Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

adli yargı hakim ve savcılık adayı sınavı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-06-2012, 13:35   #1
zynphkk

Varsayılan adli yargı hakim ve savcılık adayı sınavı

merhabalar ben hukuk fakültesinden bu yıl mezun oldum. adli yargı hakimlik sınavına hazırlanmak istiyorum. sizlerden bana bu zorlu çalışmada kaynak önermenizi rica edeceğim. yayın ismi ve sınava hazırlıkla alakalı ip uçları da verirseniz çok mutlu olacağım.acaba hangi kaynaklar kalitelidir? şimdiden teşekkürler ...
Old 05-07-2012, 18:08   #2
hukukkızı

Alıntı:
Yazan zynphkk
merhabalar ben hukuk fakültesinden bu yıl mezun oldum. adli yargı hakimlik sınavına hazırlanmak istiyorum. sizlerden bana bu zorlu çalışmada kaynak önermenizi rica edeceğim. yayın ismi ve sınava hazırlıkla alakalı ip uçları da verirseniz çok mutlu olacağım.acaba hangi kaynaklar kalitelidir? şimdiden teşekkürler ...

Themis yayınlarını tavsiye ederim,bol bol soru çözmek size çok fayda sağlayacaktır,konu çalışacaksanız fakültedeki sınavlarınıza hazırlanır gibi detaylı olarak çalışmayın konular bitmiyor,soru çözüp yanlış yaptıgınız konulara göz gezdirin derim..iki sınava girmiş bir stajyer avukat olarak

başarılar dilerim
Old 20-07-2012, 00:59   #3
oeroglu

öncelikle kafanda bitir, ve hukuk klasik yazılı sistemini kenarı bırak, ve öss yıllarına geri dön, test sistemi..

sonra da ikinci sayfa yayınları, ve üstadın da belirttiği gibi themis..

şimdiden başarılar
Old 25-07-2012, 16:33   #4
zynphkk

cevap veren sevgili hukukçu arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.. sınava çalışmaya başladım themis kitaplarını edindim şimdilik konu çalışıyorum. test konusunda söylediklerinizde çok haklısınız ama benim malesef fakültedeki sınavlarda edindiğim kötü bir alışkanlığım var o da yazarak çalışmak o da haliyle vaktimi alıyor, yorucu oluyor.. yazarak derken elbette ayrıntılı değil ama örneğin ilk olarak anayasayla başladım küçük notlar alıyorum çok ezber oldukça.. ondan sıkıldıkça medeni hukuk bakıyorum ama not almanın önüne geçemiyorum bu gidişle yetiştirememekten korkuyorum. bu konuda da beni aydınlatırsanız sevinirim.. şimdiden teşekkürler herkese
Old 25-07-2012, 22:30   #5
carlito

Yetistirememekten değil ( malesef ve malesef!!)sınavı kazandığınız vakit mülakata girmezden önce torpil bulamamaktan korkunuz!! Burası Türkiye!
Old 25-07-2012, 23:24   #6
zynphkk

Haklısınız burası Türkiye. Bahsettiğiniz korku apayrı zaten ama ben mülakat konusunu yazılı sınavı kazandıktan sonra düşünmek istiyorum Önce şu dağ gibi bekleyen konulara çalışmalıyım ve yazarak çalışmakla da zaman, verim açısından kayıp yaşıyormuşum gibi geliyor
Old 25-07-2012, 23:26   #7
üye30988

Gerçekten istiyorsan emin ol yapabilirsin.
Azimli ol ve çalış.İlk 50 ye girersen eleme şansları oldukça düşük.
Old 26-07-2012, 10:41   #8
üye30988

Yazarak çalışmanı tavsiye etmem.Biranönce konuları bitirip bol bol soru çözmelisin.Konular çok ayrıntılı olduğu için yazarak çalışmak seni geriye düşürüp sıkacaktır.Kolay gelsin..
Old 26-07-2012, 21:50   #9
zynphkk

Teşekkür ediyorum önerileriniz için Hızımızı artırıp konuları yutalım sonra da bol bol soru
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi