Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

en sevdiğiniz ders hangisi yada hangisiydi?niçin:)?

Yanıt
Old 01-10-2007, 17:06   #1
obaykan

Varsayılan en sevdiğiniz ders hangisi yada hangisiydi?niçin:)?

herkes anket yapıyor bende mahrum kalmak istemedim daha önce açılmadı sanırım böyle bir forum konusu. ilk cevapta benden olsun.

benim anayasa hukukydu çünkü birinci sınıfta verebildiğim tek dersti kendime olan güveni perçinlemişti,aslında hukuk fakültesinin birinci sınıf açısından en zor dersiydi benim için,ama benim gibi ters bir insanın kolaylardan kalıp zor dersi geçmesine çokta şaşmıyorum
Old 01-10-2007, 17:50   #2
_Halise_

Benim genelde takıldığım dersler en sevdiğim derslerdi... 1.sınıfta medeni hukuk, 2.sınıfta ise ceza hukuku en sevdiğim dersler.Mezun değilim ama mezun olduktan sonra da vereceğim yanıt aynı olacaktır
Old 01-10-2007, 19:32   #3
papatya88

merhaba obaykan,anket konun çok eğlenceli.Seni tebrik ederim=)benim de en sevdiğim ders anayasa hukuku.Bu derse her girdiğimde kendime olan güvenim kat kat artıyor.Siyasete de ilgi duymamdan kaynaklanıyor olabilir bu durum.Gerçi 1. sınıfın en zor dersiydi çoğunluğa göre ama bence çok zevkli bir dersti.2. sınıfa geçtim ama fırsat buldukça anayasa derslerini takip etmeye çalışacağım.Bertil ve Korkut hocaların derslerini dinlemek kendime güvenimi artırıyor,tabi anlatılanları bilerek dersi dinlemek de ayrı bir zevk konusu!SAYGILAR.
Old 02-10-2007, 18:48   #4
Av.Didem Kutlu

Bu anketi koyduğun için gerçekten çok teşekkürler benim en sevdiğim ders Roma Hukuku'ydu.çünkü sınıfta en yüksek notu birinci sınıfta bu dersten almıştım o yüzden benim için ayrı bir yeri vardır.bir de Anayasa Hukuku'nu çok sevdim,hocalarımız gerçekten çok kaliteliydi;ders anlatımları güzeldi(Korkut ve Bertil Hoca),(ancak Bertil Hocanın okuldan ayrılmasına çok üzüldüm,yeri doldurulamaz bir insan... )
Old 03-10-2007, 21:20   #5
ecemm

1.sınıfta en sevdiğim ders medeni hukuktu...olaylar içinde kaybolmak çok ilginç gerçekten...ya da emin olarak verdiğin cevabı kontrol ederken kanunda verdiğin hükmün tam aksine rastlaman her şeye rağmen moralimi düzelten tek dersti birde ilhan helvacı hocamızın dersleri hala aklımda kazılı duruyor sanırım ikinci sınıfta ceza hukuku ve borçlar hukukuyla aram iyi olacak
Old 07-10-2007, 19:39   #6
hukukankara

benimki ise 2.sınıftaki genel devlet teorisi dersiydi.cuma sabahları kalkiıp o derse gitmek için can atardim. bana cok ama cok şeyler kattı.degerli hocamız maksut mumcuoğlundan alacagımız 4.sınıftaki insan hakları dersini de 4 gözle bekliyorummm
Old 07-10-2007, 21:37   #7
tuana358

1.sinifta en sevdigim ders anayasa hukukuydu.erdal hocamizin essiz anlatimi derse olan ilgimi daha da arttiriyordu.2. sinifta ise sevdigim ders,idare hukuku idi fakat kaldim
Old 07-10-2007, 22:19   #8
tuval2310

benim de en cok sevdiğim ders Türk Hukuk Tarihiydi..belki de ögrencilik hayatımın aksatmadan gittiğim tek dersiydi..sınavları cok zor olurdu
-selcuk hukuklular beni anlayacaklardır-Gül hoca zor sorardı ama ben yine de cok sevredim..
Old 11-10-2007, 12:21   #9
av.özlem42

benim de birinci sınıfta medeni hukuk çünkü medeni hukuk birnevi yaşamın içinde yer alıyor
Old 27-10-2007, 09:56   #10
endersav

1.sınıfta medeni 2.sınıfta ceza 3ve4 henüz belli değil
Old 28-10-2007, 22:12   #11
MARMARALI

1.sınıfta medeni hukuk,2.sınıfta ceza hukuku genel hükümler,3.sınıfta şuan itibariyle eşya hukuku gibi gözüküyor.4.sınıfa da inşallah geçtiğimiz zaman bir ders beğeniriz..
Old 29-10-2007, 15:34   #12
su.zeytin

sanırım bu konuda diğer arkadaşların yaptığı gibi çok fazla deres sayma olanağım yok zira okullar açılalı 1 ay oldu ve ben daha 1. sınıftayım fakat çok sevdiğimi, zevk aldığımı söyleyebileceğim ders medeni hukuk. mehmet hocanın o eşsiz anlatımının yanında bu dersin içinde kaybolmak gerçekten de harika.
Old 30-10-2007, 20:56   #13
ankara7406

Varsayılan Anayasa....

Daha 2. sınıftayım ama sanırım bu fakültede en sevdiğim ders Anayasa Hukuku olacak. Çünkü o dersi Levent Gönenç Hocadan alma şansını yakaladım. Sanırım Ankara Hukuk B şubesi öğrencilerinin en sevdiği ders Anayasa'dır o dersten kalmış olsalar bile.Teşekkürler Levent Hocam bize bu fakülteyi sevdirdiğiniz için... - Erdal Hocanın kalitesi de tartışılmaz tabiki.-
Old 02-11-2007, 23:19   #14
elit

1. sınıfta Medeni hukuk Özellikle Aile Hukuku,2. Sınıfta ise İdare Hukuku ve Ceza Hukuku
Old 03-11-2007, 04:10   #15
hilmi

benim en sevdiğim ders de siyaset bilimizdi 1.sınıfta güncel konuları derste tartısmak cok hosuma gider belki ondan belkide siyasete lgim oldugundan ha birde hiç dersçine girmeden finalde cc çile vermek cok yüksek bi not değil ama:)))))
Old 03-11-2007, 09:56   #16
M P

En sevdiğim ders boş ders...
Old 03-11-2007, 13:33   #17
yeşil

1.sınıfta en sevdiğim ders medeni hukuktu çünkü günlük hayatta karşılaşacağımız şeylerle uğraşıyorduk.2. sınıfta ise ceza hukuku.Ama kesin konuşamam çünkü sınavlar henüz başlamadı.Yine de Kayıhan İçel'den ceza hukuku dersi almak çok güzel.
Old 03-11-2007, 20:05   #18
HÜSNIYE

Birinci sınıfta en sevdiğim ders medeni hukuktu.Çünkü medeni hukuk hayatın her alanında.2.sınıfta ıdare hukukunu cok sevdım ve okadar sevdımki 4.sınıftayım hala ıdare hukuku alıyorum .3.sınıfta tabiiki ceza hukuku ve usul hukuku ki usulü sevmemın en onemlı nedenı degerli hocam sayın HAKAN PEKCANITEZ'dir.4.sınıfta ıse CMK, ıcra ıflas ve ış hukuku...
Old 03-11-2007, 21:21   #19
Asuman İnce

Hukuk 2. sınıf öğrencisiyim. Geçen yıl en sevdiğim ders Anayasa Hukuku idi. Derslerimize Erdal Hoca giriyordu. Kalitesi kesinlikle tartışılmaz bence de. Bu sene de en çok Hukuk Tarihini seviyorum.
Old 04-11-2007, 23:51   #20
oguzhand0

Ceza Genel
Ceza Özel
Ceza Usul

Sonuncuyu henüz görmedim ama seveceklerim arasında olacağına eminim. Cezaya bayılıyorum. Nedenini de bilmiyorum (:
Old 05-11-2007, 14:51   #21
Meryemposul

ben ist hukuk4. sınıftayım.en sevdiğim ders şu an devletler özel bahadır bey de gülseli hanım da mukemmel ders anlatıyorlar çok zevklı bir ders.genel kamu hayatım boyu nefret edecegım bir ders kaldım cünkü.semih hoca güzel ders anlatıyor sadece sınavları nasıl puanlıyor hala çözemedim.yanı 80 90 beklerken 15 20 alabiliyorsunuz
Old 05-11-2007, 23:05   #22
wunderkınd erdem

1.sınıfta Prof.Dr.Erdal Onar gibi bir hocaya sahipseniz en sevdiğiniz ders Anayasa hukukudur...2.sınıftayım Ceza hukukçusu olmak istediğm için Ceza hukuku vazgeçilmezim...
Old 09-11-2007, 16:25   #23
üye20620

benim birinci sınıftayım ve medeni ile anayasa hukukunu sevdim gerçekten. Ama siyasete ve sşyasi olaylara duyduğum ilgiden anayasayı biraz daha fazla seviyorum diyebilirim
Old 11-11-2007, 12:13   #24
denge_siz_olun

Varsayılan Demirtaş gibi degilmiş :)

Benim en sevdigim ders cezaydı . Belki ilginç ve hareketli oldugundan olsa gerek , söylenişi bile hoşuma gidiyor . Ceza

Ayrıca ben 2.sınıfa kadar ceza hukukçularını hep çatık kaşlı , sert bakışlı , çok fazla gülmeyen , espiri yapmayan insanlar olarak düşünürdüm . Bu düşüncem 2.sınıf derslerimi seçtigimde ceza hukuk hocamızın A.Timur Demirtaş oldugunu ögrenince iyice pekişti . Kendi kendime dedim erkan ayvayı yedin .Hocadaki isme bak Demirtaş Ama bu düşüncelerimden kurtulmam uzun sürmedi . O Demirtaş güleryüzlü , saygılı , kibar tavrıyla ilk derste benim düşüncelerimin dogru olmadıgını gösterdi . Ceketini bile çıkarırken arkadaşlar müsadenizle derdi .
Ceza hukukunu şimdi daha çok seviyorum

Nihayetsiz saygılarımla .
Old 11-11-2007, 15:33   #25
av.özlem42

medeni hukuk hem çalışması güzel hem de güncel hayata biraz daha yakın olduğu için tercihimdir
Old 25-11-2007, 01:33   #26
ncnc

en sevdigim, 75 dakika boyunca dinleyebildigim tek ders Teoman Akünal'la Borçlar Hukuku...
Old 02-12-2007, 04:47   #27
Mert Evrenkaya

Hoş bir anket.Benim en sevdiğim ders medeni usûl hukuku, sebebi ise; sayın Oğuz Atalay ve sayın Muhammet Özekes.
Old 07-12-2007, 23:47   #28
ahterr

Ben 2 sınıftayım ama en sevdiğim ders anayasa.Anayasayı gecen yıl yüksek bir notla geçmeme rağmen cuma günleri devletler genel dersimle çakışmadığı için anayasa derslerine giriyorum.Yavuz Atar'ı tekrara takrar dinlesem de sıkılmıyorum.
Old 09-12-2007, 10:30   #29
Hasan Bahadır Büyükavcı

Ceza Genel Ve Özel Hukuku derslerini seviyorum, ayrı bir ilgim var. Diğer derslerden tefrik ettim ayrı bir özen gösteriyorum.

Şu anda 4. sınıftayım. Diğer favori dersim İş ve Sosyal Güvenlik dersi: Nedeni ise Saygıdeğer Hocam Prof. Dr. Hamdi MOLLAMAHMUTOĞLU.
Hayatım boyunca ben hiçbir öğretim görevlisinden bu kadar akıcı, etkileyici bir ders dinlemedim. Tek kelimeyle harika, tam anlamaıyla ders anlatıyor ve insanın beynine kazıyor bilgileri.
Old 09-12-2007, 12:53   #30
istanbul hukuklu

1. sınıfta en sevdiğim ders karşılaştırmalı medeni hukuk ve siyaset bilimi dersleriydi. Emrehan Hoca gerçekten çok güzel ders anlatırdı.Oktay Uygun Hoca benim gördüğüm en objektif ders anlatan hocadır. ikinci sınıfta idare hukuku dersini çok seviyorum. Çünkü Zehreddin Hoca ve Kahraman Hoca gerçekten güzel ve eğlenceli ders anlatıyorlar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi