Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Stajyer Avukatlar Kurultayı-2012, öneriler

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-01-2012, 11:46   #1
Av.FatihN

Varsayılan Stajyer Avukatlar Kurultayı-2012, öneriler

Her yıl düzenlenmeye başlayan ''Stajyer Avukatlar Kurultayı'' bu yıl Adana'da yapılacak ve baromuzu temsilen de ben katılacağım. İster stajyer Avukat isterse de yıllarını mesleğe vermiş olan Avukatlarımızdan ricam bu konuda görüş belirtmeniz. Ben her ne kadar bazı sorunları görsem de yine de ayrım Stajyer Avukatların sorunları neler, neler yapılabilir vs.. basit-zor ayrımı yapılmaksızın tüm sorunları iletmenizi istiyorum. Şimdiden Teşekkürler..
Old 10-01-2012, 16:59   #2
Av. Seda Üstün Tuğ

Geçen yıl Samsun Barosu adına ben konuşma yapmıştım Marmaris'te..
Aklına ne geliyorsa onu konuşmanı tavsiye ederim. Stajyer olarak sorunlarını en iyi sen bilirsin,eminim.Ben avukatlık sınavına, herhangi bir mali dayanak olmamasına, staj eğitim derslerinin gelişi güzel yapılmasına,stajyerilerin katip-sekreter gibi kullanılmasına vs. değinmiştim. Ama en çok da avukatlık sınavına değindim.
Şanlıurfa'dan Bahyettin,Necmettin ve Halil İbrahim ismindeki arkadaşlar katılmıştı yanlış hatırlamıyorsam.Onlara bir önceki yıl kurultayda yapılan konuşmaların bütününü içeren bir kitap verilmişti.Ulaşabilirseniz temin edebilirsiniz onlardan diye düşünmekteyim.
Başarılar dilerim, kolay gelsin.
Saygılar
Old 10-01-2012, 19:14   #3
Av. Ali YILMAZKARA

Staj sonrası ruhsat öncesı boşta olduğumuz duruma ilişkin bir çözüm gerekliliği dile getirilmeli bence. Es geçilmemeli.
Old 10-01-2012, 19:34   #4
Av. Seda Üstün Tuğ

ve tabi ruhsat parası da ayrı bir sorun..!ama tavsiyem şudur..bu bahsedilenler hep bilindik şeyler ve bütün barolar bu sorunları dile getiriyorlar..bu nedenle biraz daha derine inmeni tavsiye ederim.
Old 12-01-2012, 01:27   #5
Av.FatihN

Çok tşk ederim. Yazdığım sorunların yanına 2 tane daha eklemiş oldum. Ama yine de beklerim.. Bu arada Seda hanım Necmettin bey'le aynı bürodayız. Yarın temin edeceğim o kitapçığı
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi