusunda uzman bir hukukçudan destek alarak davalarınızı sürdürmeniz yararınıza olacaktır.Tekrar geçmiş olsun ...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi