Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

40 yaşından sonra avukatlığa başlayan birisi iş bulmakta zorlanır mı?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-03-2011, 18:19   #1
ncolawyer

Varsayılan merhabalar

peki yaşı 40 civarında birisi stajer olarak iş bulabilir mi....yada 40yaşında mesleğe yeni başlayan birisi iş bulmakta zorlanır mı.........bu konularda düşüncesi olan arkadaşlar cevabınız benim için çok önemli..saygılar
Old 11-05-2011, 14:14   #2
Av. Ali YILMAZKARA

Olumlu düşünmek gerektiği kanısındayım. Bu meslekte Yaşınız yaşam tarzınız giyim kuşamınız büro düzeniniz sosyal hayatınız herşey sizin MESLEKİ başarınıza etki edebilir. Sadece yaşı ön plana alıp "bu olmaz" demek yanlış olur kanaatindeyim.

Zorluk her başlangıçta vardır. Tabi mesajınızda belirttiğiniz gibi 40 yaşında ve mesleğe yeni başlamış olmanın bazı dezavantajları olacaktır.Ama ifade ettiğim ve etmek istediğim; Bu meslekteki en büyük zorluk kendine güven eksikliğidir. Bence siz kendine güvenen biri olarak şuanki durum ile bunu ispatlamış oluyorsunuz. Olumlu düşünün olumlu olsun.
Old 11-05-2011, 16:05   #3
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan ncolawyer
peki yaşı 40 civarında birisi stajer olarak iş bulabilir mi....yada 40yaşında mesleğe yeni başlayan birisi iş bulmakta zorlanır mı.........bu konularda düşüncesi olan arkadaşlar cevabınız benim için çok önemli..saygılar

Merhaba;

Yaşın, staj aşamasında; "stajyer" sıfatı ile yaşın verdiği görüntü arasındaki (insanların beklentileri nezdinde oluşan) çelişki nedeniyle kısmen olumsuz bir etkisi olsa da adliye ve işsahipleri nezdinde daha olumlu etkisi olduğunu düşünüyorum.

Ben otuz yaşında staja başladım. Benden birkaç yaş büyük stajyerler de vardı. Haliyle biraraya geldiğimizde ilk konuştuğumuz şey 30'unu geçmiş stajyerlerdi. Öyle abartılı bir sorun yaşamadım/duymadım.

Başarılar ve kolaylıklar diliyorum...

Saygılarımla.
Old 11-05-2011, 16:33   #4
Av.Duygu Işık Behrem

Alıntı:

Bence hiçbir sorun yaşamaz. Çevremde bu şekilde pek çok insan oldu. (ki az önce cevap veren Özgür Bey ile 1 yıla yakın birlikte çalışmışlığımız da oldu. ) Siz kendiniz sorun etmediğiniz müddetçe karşınızdakiler de size o şekilde yaklaşır. Hepimiz birer aynayız, ne gösterirsek onu görürüz. Bence endişe etmeyin.

Hatta şöyle bir aksi örnek vereyim. Avukat olduğumda 21-22 yaşımdaydım (zaten küçük gösteriyorum muhtemelen o zamanlar 17 falan gösteriyordum!), şu an yaşım 29 ve iki üç sene öncesine kadar hala , stajyer misin diye soranlar oluyordu. Ben de bu duruma sevineyim mi üzüleyim mi bilemiyordum. Daha sonra insanlar beni tanıdıkça, tarzımı gördükçe bu sorunu yaşamamaya başladım.

Meslek hayatınızda başarılar dilerim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi