Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

avukatlık stajı yapmış ve yapmakta olanların dikkatine!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-02-2006, 23:25   #1
Av.Ayşe

Neşeli avukatlık stajı yapmış ve yapmakta olanların dikkatine!

Herkese merhabalar.Ben 2.5 aydır adliyede avukatlık stajı yapıyorum.Bu dönemi daha verimli geçirmek için ne yapabilirim?Ben bulunduğum adliyedeki tek stajerim bu nedenle sizlerin tecrübelerinden yararlanmak istedim.Şimdiden herkese teşekkürler.SAYGILARIMLA.
Old 27-02-2006, 11:07   #2
Cest la vie

Merhaba Ayşe Hanım,
Bu konu hakkında daha önceki mesajlarda ( örn: http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=3815 ) alanlarında deneyimli ve uzman hukukçular tarafından çeşitli öneriler sunuldu. Oncelikle bu alandaki geçmiş mesajları inceleyiniz. Daha sonra aklınıza takılanlar varsa tekrar yazmanızı rica ediyorum.
Sevgiler

Ahu Güneyli
Old 27-02-2006, 11:25   #3
Av.Ayşe

Neşeli

Ahu Hanım merhabalar.Yönlendirmeniz için sağolun.Sitenin yeni üyesiyim bu nedenle tüm yazıları okuyamamıştım henüz.Saygılar.
Old 08-03-2006, 09:43   #4
Desarac

İyi

sevgili Ayşe,
ilk önce tebrik eder başarılarının devamını dilerim. benzer bir durumu da ben yaşadım stajım esnasında. özellikle adliye stajının bu açıdan verimli geçtiğini söyleyebilirim. kararları incele,dosyaları karıştır,avukatlar nasıl dilekçeler vermişler,nasıl netice-i talep yazmışlar,dava hangi safhalardan geçiyor vs vs daha uzar da uzar. aslında ne öğreneceğin biraz da senin heves ve azmine bağlı..
bu arada ileride rakibin olacak avukatları,karşılaşacağın hakimleri de çaktırmadan incele tahlil et bunlar özellikle küçük yerlerde bir ya da iki adliye ile çalışmak durumunda olan avukatlar için son derece önemli bence. ve adliye personeli! onlarla tanış,küçük yerin nimetidir bunlar,saygı ve sevgi çerçevesinde ve her zaman onlara kim olduğunu da unutturmadan bir avukat mesafesinde onlarla iyi ilişkiler kur.. eh daha ne olsun

ben de henüz mesleğe başladım..gerçekten zor bir işimiz var. Allah hepimizin yardımcısı olsun..yüzümüzü kara çıkarmasın..
sevgiler..
Old 08-03-2006, 18:41   #5
Av.Ayşe

Neşeli

çok değerli önerileriniz için teşekkür ederim.hepsini göz önünde bulunduracağım.staja ilk başladığımda çok endişelenmiştim uygulamayı bilmiyordum.zaman geçtikçe bu endişe kayboluyor.saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi