Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

İdare Hukuku Çalışma Grubu

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-05-2007, 23:45   #1
Admin

Varsayılan İdare Hukuku Çalışma Grubu

Merhaba,

Pekçok üyemizin ısrarla açılmasını istediği İdare Hukuku Çalışma Grubumuzu açtık.

Koordinatörümüz:
korayad

Çalışma Grubu Bilgi ve Tanıtım Mesajı:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=15435

İdare HÇG'ye (veya diğer HÇG'lere) katılmak için lütfen bu sayfada katılım başvurusu yapınız:
(Lütfen katılma başvurusu yaptıktan sonra koordinatör ile özel mesaj/e-posta yoluyla temasa geçiniz.)

HÇG'ler hakkında ayrıntılı bilgi:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=5636
Old 13-05-2007, 17:24   #2
Deniz İpek

sayın admın bu super ben sureklı ıdareden kalıyorum.. benım ıcın buyuk bır sıkıntı olmustu ..okadar
sevındımkı anlatamam ))))))) ıdareyle ılgılı bırcok sorunumu burda cozucegıme ınanıyorum..
Old 15-05-2007, 15:13   #3
şahin_develi

türk hukuku açısından çok önemli olan İdere Hukuku'nun çalışma grubunun açılması bence de çok güzel.siteye üye olan herkesin burada fikir beyan etmesi benim gibi öğrenciler açısından çok da faydalı olacağına inanıyorum şimdiden kafama takılan soruları hazırlayıp burada sormak için hazırlanmaya başladım
Old 17-05-2007, 09:50   #4
AVUKAT ŞÜKRAN

Öncelikle hepimize hayırlı olsun.Bir soru ile başlangıcı ben yapayım.Bir ilçede faaliyet yürüten ve her sene Temmuz ayının 12-15.günleri arasında kültür-sanat festivali organize eden bir derneğin bu yılki festival organizasyonu seçim yasaklarının başladığı tarih olan 12 Temmuz'a denk geliyor.Derneğin kültür-sanat festivali organizasyonu 298 syl. Seçim Yasası 64.maddede sayılan etkinliklerden midir? Dernek 62.maddede sayılan kuruluşlardan madır?Kaymakamlığın seçim yasaklarını gerekçe göstererek organizasyona izin vermemesi halinde ne yapılabilir? Teşükkür ederim.İyi çalışmalar
Old 18-05-2007, 10:49   #5
halit pamuk

Sanırım bu forum alanı İdare Hukuku çalışma Grubuna alternatif bir forum alanı olacak gibi.
Old 23-05-2007, 09:40   #6
sevalce_85

Grubumuz hayırlı olsun arkadaşlar !!!
Özellikle de benim için...
Gelecekteki mesleğimde İdari yargı hakimliğini düşündüğüm için İdare Hukuku Çalışma Grubundan çok şey öğreneceğimi ümit ediyorum.
Bu konuda her türlü çalışmada bulunmak sanırım geleceğin adalet savunucuları için bir gereklilik olacak...
herkese selamlar...
Old 11-11-2008, 15:32   #7
Sinem Bakırcıoğlu

2576 sayılı bölge idare mahkemeleri idare mahkemeleri ile vergi mahkemelerinin kuruluşu ve görevleri hakkındaki kanuna göre 2008 yılı tek hakımlı olarak görülecek dava konusunun miktar olarak sınırını bilen arkadaşımız varmı?
saygılar....
Old 11-11-2008, 15:55   #8
YALÇIN ÖNDER

Varsayılan 2008 Sınırı

2008 yılı sınırı 6.880,00 ytl.dir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi