Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

telekomünikasyon kurumu

Yanıt
Old 17-12-2007, 10:32   #1
gokceyilmaz92

Varsayılan telekomünikasyon kurumu

ilgilenenler bilir kurum sınav açtı 28 aralıkta başvuru süresi bitiyor.ben 4aydır serbest avukatlık yapıyorum ancak şans eseri kpss puanım yüksek geldiği için iyi olduğunu düşündüğüm kurumların sınavlarını da kaçırmak istemiyorum.telekomünikasyon kurumu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.işleyişi nasıldır,kariyer olanakları neler gibi.teşekkür ederim..
Old 19-12-2007, 12:20   #2
Av.Duygu Keleş

Telekominikasyon nezdinde cevap veremeyeceğim.Ancak kurum avukatlığını size önerebilirim.Ben de kurum avukatıyım.Ama artılarının yanı sıra eksilerini de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.
Birincisi kurum avukatı devlet memuruna eşit.Yani memur gibi rahat olacaksınızTatiliniz izniniz her ay sabit bir geliriniz,emekliliğiniz vs.Ancak şunu unutmayın ki köreleceksiniz.Serbest avukatlıkta her tür dava konusu ile karşılaşabileceğiniz için bilgilerinizin yelpazesi daha geniş olacak ve kendinizi her alanda az ya da çok geliştirme fırsatı bulacaksınız.Kurumda ise sürekli aynı konularla ilgilenecek ve sadece o alanlarda uzmanlaşma fırsatı yakalayacak,zaman bulamadığınızdan yakındığınız içinbaşka konuları haricen takip etme şansını yaratmayacaksınız.Şekil A= Ben Eğer mesleki hayatınızın kalanını kurum içerisinde tamamlamaksa niyetiniz hiç tereddüt etmeyin ve Telekom vs. ayırt etmeden bir kuruma geçiş yapın.Ancak bunun için en büyük kariyeriniz kurmun müşavirliğine yükselmek olacaktır ki ekonomik açıdan yüksek olsa da serbest çalışanlara nazaran düşük bir meblağ olarak görünecektir elinize geçen kazanç.Ancak kurumda kendimi biraz yetiştireyim sonra büro açarım gibi bir fikriniz var ise size tavsiyem bu işten vazgeçin.Elinizi en tecrübesiz olduğunuz zamanda yani şimdi taşın altına koyun.Çünkü yaptığınız hatalar tecrübesizliğinize verilip çokk dikkat çekmeyecektir ve bu süre zarfında kendinizi yetiştirmek için güdüleyecektir.

Umarım kendiniz ve kariyeriniz için en oğru kararı verirsiniz.Şimdiden tebrik eder ve başarılar dilerim.

Saygılarımla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi