Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Bag-kur'a karşı hizmet tespit davası

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-07-2007, 12:10   #1
av.havva

Varsayılan Bag-kur'a karşı hizmet tespit davası

aile şirketi tarzında bi limitet şirket var.müvekkil, son 5-6 yıldır bagkur primlerinin yatmadıgını görüyor.Benim sorum hizmet tespit davalarında SSK taraf gösteriliyor.Aynısını Bag-kur içinde düşündüm.Ama bir tane yargıtay kararı buldum.Kararda ''Bağ-Kur yasasında 506 sayılı Yasada olduğu gibi, geriye yönelik tesbite olanak tanıyan bir hüküm yoktur.'' demektedir.Buldugum kararla kafam karıştı.Sigortalılğın tesbitinde Bag-kur taraf olmuryor mu şimdi?Şimdiden ilginize teşekkürler.Saygılarla av.havva
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
hizmet tespit davası av.zeynep_diy Meslektaşların Soruları 9 24-02-2012 16:41
Hizmet Tespiti Mi Yoksa Menfi Tespit Mi? av_metehan Meslektaşların Soruları 4 18-03-2011 12:28
çoban ve geçici köy korucuları için hizmet tespit davası mustafaaladag Meslektaşların Soruları 6 18-02-2007 21:28
hizmet tespit davası ile birlikte iş kaz doğan tazminat d. birlikte açılabiliği uye9493 Meslektaşların Soruları 5 13-11-2006 11:13
Hizmet tespit davası-yetki genç osman Meslektaşların Soruları 5 02-08-2006 10:35

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04159689 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.