Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

:(( kan kusuyorum

Yanıt
Old 13-01-2014, 19:03   #1
Konuk

Mutsuz :(( kan kusuyorum

merhabalar 5 yıldır ağızdan yarım çay bardağı kadar kan geliyor 2 defa akiceğer amlytı oldum ve 1 lobunu aldılar 3 defa damar embolizsyonu oldum ama bir sonuç alınamadı türkiye genelinde gitmedğim hastane ve doktor kalmadı ama birçoğu bununla artık yaşıyacagımı söylediler hala aktif olaraka kusmaktayım askerlikten bundan dolayı muaf oldum ve işe giremiyorum amlyat olduğum hastaneye engelli raporu için başvurdum %20 verebildiklerini oda olduğum amlyt için kanamaların tanısı olmadığı için özür oranı olmadığını söyledi ama kanamalar benim hayatımda engel teşkil etmekte tanısı olmayan bi hastalığım var bunun için ne yapmam gerekir hadi kanamaya bi şekilde alıştım peki ya iş hayatımın sonuna kadar böylemi yaşayacağım sizden önerilerinize bekliyorum
Old 14-01-2014, 17:36   #2
üye7160

Sayın Konuk;

Sağlık durumunuz hakkında; çalışmanıza engel bir durum olup olmadığına ilişkin Üniversitelerin ilgili bilim dallarına başvurarak yeniden bir rapor almanız yararınıza olabilir.

Çıkacak neticeye göre özel yada devlet sektöründe özürlü kadrosunda çalışabilir,sigortalı anne yada babanızın sağlık haklarından faydalanabilir,ve muhtaç aylığı bağlatabilirsiniz.

Ancak bu hususlar için asgari %60 oranında iş göremezlik (özürlü -engelli -muhtaç) raporu almış olmanız gerekmektedir.Bu nedenle Üniversitelerin ilgili bilim dallarına müracaat edebilir,yada SGK'na muhtaçlık başvurusu yaparak sizi rapor için ilgili hastanelere sevketmelerini sağlayabilirsiniz.

Geçmiş olsun...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04067993 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.