Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Delillerin sunumundan sonra mahkemece araştırılmayan husus

Yanıt
Old 30-12-2009, 11:53   #1
serkansahil

Varsayılan Delillerin sunumundan sonra mahkemece araştırılmayan husus

Faturaya dayanan takibe itiraz ediliyor ve itirazın iptali davasında sunduğumuz delil listesinde x bankasındaki kayıtlarını da gösteriyoruz ancak mahkeme bir sonraki duruşmada kendisi bankadan kayıtları (çek aslını) istemiyor ve sanki bizim getirmemiz gerekiyormuş gibi ara karar veriyor. sonuçta biz çekin aslını ya da benzer kayıtları bankadan alamayız (diye biliyorum). mahkemenin burda araştırma yapması, bankaya müzekkere yazması gerekmez mi? değerli yorumlarınızı bekiliyorum...
Old 30-12-2009, 12:36   #2
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan serkansahil
Faturaya dayanan takibe itiraz ediliyor ve itirazın iptali davasında sunduğumuz delil listesinde x bankasındaki kayıtlarını da gösteriyoruz ancak mahkeme bir sonraki duruşmada kendisi bankadan kayıtları (çek aslını) istemiyor ve sanki bizim getirmemiz gerekiyormuş gibi ara karar veriyor. sonuçta biz çekin aslını ya da benzer kayıtları bankadan alamayız (diye biliyorum). mahkemenin burda araştırma yapması, bankaya müzekkere yazması gerekmez mi? değerli yorumlarınızı bekiliyorum...

Merhabalar;

Elinizde bulunan delil-belgeleri sunarsınız, olmayanların masrafını verirsiniz mahkeme celbeder.

Ara kararın nasıl olduğunu anlayamadım; "sanki bizim getirmemiz gerekiyormuş gibi" derken?

Saygılarımla...
Old 30-12-2009, 12:45   #3
av.araf

Mahkeme tarafınıza ara kararla elden takip yetkisi vermiş olabilir mi?
Old 30-12-2009, 13:10   #4
serkansahil

Cevaplar İÇİn TeŞekkÜrler. Galİba Ben De Derdİmİ Tam Anlatamadim Delİllerİn Sunulmasindan Sonrakİ DuruŞmada Verİlen Kararda Bankadakİ Kayitlarla İlgİlİ Herhangİ Bİr Şey Yok. Dİyelİm Hakİm Bu Hususu GÖzden KaÇirdi. Yapmamiz Gereken Nedİr? Elİnİzde Yargitay Karari Varsa Sunarsaniz Sevİnİrİm.
Old 30-12-2009, 14:02   #5
Av.Duygu Işık Behrem

Ara kararı buraya aktarırsanız hem sizin hem de bizim için sonuca ulaşmak daha kolay olacak sanırım
Banka kayıtlarına ilişkin hiçbir ara karar kurulmadı ise Hakimin gözünden kaçmış olabilir. Bir sonraki celse bu hususu Hakime hatırlatır; bankadan kayıtların celbedilmesini talep eder, masrafını yatırırsınız. Hakim talebinizi yerinde görmeyerek reddederse o zaman üzerine yeniden konuşabiliriz...
Old 30-12-2009, 16:42   #6
serkansahil

teşekkürler...
bilirkişi raporlarının içeriğine ve daha önceden delil celbi hususunda verilen kararların nazara alınarak (ki daha önce bir karar verilmedi) davalı vekiline yemin teklif edip etmeyecekleri, yemin teklif edeceklerse yemin metmini hazırlayıp sunmak üzere 20 günlük kesin süre verilmesine... die bi karar. celb için mahkemenin pul masrafı vs istemesi gerekmez miydi bu kararda?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi