Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Adli Yargı Hâkimliği İçin Kurs Önerileri

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-06-2010, 13:20   #1
özgü

Varsayılan Adli Yargı Hâkimliği İçin Kurs Önerileri

Merhabalar 2010 yılı hukuk fakültesi mezunuyum. Ankarada yaşıyorum ve adli hakimlik kursuna gitmek istiyorum ama kararsızım hangi kurs daha iyi hangisini tercih etmeliyim.Birde hangi yayın ve kaynaklardan çalışmalıyım bilgilendirebilirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler. Herkese iyi çalışmalar...
Old 13-06-2010, 16:03   #2
AV. AHMET ERTAŞ

ankara da tavsiye edebileceğim iki tane kurs var. birincisi murat kursları . çünkü her sene birinciler ve derece yapan öğrenciler ordan cıkıyo.ikincisi ise monopol eğitim kurumları. özellikle monopolde görev yapan ümit kaymak hocadan mutlaka ders dinlemenizi tavsiye ederim. istanbulda olsa muhakkak onun dersini dinlerdim. reklam için söylemiyorum. hatta bir ara ankara ya gelmeyi bile düşündüm kurs için, fakat kalacak yer sıkıntısı olduğu için gelmedim.
Old 14-06-2010, 17:16   #3
AV. AHMET ERTAŞ

sayın özgü, ben ikinci sayfa yayınlarından çalışıyorum. çok güzel anlatmış fakat uzun sayılır ama ciddi şekilde çalışılırsa 2 ayda bitirilir. ayrıca murat yayınlarının kitabını da mutlaka okuyun.
Old 16-06-2010, 22:06   #4
özgü

sayın ahmet bende altın seri savaş yayınlarından çalışmaya başladım güzel anlatmış size tavsiye edebilirim siz kursa gidiyormusunuz bazıları gitmemin faydalı olmayacağını söylüyorlar
Old 16-06-2010, 23:25   #5
AV. AHMET ERTAŞ

sayın özgü hanım, öncelikle altın seri yayınlarından bir tek medeni hukuk kitabını okudum güzel fakat; ikinci sayfanın anlatımı daha akıcı, üslubü daha güzel.
Ben geçen sınava kursa gitmeden hazırlandım. Açıkçası bana da bir çok kişi kursa gerek yok dedi. Fakat ben bu önümüzdeki sınava kursa gitmeyi düşünüyorum. çünkü kurs insanı motive ediyor, öss hazırlık dersaneler gibi teoriler veriyor. sizin çalışıp zorla öğrendiğiniz bir konu kursta basit şekilde anlatılıyor. son olarak kursta arkadas ortamı olduğu için rekabet oluyor, denemeler çok büyük fayda sağlıyor.
Ama imkanınız yoksa kursa gitmeden de kazanılabilecek bir sınav. nitekim benim bir çok arkadaşım kursa gitmeden kazandı. siz de biliyorsunuz ki kurslar bir nevi para tuzağı. faydaları olduğu kadar maddi anlamda götürüsü de var. karar sizin.
Old 18-06-2010, 15:58   #6
AV. AHMET ERTAŞ

sayın özgü hanım,kaynak olarak yörünge akademi kurslarının notları var. Ben edinemedim fakat siz bulabilirseniz mutlaka okumanızı tavsiye ederim. çünkü 2 yıl önce o kursa gidip notlarını tavsiye eden arkadaşlarım söylediler. notlar çok kısa olur diye düşünmeyin. çünkü, kitapları bitirseniz bile sınav vakti yaklaştığında konuları tekrar etmeniz gerekecek . notlar tekrar için en güzel kaynaktır.
Old 05-08-2010, 12:35   #7
ambivalance

sayın özgü seninle aynı kararsızlıkları ben de yaşıyorum.bu sene mezun oldum ve adli hakimlik savcılık kursuna gidip gitmemekte kararsızım.yayın konusunda konuştuğum birçok kişi ikinci sayfa yayınlarını önerdi.medeni hukukta ise bilge öztan'ın kitabı faydalı oluyormuş bir de justice'in soru bankası.istanbul'da kursa gitmeyi düşünüyorum.istanbul'daki kursların hangisinin daha iyi olduğuna dair bilgisi olanlar benimle paylaşırsa sevinirim.
Old 05-10-2010, 18:11   #8
Alparslan Timuş

Bu sene 4.sınıf öğrencisiyim ve şimdiden dershaneye gitmek istiyorum.Ancak hangi dershane daha faydalı olabileceğine dair fikir sahibi değilim.
Dershanelerle ilgili deneyimleri olan veya deneyimleri olanlardan bilgi almış olan meslektaşlarımdan yardım rica ediyorum.
Old 12-10-2010, 20:35   #9
AV. AHMET ERTAŞ

Sayın Alparslan, 4.sınıfta dersaneye gitmenizi tavsiye etmem.Çünkü görüyorsunuz ki anayasa değişikliği gerçekleşti. O konuları kurstaki hocaların yorumu ile birebir dinlemeniz sizin için daha faydalı olur. Hem de sıcağı sıcağına öğrenmiş olursunuz. Kendinizi o kadar kasıp üst üste 2 defa kursa gitmenize gerek yok.
Eğer Ankara'da kursa gidecekseniz yukarda belirtmiş olduğum gibi, monopol ve murat eğitim kurumlarını tavsiye ederim. Ayrıca yörünge akademi de iyi. Oraya giden arkadaşlarım hocalardan memnun. Başarılar dilerim. Saygılarımla
Old 14-01-2011, 14:59   #10
f.a

ben 2 dershane arasında kaldım. monopol akademi mi yoksa istanbul kariyer mi karar veremedim.monopolün internet sayfası da yok galiba, konuyla ilgili bilgi verebileceklere şimdiden teşekkür ederim..
Old 14-01-2011, 23:49   #11
AV. AHMET ERTAŞ

İstanbul Kariyer eskiden çok iyiydi.Çünkü ümit kaymak ve ekibi İstanbul Kariyer'de idi. Ama son yıllarda Ümit kaymak ve ekibi ayrılınca İstanbul Kariyer'in hiç bir anlamı kalmadı bence. Ümit kaymak ise monopol isimli kursu kurdu. Monopol'ün internet sayfası var. Monopol eğitim kurumları şeklinde yazarsanız çıkar.Monopol'ün İstanbul'daki şubesi ise 12 ay akademi isimli kurstur. Karar sizin. Saygılarımla
Old 15-01-2011, 18:40   #12
f.a

Alıntı:
Yazan AV. AHMET ERTAŞ
İstanbul Kariyer eskiden çok iyiydi.Çünkü ümit kaymak ve ekibi İstanbul Kariyer'de idi. Ama son yıllarda Ümit kaymak ve ekibi ayrılınca İstanbul Kariyer'in hiç bir anlamı kalmadı bence. Ümit kaymak ise monopol isimli kursu kurdu. Monopol'ün internet sayfası var. Monopol eğitim kurumları şeklinde yazarsanız çıkar.Monopol'ün İstanbul'daki şubesi ise 12 ay akademi isimli kurstur. Karar sizin. Saygılarımla

teşekkür ederim ben monopol akademi yazdığım için bulamamışım, sonradan fark ettim monopol eğitim kurumları yazmam gerekiyormuş. bilgilendirme için de tekrar teşekkürler
Old 11-05-2011, 17:29   #13
markymark

İstanbul'da adli hakimlik sınavına hazırlanmak amacıyla gidebileceğim kurslar nelerdir? Bu konuda yarımcı olusanız çok sevinirim. Saygılar.
Old 20-05-2011, 13:49   #14
av.kısa

Bursa'da adli hakimlik kursu olarak hangisini tavsiye edebilirsiniz. Bu konuda yarımcı olusanız çok sevinirim.
Old 31-05-2011, 15:33   #15
mervee

Alıntı:
Yazan av.kısa
Bursa'da adli hakimlik kursu olarak hangisini tavsiye edebilirsiniz. Bu konuda yarımcı olusanız çok sevinirim.

Bursada adli hakimlik kursları yok.
Old 15-06-2011, 09:52   #16
av.kısa

yeni öğrendiğim bilgiye göre bursada yörünge akademi adli ve idari hakimlik kursu açılacakmış şu anda idari hakimlik kursu kesin açılacakmıs ama adli hakimlik talebe bağlıymış
Old 04-07-2011, 15:39   #17
snur

Merhaba Arkadaşlar;
ben istanbul kariyer de hakimlik kursuna kayıtlıyım ancak bazı sebeplerden dolayı hakimlik kursuna gidemeyeceğim hakkımı adli yada idari hakimlik kursuna gidecek olan bir arkadaşa devredebilirim.İlgilenler benimle irtibata geçebilir.Ayrıca ücretide şu anda hakimlik kursu fiyatına göre daha uygun sadece zorunluluklar dolayısıyla gitmem mümkün olmaycak bu sebeple hakkımı devretmek istiyorum.
Saygılarımla,
Old 10-05-2012, 01:36   #18
eskici35

arkadaşlar ben 2011 nisan sınavına izmirde radikal akademi dershanesine gittim ve yazılı sınavdan 87 aldım.kursun bence katkısı var.kursta sınav formatını bilen hocalar varsa sizleri yönlendirebilirler.ben izmirde yada civar kentlerde olan tüm meslektaşlarıma radikal akademiyi öneririrm
Old 05-07-2012, 14:09   #19
HUKUK MEZUNUYUZ

İZMİR DE ADLİ YARGIDA TEK KURS AÇILMIŞ,23 TEMMUZDA HAFTA İÇİ KURSU BAŞLICAK,İZMİR İÇİN BEN DE RADİKAL AKADEMİ DERİM,TAM BİLGİYİ DERSANEDEN ALABİLİRSİNİZ TABİ,www.radikalakademi.com
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi