Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

can guvenliği

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-04-2013, 14:58   #1
Konuk

Varsayılan can guvenliği

iyi gunler ben esıme bosanma davası açtım.esım baska bır suctan dolayı cezaevınde.bu arada benı tehdıt edıyodu ben sıkayetcı oldum.can guvenlıgı talebı verdı savcı bugun karakoldan cagırdılar.fergat et dıye sonucta esın cezaevınde sana bısey yapamaz diye. bu kararım benım surecte olan bosanma davamı ve savcının kararını etkılermı lutfen yardım edın ben bosanmak ıstıyorum.
Old 01-04-2013, 20:02   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Eşinizin sizi tehdit etmesi ile ceza evinde olması farklı şeyler. Şöyle ki, tehdit suçu sözle ve yazıyla da yapılabilir.Hapishanede olması daha ağır bir suç işlemekten onu şimdilik alıkoymaktadır. Keza, Yaralama, cana kast, mala zarar verme suçları ise başka başka cezaları gerektirir.

Suçlamanızdan vazgeçip vazgeçmemek kararı size aittir. Tanığınız varsa iddia ettiğiniz suçtan da ceza alması mümkündür.

Şikayetinizden vazgeçmeniz kişi hakkında ceza davasının açılmasını önler.

Boşanma davanızda ise eşinizin boşanmaya neden olan olaylarda kusurlu olduğunu ispat etmeniz gerekir. Ceza şikayetinden vazgeçmeniz onu affettiğiniz anlamına gelmemeli. Zira boşanma iradeniz/ davanız devam etmektedir.

Karar size aittir. Ne savcının telkinde bulunmaya hakkı vardır ne de bir başkasının..

Davanızı bir avukatla birlikte takip ediniz. Savcılıkta ifade verirken ve şikayetinizden vazgeçmezseniz dava açılması halinde bir avukatla temsil edilmek istediğinizi savcıya ve ceza mahkemesi hakimine söyleyiniz.

Boşanma davanız için de, davanızı açtığınız mahkemeye barodan avukat talep etmek istediğinizi belirtiniz süre alınız. Ve BARO'dan tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesi için yazılı başvuruda bulununuz.

Saygılar..
Old 01-04-2013, 21:20   #3
Konuk

Varsayılan can güvenliği

öncelikle teşekkurler fakat ben koruma talebınden vazgeçtım sıkayetımden degıl.sıkayetım devam etmekte canguvenlıgı yanı koruma talebınden vzgecmem sıkayetımden vazgecmıs oldugum anlamınamı gelıyor.
Old 01-04-2013, 21:48   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
öncelikle teşekkurler fakat ben koruma talebınden vazgeçtım sıkayetımden degıl.sıkayetım devam etmekte canguvenlıgı yanı koruma talebınden vzgecmem sıkayetımden vazgecmıs oldugum anlamınamı gelıyor.
Hayır, şikayetinizden vazgeçmiş olmazsınız.

Koruma tedbiri talebinizden vazgeçmişseniz size ne boşanma ne ceza davası açısından bir zararı olmaz.

Kişinin özgür kalması ve tehdit etmesi halinde yeniden koruma talebinde bulunabilirsiniz.

Hukuki yardımı doğrudan alma hakkınız olduğunu hatırlatırım..

Saygılar,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04010701 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.