Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Çok mağdurum .

Konuyu Kilitleyin
Old 22-01-2018, 17:14   #1
Konuk

Varsayılan Çok mağdurum .

Eşimle süren bir boşanma davamız var. Bu dava sürecinde hakimin taraflı davrandığına ilişkin gözlemlerim oldu. Bir duruşmaya rahatsızlığım nedeni ile doktor raporu sunarak katılamadım. Rahatsızlığım akabinde verilen duruşma tarihinde mahkemeye giderek hakimin tarafsızlığını kaybettiğine dair bir önceki duruşmadaki davranışlarından dolayı kendisini reddettiğim talebimin kabul görmesini istedim. Talebim kabul edildi. Ben de dilekçemi yazdım ve hakimin verdiği süre içerisinde kaleme sundum. Neticede kararda reddi hakim talebimin kötü niyetle olmadığı, haklı olabileceğim ancak ; ( karşı tarafın avukatının itirazlarında yer alan şekilde ) reddi hakim talebimi mazeret sunduğum duruşmada mazeret dilekçemde belirtmem gerektiğinden reddedildiği yazılı. Ben şimdi istinaf yoluna gideceğim. Ancak öğrenmek istediğim ; mazeretim nedeni ile üstelikte sağlık problemlerin olduğu için ( dilekçe yazamayacak derecede ) katılamadığım duruşmada reddi hakim talebimi yapmak zorunda imidim ? mazeret beyanından hemen sonraki ilk duruşmada bu talebimi ve yasal hakkımı kullandım. Bir insan sağlık nedeni ile mazeretli ise bu halde ayrıntılı bir reddi hakim dilekçesi yazabilir mi ? Ayrıca şiddet mağduru bir kadınım. Eşim beni defalarca darp etti, sokağa attı yavrumla birlikte. Darp raporlarım da var. Hem devlet hastanesinden hem özel hastanelerden. Birçok doktor ve hekimin düzenlediği darp raporları. Eşimde hakkında açılan davadan ceza aldı. bunu da boşanma dosyasına koydum. Ancak şimdi hem eşim, hem de avukatı bu darp raporlarının sahte olduklarını söyleyerek bana feci şekilde iftira atıyorlar. Üstelik bu darplarda çekilen fotoğraflar ve hatta tanık beyanları da var. Zaten cezayı sadece raporlar ile almadı . resimler ve tanık beyanları da sunuldu. Ben hem mağdur edilip , hem de böyle feci ve çirkin bir iftiraya maruz kalmak istemiyorum. Bu iftiraya ilişkin olarak eşim ya da avukatı hakkında savcılığa şikayette bulunabilir miyim ? Bu kadar mağduriyet üstüne bana yardımcı olabilecek bir avukat arayışına girdim. Sanırım böyle hukuki konuları tek başına halledemeyeceğim.
Old 23-01-2018, 11:17   #2
Av. Hatun Olguner

en doğru kararı vermişsiniz...yardımını alacağınız avukat sizin için gerekli adımları atacaktır...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi