Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

2013 Hakimlik Sınavı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-05-2013, 00:17   #1
Rbal

Varsayılan 2013 Hakimlik Sınavı

Merhabalar,
Ben hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim.Haziran'da okulumdan mezun olacağım ancak ekonomik nedenler sebebiyle şuana kadar okula pek devam edemedim.Sınavlarda hep yüksek başarı gösterdim yanlız bir defa bütünlemeye kaldım ancak okulun bitiş sürecini düşünmeye hiç fırsatım olmadı.Okula devam etmediğim gibi okul atmosferinden de çok uzak kaldım.Savcı olmak istiyorum sınav tarihi 22 Aralık olarak ilan edilmiş.Ancak kursa gitmem gerekir mi eğer gitmem gerekirse bu süre içinde nasıl çalışmam lazım en ufak bir fikrim yok.4 yıllık eğitimim süresince bir havayolu firmasında çalıştım ve işimde yükseldim bunun bana avukat olursam bir faydası olur mu bunuda düşünmüyor değilim.Bir büyüğüm yahut benden daha tecrübeli öğrencilerin bana yol göstermesini,yardım etmesini diler herkese hayatında başarılar dilerim.
Old 15-05-2013, 22:29   #2
Av.Denizcan Sarıkaya

Sevgili arkadaşım öncelikle okulunuzu bitirmeye yönelik çalışmalarınıza devam etmenizi öneririm.Bir adım atmadan diğer adımı düşünmek sakıncalı olabilir.(Kendimden biliyorum).
Old 21-05-2013, 11:58   #3
Rabia Karcı

Merhaba Rıdvan. Öncelikle DEnizcan Sarıkaya'ya katılıyorum ama sonrasına gelince.. Okulda büyük başarı sağlamak hakimlik savcılık sınavı için pek işe yaramıyor çünkü klasik sınav taktiği farklı bir şey ve test taktiği farklı bir şey.. eğer gerçekten savcılık istiyorsan okuldan sonra avukatlık stajını başlatmamalısın kendini sınava vermelisin. dershaneye gitmek faydalı olacaktır. eger gitmeyeceksen de evde otur ve 6 ayını buna ver. bu sınav için belirli kaynaklar vardır Ahmet Nohutçu gibi.. çok faydasını görürsün. İş yerindeki başarından dolayı avukatlık ile savcılık arasında kalmışsın bundan sonra neyi tercih edeceğin sana bağlı kimseye ben şimdi ne olacağım diye sorma bence çünkü herkesin hayattan beklentileri farklı. sorduğun zamanda herkes kendi hayatına göre yönlendirir seni ve senin ne istediğin geri planda kalır. bu yüzden mezuniyetten sonra oturup tekrar düşünebilirsin. inş senin için en iyisi olur.. Başarılar....
Old 24-05-2013, 19:55   #4
Rbal

Öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Ancak bir son sınıf öğrencisi olarak paniğe kapılmamak elde değil.Hukuk fakültesi çok emek verilerek mezun olunan,sonrasında büyük beklenti içerisine girilen bir bölüm.Bende emeklerimin karşılığını almak istiyorum doğal olarak.Stajı başlatmamak fikrine ben de katılıyorum ancak sınavlar Aralık'ta ve bu aydan sonra sınavı kazanamamam halinde Temmuz'a kadar vakit kaybetme ihtimali beni düşündürüyor.Stajımı Ocak'ta başlatma şansım olsa hiçbir endişem olmazdı ama 6 ay önemli bir zaman bu sebeple büyük ikilemde kalıyorum.Sanırım önce gerçekten ne yapmak istediğime karar vermem gerekiyor.Herkese yardım ve tavsiyelerinden dolayı teşekkür eder çalışma veya öğrencilik hayatında başarılar dilerim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi