Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kültür ve Sanat Resim, Heykel, Tiyatro, Bale, Opera, Modern Dans vs.kültür ve sanat faaliyeti ile ilgili sohbetler

Mutlaka Dinleyin !

Yanıt
Old 19-10-2007, 17:00   #211
Gülümse

Bülent Ortaçgil'in bana göre yeri apayrı
Old 19-10-2007, 17:38   #212
tuval2310

daha önce hiç tavsiye edildimi bilmiyorum ama 'Düş Sokagı Sakinleri' ni dinlerim derim ben..bilenler bilir alır götürür insanı ve bağımlılık yaratır...
Old 19-10-2007, 17:43   #213
Gülümse

Müziğin kendisi zaten bağımlılık yaratıyor en biraz da kalite ve atmosfer varsa sizin de modunuza uyuyorsa.. O zaman müzik sizin kanatlarınız olur..

sevgi ve saygı ile
Old 19-10-2007, 17:45   #214
Av.Suat Ergin

Evlerinin Önü Boyalı Direk(Tangos)

Dün bir arkadaşım linkini gönderdi. Kaç defa dinledim saymadım ama epey oldu.

4 gencin amatörce yaptığı klibi herkesin seyretmesini ve dinlemesini isterim. Tek kelimeyle muhteşemler...
Old 19-10-2007, 23:03   #215
üye18721

'Sınıfta Kal'! Burcu Güneş
Old 21-10-2007, 10:24   #217
Envanter

müzikten daha ziyade hatta şarkı sözünden daha ziyade sanatçının sesi ayrıcalıklı olmalı. yani çıplak sesle ve müziksiz söyleyebilmeli. hayranı olduğum Emel Sayın var. en nadide ses benim için.
ayrıca rafet el romanın sesi de çok güzel.
Old 23-10-2007, 16:21   #218
Av.Suat Ergin

Televizyonda halen yayınlanan Kuzey Rüzgarı isimli dizide 2 şarkı çalınmaktadır. Birisi Karacaoğlan'a ait şiire yapılmış beste; diğeri ise sözsüz... İkisi de muhteşem parçalar. Her bölümde 1 veya 2 defa çalınıyor. Ben de müzikleri dinlemek için mecburen bu diziye katlanıyorum.

Bana bu 2 şarkıyı dinleyebileceğim site adresi verebilecek, link atabilecek üyeye minnettar kalacağım.

Saygılarımla
Old 23-10-2007, 17:19   #219
tuval2310

sayın Ergin,
youtube'da dizinin müzikleri var.(sizin mesajınızı okuyunca aklıma ilk orası geldi ve baktım)diziyi izlemediğimden hangi şarkılardan bahsettiğinizi bilmiyorum o yüzden link veremedim ama youtube'dan dinleyebilrsiniz....
saygılar
Old 23-10-2007, 18:19   #220
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan tuval2310
sayın Ergin,
youtube'da dizinin müzikleri var.(sizin mesajınızı okuyunca aklıma ilk orası geldi ve baktım)diziyi izlemediğimden hangi şarkılardan bahsettiğinizi bilmiyorum o yüzden link veremedim ama youtube'dan dinleyebilrsiniz....
saygılar

Teşekkürler. Asıl aradığım şarkı "Var Git Ölüm Bir Zamanda Yine Gel" idi.

Ölüm ardıma düşüp de yorulma
Var git ölüm bir zamanda gene gel
Akıbet alırsın komazsın beni
Var git ölüm bir zamanda gene gel(Karacaoğlan)
Old 23-10-2007, 19:47   #221
Gülümse

Sevgili dostum,

O sitenin muhakkak yasal olan bir sitesi vardır. (fan sitesi dışında) oradan böyle bir talepte bulunabilirsiniz.. Çünki diğer yönlerden elde ettiğiniz müzikler mono kayıtlar olacaktır.

Saygı ile
Gülümseyin..
Old 23-10-2007, 20:20   #222
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Televizyonda halen yayınlanan Kuzey Rüzgarı isimli dizide 2 şarkı çalınmaktadır. Birisi Karacaoğlan'a ait şiire yapılmış beste; diğeri ise sözsüz... İkisi de muhteşem parçalar. Her bölümde 1 veya 2 defa çalınıyor. Ben de müzikleri dinlemek için mecburen bu diziye katlanıyorum.

Bana bu 2 şarkıyı dinleyebileceğim site adresi verebilecek, link atabilecek üyeye minnettar kalacağım.

Saygılarımla

www.kuzeyruzgari.org
Old 23-10-2007, 20:30   #223
eylemk

Arzu GÖRÜCÜ'den Ay karam, Leylam ve Yeşil ayna parçaları...
Old 24-10-2007, 16:36   #224
Envanter

Istanbulu Artık Hiç Sevmiyorum.

Elveda Meyhaneci

Sevil de Sevme
l
Hadi bakalım mutlaka dinleyin
Old 24-10-2007, 18:31   #225
_kübra_

Enrique ıglesias-tired of being sorry
bu ara en çok dinlediğim şarkı,çok hoşuma gitti umarım dinleyenlerde beğenir..
Old 24-10-2007, 22:14   #226
Gülümse

Joan Baez'dan Diamonds and rust şarkısı son zamanlarda devamı dinlediğim şarkı..
Old 25-10-2007, 08:59   #227
Seyda

*4 Non Blonds- What's going on
*Mehmet Güreli-Kimse Bilmez (Hatırla Sevgili)
Old 25-10-2007, 11:30   #228
hukukbilgisi

hümeyra - beyhude
ezginin günlüğü - 1980
yasemin göksu - aldı gitti
cansu koç - bana sen gelmelisin
ali haydar timisi - emeğimsin
efkan şeşen - gözleri hala çocuk
zeynel aba - sonbahar
tuncay akdoğan - bir nehir ki ömrüm
esra kahraman - mülteci

Çok var çok
Old 02-11-2007, 00:08   #229
erkanaga

Bilmem duydunuz mu Crazy Frog denen bir grup çok değişik bir tarzda müzik yapıyorlar.Özellikle, Hamster Dance,Ring Ding Ding,Indıan adlı parçaları dinlemenizi tavsiye ederim.
Nasıl oluyor bilmiyorum ama bu parçaları dinlediğim zaman içimdeki çocuk ortaya çıkıyor ve bu beni en kötü anımda bile neşelendiriyor.
Old 05-11-2007, 17:10   #230
Envanter

Siz hiç tiridine bandımı dinlediniz mi?

Manda yuva yapmış söğüt dalına
aman aman yandım aman
yavrusunu sinek kapmış amanın yandım
tiridine tiridine bandım.
Old 05-11-2007, 17:59   #231
Gülümse

Reklamlar sayesinde bol bol dinlemek zorunda kalıyoruz
Old 06-11-2007, 10:36   #232
*sinequanon*

Alıntı:
Yazan olcar
Farid Farjad

Kemanı hiç bu kadar dile gelmiş dinlememiştim...Uzun araba yolculuklarında tadı bi başka oluyor,tavsiye ediyorum

Cidden de şiddetle tavsiye olunur.Duyduğunuz anda "Bu ses doğudan geliyor" diyeceksiniz.Farid Farjad İranlı bir keman virtüözü.Daha doğrusu kemanı konuşturan adam diyebiliriz.Anroozha 1-2-3-4-5 şeklinde 5 tane albümü var.Özellikle Anroozha 4'teki 1,3 ve 4. şarkılar beni öldürüyor.

Ağlayacak,efkarlanacak,içmeden sarhoş olacaksınız.
Old 06-11-2007, 20:40   #233
Envanter

[quote=*sinequanon*].Özellikle Anroozha 4'teki 1,3 ve 4. şarkılar beni öldürüyor.

quote]

Ölmeyiniz, yaşayınız.
Old 07-11-2007, 08:40   #234
Gülümse

Klasik müzik sevenlere özellikle Beethoven hayranlarına önerebileceğim bir cd var..

Beethoven for the bath..

Gerçekten insanı dinlendiren ve huzurlu kılan bir yorumla çalınmış..
Old 09-11-2007, 03:36   #235
Gülümse

Hem yabancı ve klasik önerilerde bulunmuşum. Biraz tarz değiştireyim dedim..

Bübül-i Şeyda..

Gerçekten severek dinleğim sanatçılardan biri olan Zara'nın en sevdiğim cd si oldu..
Old 13-11-2007, 16:58   #236
Gülümse

Alanparson Praject'in iki parçası..

Eğer hareketlenmek ve canlanmak istiyorsanız.. Lucifer..
Ama dinlenmek ve huzur bulmak istiyorsanız.. Time..
Old 13-11-2007, 17:42   #237
Gülümse

Varsayılan ve bir eleştiri...

Şebnem Ferah'ın bugüne kadar çıkardığı tüm çalışmalarını izlemekteyim.. Ama son çıkartığı konser çalışması için daha önceki çalışmaları kadar tat alamadığımı itiraf etmek zorundayım..

Konser cd sini dinlediğinizde muhteşem ve dinleyicisinin katılımı harika bir konser yaşadıklarını anlamak o enerjiyi anlamak mümkün.. Ama içinde yer alan eserleri aynı lezzet ile dinlediğim tartışılır bir gerçek.. Evet yabancı sanatçıların da konser performanslarında böyle çalışmalarla karışlaşmak mümkün ama, onların hem seyircisinin katılım bölümlerindeki ses kalitesi daha yüksek ve anlaşılır olması ve eserin kontrolünün halen sanatçıda olması farklı bir kalite getiriyor..

Yanlış anlamayın bu son cd yi almaktan pişman değillim ama kendime göre bir müzik ziyafeti beklerken, bir konser ile karşılaşmak beni şaşırttı.. Sadece keşke bende o konsere gitseydim güzel bir konser kaçırmışım dedim o kadar..
Old 13-11-2007, 17:44   #238
Gülümse

Sertap Erenerin Aşk Ölmez eseri ile bir zamanlar Hümeyra'dan dinlediğimiz Sessiz Gemi'nin Sertap yorumu harika..
Old 14-11-2007, 21:17   #239
Av.Duygu Keleş

Hayatımda dinlerken huzur bulduğum tek enstrüman NEY dir.İçinde ney olan her parçayı dinlerim.
Old 14-11-2007, 22:16   #240
Gülümse

Olumlu

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Keleş
Hayatımda dinlerken huzur bulduğum tek enstrüman NEY dir.İçinde ney olan her parçayı dinlerim.

Özellikle o neyi çalan Ömer Faruk Tekbilek ise.. Birde canlı performansa..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi