Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Evlilikte Kadınla Erkek Arasındaki Yaş Farkı..

Yanıt
Old 28-09-2009, 19:02   #61
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan avrupayakası
Yok yahu, o evlilik de çok sıkıcı olur
Biraz tuz biraz biber gerek

Değil mi ama, öyle olsa bir dalkavuk bütün gönlümüzü fethedebilirdi..

Ben zor olanı severim...
Old 28-09-2009, 19:15   #62
avrupayakası

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
Çocuk anti-aging gibidir

Nurdeniz Hanım'ın işaret ettiği tez konusundaki düşüncem ise,her istediğinizi veren birisi hiç de çekici değildir.Zira boşananların çoğunluğu her istediğini yaptım ama neden olmadı der durur,işte sebep de budur.Azıcık süründüreceksin ki kıymetin bilinsin

Ama biz de sürünmeyelim de sonra
Kadınların aşk acısı daha ağır basıyor nedense..
Old 28-09-2009, 19:21   #63
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan avrupayakası
Ama biz de sürünmeyelim de sonra
Kadınların aşk acısı daha ağır basıyor nedense..

Zeki bir kadın acının dermanını da bulmadan sevmez...
Old 28-09-2009, 19:26   #64
Nur Deniz

Bazen KAHDEM i okuyorum, gerçi yanlış anlaşılabilir bir mesajda yazmaya çekiniyorum ama, bazı erkekleri de çok takdir ediyorum, artık bitti seni sevmiyorum diyebiliyorlar ve bazen olması gerektiği gibi mutlu olmak adına sevgilerinin peşinden gidebiliyorlar..Risk alabiliyorlar, ama çoğu kadın beni zorluyor , sevmediğini söylüyor, saçımı süpürge ettim, ben gencim güzelim diye ağlıyorlar..

Elimde olmadan düşünüyorum, madem gençsin güzelsin, para kazanabiliyorsun, o zaman cesaretli ol, yeni bir duygu yaşa ne karşındakini mutsuz et ne de kendini...

Düşünce tabi...
Old 28-09-2009, 19:27   #65
avrupayakası

Doğru söylüyorsunuz da Nur Hanım, insan bazen çaresiz de kalabiliyor, ya da derman bulmak zamana bağlı olabiliyor..
Zaman da eğer sizden yanaysa ancak o zaman yüzünüz gülebiliyor.Ama doğrusu şu ki zamanı lehe çevirmek ve buzaman dilimi içerisinde bir şeyler yapmak da bizim elimizde
Ben kendi adıma zamanı doğru kullanacağım ve bazı şeyleri aşacağım

Hırslıyım ben çok hırslıyım
( Ama kalp kırmayan, paraya değer vermeyen bir hırs bu )
Old 28-09-2009, 19:28   #66
üye8180

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Rahat ettirmesinden kasdınız nedir?

Kastım şudur Nur hanımcım. Örneğin aşk-ı memnu dizisindeki Adnan karakteri doğru erkektir. Behlül karakteri doğru erkek değildir. Ya da gündemdeki bir konu, ikoncan E. için işadamı N.bey doğru erkektir, sörfçü sevgili değil...( Bir rivayete göre, E hanım, yıllardır lüks ve rahat içinde yaşarken, kendine bolca zaman, emek ve para harcarken, şimdilerde aşk uğruna eli cüzdanından çıkmıyormuş. Çünkü aşık olduğu sevgilinin eli cebine pek gitmiyormuş. Artık E. hanım için yaşam başka türlü olacak. )

Çırağan sarayında evlenmek ile, kuru bir nikah arasında çok fark vardır demek. Samanlık seyran olur sözünü artık kimse hatırlamıyor bile demek...

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
hatta hiç bir şeyin sorumluluğunu almadığınız , maddi katkıda bile bulunmadığınız, menfaat ilişkisi gibi sanki?

Çok abartmışsınız, vur deyince öldürmüşsünüz.
Old 28-09-2009, 19:31   #67
avrupayakası

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bazen KAHDEM i okuyorum, gerçi yanlış anlaşılabilir bir mesajda yazmaya çekiniyorum ama, bazı erkekleri de çok takdir ediyorum, artık bitti seni sevmiyorum diyebiliyorlar ve bazen olması gerektiği gibi mutlu olmak adına sevgilerinin peşinden gidebiliyorlar..Risk alabiliyorlar, ama çoğu kadın beni zorluyor , sevmediğini söylüyor, saçımı süpürge ettim, ben gencim güzelim diye ağlıyorlar..

Elimde olmadan düşünüyorum, madem gençsin güzelsin, para kazanabiliyorsun, o zaman cesaretli ol, yeni bir duygu yaşa ne karşındakini mutsuz et ne de kendini...

Düşünce tabi...

Nur Hanımcım çok şekersiniz ya
Ama bir kadın o adamı seviyorsa başkasına karşı aynı duyguyu hissedemez yahu
Yani gençlik güzellik de boş bazen

Neyse iyice depresif yazmaya başladım bak şimdi ben bu yazdıklarımdan da korktum ( korkular kısmına mı yazsaydım )
Old 28-09-2009, 19:33   #68
suskun_juliette

Behlül kadar çekici Adnan kadar da vakur biri olursa kimse Bihter'in yaptığını yapmaz
Old 28-09-2009, 19:38   #69
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Kastım şudur Nur hanımcım. Örneğin aşk-ı memnu dizisindeki Adnan karakteri doğru erkektir. Behlül karakteri doğru erkek değildir. Ya da gündemdeki bir konu, ikoncan E. için işadamı N.bey doğru erkektir, sörfçü sevgili değil...( Bir rivayete göre, E hanım, yıllardır lüks ve rahat içinde yaşarken, kendine bolca zaman, emek ve para harcarken, şimdilerde aşk uğruna eli cüzdanından çıkmıyormuş. Çünkü aşık olduğu sevgilinin eli cebine pek gitmiyormuş. Artık E. hanım için yaşam başka türlü olacak. )

Çırağan sarayında evlenmek ile, kuru bir nikah arasında çok fark vardır demek. Samanlık seyran olur sözünü artık kimse hatırlamıyor bile demek...

Çok abartmışsınız, vur deyince öldürmüşsünüz.

Ben aç açıkta yaşayalım demiyorum ki, genciz güzeliz, elimizde mesleğimiz var diyorum, ikisi çok farklı Neslihan Hanımcığım, Adnan ın ne güvenebilirliği ne de maddi durumu Bihter in gönlünü fethedemedi..( İnanmıyorum ya dizi kritiği yapıyoruz, ama ilginç bir örnek.. seyrediyorumda zaten.) Kaldı ki, Bihter zaten Adnan Bey e aşık olduğundan evlenmediği için Behlül e aşık..Behlül de ama çok güzel bakıyor ya..
Old 28-09-2009, 19:40   #70
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan avrupayakası
Nur Hanımcım çok şekersiniz ya
Ama bir kadın o adamı seviyorsa başkasına karşı aynı duyguyu hissedemez yahu
Yani gençlik güzellik de boş bazen

Neyse iyice depresif yazmaya başladım bak şimdi ben bu yazdıklarımdan da korktum ( korkular kısmına mı yazsaydım )

Sevmekten korkmazsa, sever... Korkmasın kimse...

Yaş farkı mı umrumda değil açıkçası, zaten burada yazan çoğu kadın zeki, her ne kadar duygusal olun desemde zekanın katkısını yadsımayalım.
Old 28-09-2009, 19:46   #71
Nur Deniz

Tamam ben susuyorum yoksa avukatlar çok para kazanacak..
Old 28-09-2009, 19:48   #72
üye8180

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bihter zaten Adnan Bey e aşık olduğundan evlenmediği için Behlül e aşık..Behlül de ama çok güzel bakıyor ya

Behlül çok güzel bakıyor ama bu, onun parasız, hoppa, güvenilmez ve kadınları çabuk harcayan biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bu aşk, Bihter'e ne getirdi peki, gözyaşı, pişmanlık ve kafa karışıklığından başka.

Yese, içse, marka giysilerini giyip, son model otomobiliyle gezse, kendine en üst seviyede imkanlarla baksa, el üstünde tutulsa, prenses gibi yaşamaya devam etse, kendisine en büyük iyiliği yapıyor olmayacak mı ?

Sonra kadınlar hep ağlar derler...
Old 28-09-2009, 19:50   #73
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Behlül çok güzel bakıyor ama bu, onun parasız, hoppa, güvenilmez ve kadınları çabuk harcayan biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bu aşk, Bihter'e ne getirdi peki, gözyaşı, pişmanlık ve kafa karışıklığından başka.

Yese, içse, marka giysilerini giyip, son model otomobiliyle gezse, kendine en üst seviyede imkanlarla baksa, el üstünde tutulsa, prenses gibi yaşamaya devam etse, kendisine en büyük iyiliği yapıyor olmayacak mı ?

Sonra kadınlar hep ağlar derler...

Bu demektir ki, aşkın boşluğunu hiç bir marka doldurmuyor...

İllaki aşk...
Old 28-09-2009, 20:12   #74
avrupayakası

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bu demektir ki, aşkın boşluğunu hiç bir marka doldurmuyor...

İllaki aşk...

Evet Aşk

Behlul mu Bihter mi yahu bunlar dizi

Gerçek hayatta Adnan Bey vardıda mı biz bulamadık
( Bu arada Selçuk Yöntem çok iyi bir oyuncudur.Tiyatrosuna gitmiştim,harikulade )
Old 28-09-2009, 20:16   #75
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan avrupayakası
Evet Aşk

Behlul mu Bihter mi yahu bunlar dizi

Gerçek hayatta Adnan Bey vardıda mı biz bulamadık
( Bu arada Selçuk Yöntem çok iyi bir oyuncudur.Tiyatrosuna gitmiştim,harikulade )

Ne Behlül ne de Bihter konu...

Madem öyle gerçek ve herkesin bildiği bir şeyden örnek verelim, H.T örneği, topraktan aşk çıkmazsa 17 lik esmer güzelin aşık olduğunu söyleyen biri çıkarsa vallahi susar da hayatta ağzımı bıçağa açtırmam, eğer bu örnekteki, rahat ve olgun erkek yakında toğrağa girmezse 17 lik hatunun da sonu ya aşk ya toprak...

Aslolan heyecandır, ilk duygudur ve yerini hiç bir madde dolduramaz..

Evet devam edelim... İtirazı olan...
Old 28-09-2009, 20:19   #76
Av.Suat Ergin

Bu konu, kişiden kişiye yani bulunduğu yaşa göre su kaldırır.
Old 28-09-2009, 20:21   #77
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bu konu, kişiden kişiye yani bulunduğu yaşa göre su kaldırır.

30 da, ya da ondan sonra farketmez... Ömür buysa bir gün insan kalbine yenik düşmek isteyeceği bir zaman aralığı ister...
Old 28-09-2009, 20:22   #78
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Madem öyle gerçek ve herkesin bildiği bir şeyden örnek verelim, H.T örneği, topraktan aşk çıkmazsa 17 lik esmer güzelin aşık olduğunu söyleyen biri çıkarsa vallahi susar da hayatta ağzımı bıçağa açtırmam, eğer bu örnekteki, rahat ve olgun erkek yakında toğrağa girmezse 17 lik hatunun da sonu ya aşk ya toprak...

Hoş bende H.T nin yerinde olsam napardım bilemem..

Adam toprağa girecekken birden bire gevrek gevrek gülerken gördük..
Old 28-09-2009, 20:23   #79
Av.Cengiz Aladağ

Çok isabetli bir örnek. H.T.nin kızcağızı "el üstünde tutacağı" kesin yani.

Bu mudur ideal eş?
Old 28-09-2009, 20:24   #80
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Bu mudur ideal eş?

H.T için evet...
Old 28-09-2009, 20:26   #81
üye8180

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Konu, akıllı kadınlar ve diğerleri bence.

Yine bence, aslolan kendine en iyi bakabilmek, kendine hayrı olmaktır. Bunlar da maddeyle olur...
Old 28-09-2009, 20:28   #82
avrupayakası

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Ben şu verdiğiniz meşhur örneği vermek istemedim. Ayrıca oradaki durum da biraz farklılık arz ediyor zannımca,burda yazmayı uygun bulmuyorum.Aşk derken kız aşık mı değil mi konuşturmak gerek zannımca Hiçbir zorlama yoksa ve kız seviyorsa bu da aşk olur mu olmaz mı orasını da psikolog arkadaşlar çözsünler

Ne bileyim yahu, Bihter de Behlul de güzel insanlar işte, konuyla ilgisi olmasada yazayım dedim
Old 28-09-2009, 20:29   #83
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan

Yine bence, aslolan kendine en iyi bakabilmek, kendine hayrı olmaktır. Bunlar da maddeyle olur...

Neslihan Hanımcığım, kişinin bakımından ne olacak ki, beslenme sıkıntısı çekecek sosyal düzeyde değiliz, dedim ya, aç değiliz açıkta değiliz...
Old 28-09-2009, 20:29   #84
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Hoş bende H.T nin yerinde olsam napardım bilemem..

Adam toprağa girecekken birden bire gevrek gevrek gülerken gördük..

Adamın mantığı ve matematiğine laf söyleyemezsiniz ama...

Diyor ki, bana bakacak birisi lazımdı. "40 yaşında birini alsam, 20 sene sonra o da bakılacak yaşa gelecekti." Bu arada kendisi 91 oluyor.
Old 28-09-2009, 20:32   #85
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Adamın mantığı ve matematiğine laf söyleyemezsiniz ama...

Diyor ki, bana bakacak birisi lazımdı. "40 yaşında birini alsam, 20 sene sonra o da bakılacak yaşa gelecekti." Bu arada kendisi 91 oluyor.

Adamın önünde saygıyla eğiliyorum ben zaten..

Deha deha...
Old 28-09-2009, 20:34   #86
avrupayakası

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan

Ben aşık olduğumda hiç akıllı hareket etmedim yahu

Şaka bir yana, ben hiç aşık olayım diye olaya bakmadım.Kendiliğinden gelişmiştir.Durumu iyi mi kötü mü bunlar benim için sorun olmamıştır.Zaten iki insan çalışırsa ve ortada gerçek bir aşk varsa her şey bitmiştir zaten,sorun yoktur.Genç olduğum için bunları söylüyor değilim.Ancak aşık olmadığım insanla da yaşı bana uygun da olsa evlenmemm.Yaş farkı fazla ama aşık ise evlenirimm. ( Şu H.T örneğini de vermeyin yahu , 40-50 yaş farkı da demiyorum ben )
Old 28-09-2009, 20:36   #87
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan avrupayakası
Ben aşık olduğumda hiç akıllı hareket etmedim yahu

)

Ben bilmiyorum ama aşık olununca zaten akıllı hareket edilmezmiş diye duydum.
Alıntı:
( Şu H.T örneğini de vermeyin yahu , 40-50 yaş farkı da demiyorum ben

Limit nedir?
Old 28-09-2009, 20:38   #88
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Limit nedir?

Suat Bey bir dakika henüz o kısma gelemedik ki...
Old 28-09-2009, 20:39   #89
üye8180

Alıntı:
Yazan avrupayakası
Ancak aşık olmadığım insanla da yaşı bana uygun da olsa evlenmemm

O size çok aşıksa ve imkanları çok iyi ise...?

Aşk zaten bitip yerini sevgiye, güvene bırakmıyor mu ?
Old 28-09-2009, 20:46   #90
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
O size çok aşıksa ve imkanları çok iyi ise...?

Aşk zaten bitip yerini sevgiye, güvene bırakmıyor mu ?

Sevmediği biriyle sırf zengin diye evlenen kadına sadece acırım. Sevgi ve güven başta yoksa, ne para onu oluşturur ne pul.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi