Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk fakültesinde ödev sistemi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-11-2010, 15:01   #1
hukukkızı

Varsayılan Hukuk fakültesinde ödev sistemi

Her öğrencinin kabusudur sınav haftaları.Ancak bu aralar daha büyük bir kabus hali içindeyim.Zira artık fakültemde(İÜHF) vize uygulaması yerine ödev verilmek suretiyle ölçme-değerlendirme(!) yapılmakta ..

Merak ettiğim husus şu: Diğer fakültelerde böyle bir uygulama var mı?Varsa bunun faydasını gören var mı?

Niyeyse çok dertliyim,derdime ortak arıyorum

saygılar,başarılar
Old 19-11-2010, 19:02   #2
ncoban

Ben de İÜHF mezunuyum.Eğer hocalar ödevlere not vermekte benim zamanımdaki gibi bonkör davranıyorlarsa o zaman vizelere nispeten çok daha basit ve güzel bir uygulama olmus;ancak not vermekte kırı kırk yarıyorlarsa o zaman hepinize allah kolaylık versin.Özellikle bazı hocalarının ödevlerinde
Old 20-11-2010, 15:05   #3
İbrahim Özkan

Varsayılan borçlar özel hukuku ödevi

Alıntı:
Yazan hukukkızı
Her öğrencinin kabusudur sınav haftaları.Ancak bu aralar daha büyük bir kabus hali içindeyim.Zira artık fakültemde(İÜHF) vize uygulaması yerine ödev verilmek suretiyle ölçme-değerlendirme(!) yapılmakta ..

Merak ettiğim husus şu: Diğer fakültelerde böyle bir uygulama var mı?Varsa bunun faydasını gören var mı?

Niyeyse çok dertliyim,derdime ortak arıyorum

saygılar,başarılar

Merhaba arkadaşlar;

Borçlar hukuku özel hükümler (Tek) dersinden vize yapılmayacağını ve ödev verildiğini duydum. Konu hakkında bilgisi olan varsa yanıtlarınızı bekliyorum.

Saygılar..
Old 20-11-2010, 15:42   #4
numantekelioğlu

Ben Karadeniz Teknik Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisiyim. Fakültemizde 1 vize 1 ödev ve 1 final uygulaması var.Geçen sene özellikle Medeni Hukuk ve Hukuka Giriş derslerinde ödev yaptık ve ödevler de Yargıtay kararlarının incelenip yorumlanması şeklindeydi.Sanırım 100 civarında yargıtay kararı okumuştum.Yorucuydu ama bence kesinlikle faydalı bi ödevdi.Bu sene de özellikle Borçlar Hukuku ve Ceza Hukukunda bunu yaparız diye düşünüyorum.
Old 02-12-2010, 19:24   #5
Sefa USLU

Alıntı:
Yazan numantekelioğlu
Ben Karadeniz Teknik Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisiyim. Fakültemizde 1 vize 1 ödev ve 1 final uygulaması var.Geçen sene özellikle Medeni Hukuk ve Hukuka Giriş derslerinde ödev yaptık ve ödevler de Yargıtay kararlarının incelenip yorumlanması şeklindeydi.Sanırım 100 civarında yargıtay kararı okumuştum.Yorucuydu ama bence kesinlikle faydalı bi ödevdi.Bu sene de özellikle Borçlar Hukuku ve Ceza Hukukunda bunu yaparız diye düşünüyorum.

Bence de geçen yıl yaptığımız ödev faydalıydı. Bu yıl da borçlar hukuku genel hükümler dersinden 5 konuda yargıtay dava incelemeleri yapacağız. Ödev faydalı olabilir ama tek kötü yanı öğrenmediğimiz konular hakkında olması. Keşke önce konular işlenip sonra ödev olsaydı. Neyse bu sınav haftası (2. Vize) çok yorulacağız galiba Numan
Old 08-02-2011, 22:24   #6
Mehmet Mustafa ÖZÜNVER

Selçuk Üniversitesi 3. sınıf öğrencisiyim. Ödev sistemi bizde yok ve bu konuda çok rahatız. Bazı derslerde isteğe bağlı olarak ödev uygulaması olsa da ortalama hevesinde olan arkadaşlar ödev alıyor. Şahsi kanaatim ise ödev sisteminin gereksiz olmasıdır. Sınavlar dersleri öğrenmek için başlı başına bir etken ve ödev uygulamasıyla öğrenciyi strese sokup derslere bağlamaya çalışmanın doğru olmadığını düşünüyorum.
Old 09-02-2011, 16:35   #7
law and order

Ben de İstanbul Üniversitesi'ndeyim ve bu ödev sisteminde nefret ediyorum.Ödevlerin çoğu adil bir şekilde değerlendirilmiyor.Hocalar da ödevlerin onlar için önemli olmadığını,önemli olanın final notları olduğunu söylüyorlar.Bu sebeple ödevlerin çok incelenmediğini belirtiyorlar.Bu kadar adaletsizlikten sonra vizeleri özledim desem yalan olmaz
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi